'Alloo bij de Wegpolitie' stuit op onverwachte lading

woensdag 16 september 2020

Donderdag 17 september rijdt Luk Alloo onder andere mee met een anoniem politievoertuig en betrapt hij samen met de agenten enkele hardleerse chauffeurs in een nieuwe aflevering van 'Alloo bij de Wegpolitie'.

Tijdens een routinecontrole stuit agent Yann ook op een bizarre lading. 'Ik verschoot toen ik in de aanhangwagen keek. Ik zag een hoop kopjes', lacht Yann. Maar wat zit er precies in de aanhangwagen?


In Wommelgem halen agenten Yann en Francis een jonge chauffeur van de baan die door het rood reed. 'Dat is een derdegraadsovertreding. De boete bedraagt 174 euro', aldus Yann. Yann en zijn collega Yves zien ook een bestelwagen met panne op een gevaarlijke plaats staan. Ze helpen de bestelwagen naar een veiligere plaats te duwen. 'De zwanen moeten echt alles kunnen', lacht Yves.

'De pakkans met een anonieme wagen is tientallen keren groter dan een gestreept voertuig. Als mensen een politiewagen zien, rijden ze er netjes achter. Met een anonieme wagen zien we alles: de pechstrookrijders, de snelheidsduivels en alle andere wegmisbruikers. Hoffelijkheid verdwijnt en bepaalde types weggebruikers komen boven. Dat is onder andere waarom ik politieagent ben geworden', vertelt agent Kevin wanneer hij samen met zijn collega Yann een man aan de kant zet met 160 km/u op de teller.

De laatste jaren wordt er ingezet op de verkeerscontroles van vrachtwagens. Vaak stelt de politie inbreuken vast van keuringsbewijzen, bestuurdersattesten, transportvergunningen en vrachtbrieven. Zo controleren agenten Yves en Glen een vrachtwagenchauffeur die onderweg is naar de haven van Antwerpen. Al snel blijkt hij geen geldig keuringsbewijs te hebben, goed voor een boete van 1000 euro. Bovendien moet de vrachtwagen eerst gekeurd worden alvorens verder te rijden, waardoor de chauffeur zijn afspraak op de haven niet haalt. 'Eén kilometer wil ik de truck wel escorteren, maar 50 kilometer is te ver', besluit agent Glen.

Agenten Yves en Glen stoten ook op een Nederlandse trucker die amper in orde blijkt te zijn: geen vrachtbrief, geen vergunning voor uitzonderlijk transport, geen lengtesignalisatie en geen borden 'uitzonderlijk vervoer' aan de voor- en achterkant. Al snel loopt de boete op tot maar liefst 2350 euro. 'Het kantoor moet daar allemaal voor zorgen', is de uitleg van de trucker.

'Alloo bij de Wegpolitie', donderdag 17 september om 21.45 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play4 logo

Wanneer Marks vrouw Lisa en zoontje Jeroen tijdens een korte vakantie aan de kust plots verdwijnen, vraagt hij zijn broer Erik, hoofd van de Cel Vermiste Personen, om een zoekactie op te starten. Jeroen wordt snel teruggevonden, maar Lisa blijft spoorloos. Is ze gevlucht of ontvoerd?

'Vermist', om 22.20 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 01:10
    Nachtlus
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 02:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    13:50
    Uit de Schelp
  • 02:30
    Geen uitzending
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 01:25
    Geen uitzending
    14:00
    Neighborhood Wars
  • 03:00
    Geen uitzending
    19:45
    Komen eten
  • 01:25
    Geen uitzending
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 01:22
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:06
    Zelf gedaan, goed gedaan
    14:00
    De Muziekshow
  • 02:50
    De Zomertafel
    14:00
    Open Vuur
  • 02:00
    Inspector George Gently
    14:00
    Midsomer Murders
  • 02:20
    First Dates Australia
    20:00
    Blowing LA
  • 02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 01:55
    Nieuwsuur
    19:25
    Mammals
  • 03:05
    Dertigers
    20:00
    Meer dan verwacht