'Als je Ons Kan Horen': Revolutie na het spaghetti-arrest en de ontsnapping van Dutroux

dinsdag 2 november 2021

De begrafenissen van de vier vermoorde meisjes worden op de nationale zenders uitgezonden. Het land is in rouw. 'De vraag naar het waarom van hun dood, zal altijd blijven knagen', zo zegt Paul Marchal, vader van An.

De droefenis maakt plaats voor verontwaardiging wanneer het Hof van Cassatie haar zogenaamde spaghetti-arrest uitspreekt. Onderzoeksrechter Connerotte wordt van het onderzoek gehaald omdat hij, door aanwezig te zijn op een spaghetti-etentje ter ere van Sabine en Laetitia, zich partijdig zou getoond hebben. De publieke opinie begrijpt het juridisch formalisme niet en komt massaal op straat om die afkeuring te laten blijken. Na betogingen her en der wordt er een grote Witte Mars georganiseerd in Brussel. Het zal een van de grootste naoorlogse manifestaties in ons land worden.


Een parlementaire onderzoekscommissie (waarvan de zittingen rechtstreeks worden uitgezonden) legt pijnlijk de politie-oorlog bloot. Het publiek krijgt vooral een beeld van rivaliserende politiediensten die elkaar tegenwerken in plaats van dossiers op te lossen. Dat beeld wordt zo mogelijk nog pijnlijker wanneer in april 1998 volksvijand nummer één, Marc Dutroux, kan ontsnappen.

'Als Je Ons Kan Horen', woensdag 3 november om 20.40 uur op Eén.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Máxima' - seizoen 2 (Videoland)

In de aanloop naar haar huwelijk merkt Máxima dat het leven aan het hof zwaarder weegt dan ze had voorzien. Haar verlangen naar zelfstandigheid botst met de strenge koninklijke regels. Terwijl de gebeurtenissen van 11 september de wereld op zijn kop zetten, groeit haar band met de schoonfamilie. Op de dag van de indrukwekkende bruiloft voelt ze echter het gemis van haar eigen familie, een gemis dat haar een traan doet laten.

'Máxima', om 21.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Lou
    00:10
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    01:05
    Nachtlus
  • 06:30
    Kaatje kan het
    23:40
    Geen uitzending
  • 06:30
    Kabouter Plop
    01:20
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:35
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:25
    De Container Cup
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    Fire Country
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Bar Rescue
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:30
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    FBI: International
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:16
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:00
    Open Vuur
    01:40
    Sarah's Sweet Table
  • 06:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    01:35
    Signora Volpe
  • 06:20
    Storage Wars
    02:00
    Scrubs
  • 06:30
    NOS Journaal
    01:40
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:30
    Raad eens hoeveel ik van je hou
    01:50
    Eva