Stefan Hertmans in eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 8 oktober 2021

Stefan Hertmans is een van onze meest gekoesterde en gelauwerde schrijvers. Hij debuteerde op zijn dertigste met de roman Ruimte, maar brak door bij het grote publiek in 2013 met de autobiografisch geïnspireerde roman Oorlog en Terpentijn.

Daarin vertelt hij het verhaal van zijn grootvader Urbain. Het boek raakte een gevoelige snaar bij lezers én maakte indruk op tal van literaire jury’s.


Sindsdien volgden de romans De bekeerlinge en De opgang, waarin hij complexe historische en maatschappelijke thema’s combineert met levensechte personages. Natuurlijk is hij meer dan een romancier. In zijn schrijfkamer in de Groene Gordel werkt hij ook aan theaterteksten, verhalen, essays en prachtige poëzie.

Zijn liefde voor taal gaat veel verder dan inkt en papier. Hij geniet ook intens van wat straffe muzikanten vertellen met hun instrumenten. Van de beeldtaal die regisseurs gebruiken om hun verhaal op het witte doek te brengen. En van wat je allemaal kan aflezen uit bepaalde schilderijen, als je maar je tijd neemt.

Vraag je Stefan Hertmans om zijn favoriete beeldfragmenten mee te brengen naar de studio, dan weet je dat muziek niet zal ontbreken. De liefde voor klassieke muziek en opera kreeg hij als kind mee, maar ook jazz heeft een bijzondere plek in zijn hart.

Naast schrijver is Stefan Hertmans ook docent in hart en nieren. Hij gaf jarenlang les aan het Stedelijk Secundair Kunstinstituut Gent, aan het KASK en aan verschillende internationale universiteiten en scholen. Duizenden studenten hingen er aan zijn lippen. Binnenkort is het de beurt aan 'Alleen Elvis'-kijkers.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 9 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Milo 2025 Camille (Milo)

Milo baalt dat ze haar moeder niet heeft kunnen spreken. Oskar komt kijken naar Milo's optreden en het klikt meteen tussen de twee. Liam wil Milo verrassen en besluit om naar haar optreden te gaan. Sofia vraagt zich intussen nerveus af waarom Noah nog niks van zich heeft laten horen.

'Milo', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    06:00
    In bed met Olly
  • 18:30
    Basisschool Balder
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    05:50
    Geen uitzending
  • 19:00
    VTM Nieuws
    02:40
    Geen uitzending
  • 18:15
    UEFA Champions League
    03:25
    Geen uitzending
  • 18:45
    Superstore
    06:00
    Qmusic
  • 19:10
    Road Wars
    07:00
    Willy
  • 18:50
    Always and Forever Christmas
    07:05
    A Candlelit Christmas
  • 19:05
    De keuken van Sofie
    06:00
    Joe
  • 19:05
    Huizenjagers
    03:00
    Geen uitzending
  • 18:45
    Elementary
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 19:10
    Storage Wars
    02:20
    Geen uitzending
  • 18:20
    Het Blok Nederland
    02:35
    The Sex Clinic
  • 18:35
    The Killer in My Family
    02:20
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:10
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:05
    Indian Summer
    02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 18:50
    Death in Paradise
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 18:45
    First Dates Australia
    02:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 19:05
    Eva
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:55
    BinnensteBuiten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    02:30
    Gezond of gelul?