Stefan Hertmans in eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 8 oktober 2021

Stefan Hertmans is een van onze meest gekoesterde en gelauwerde schrijvers. Hij debuteerde op zijn dertigste met de roman Ruimte, maar brak door bij het grote publiek in 2013 met de autobiografisch geïnspireerde roman Oorlog en Terpentijn.

Daarin vertelt hij het verhaal van zijn grootvader Urbain. Het boek raakte een gevoelige snaar bij lezers én maakte indruk op tal van literaire jury’s.


Sindsdien volgden de romans De bekeerlinge en De opgang, waarin hij complexe historische en maatschappelijke thema’s combineert met levensechte personages. Natuurlijk is hij meer dan een romancier. In zijn schrijfkamer in de Groene Gordel werkt hij ook aan theaterteksten, verhalen, essays en prachtige poëzie.

Zijn liefde voor taal gaat veel verder dan inkt en papier. Hij geniet ook intens van wat straffe muzikanten vertellen met hun instrumenten. Van de beeldtaal die regisseurs gebruiken om hun verhaal op het witte doek te brengen. En van wat je allemaal kan aflezen uit bepaalde schilderijen, als je maar je tijd neemt.

Vraag je Stefan Hertmans om zijn favoriete beeldfragmenten mee te brengen naar de studio, dan weet je dat muziek niet zal ontbreken. De liefde voor klassieke muziek en opera kreeg hij als kind mee, maar ook jazz heeft een bijzondere plek in zijn hart.

Naast schrijver is Stefan Hertmans ook docent in hart en nieren. Hij gaf jarenlang les aan het Stedelijk Secundair Kunstinstituut Gent, aan het KASK en aan verschillende internationale universiteiten en scholen. Duizenden studenten hingen er aan zijn lippen. Binnenkort is het de beurt aan 'Alleen Elvis'-kijkers.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 9 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.

'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:00
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:35
    The Lost City of Ramses II
    18:20
    The Brokenwood Mysteries
  • 18:15
    Wrappers met een W
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 18:10
    Lili en Marleen
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:10
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    19:30
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
  • 17:30
    S.W.A.T.
    18:30
    50 First Dates
  • 17:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:15
    The Holiday Sitter
    18:50
    Operation Nutcracker
  • 17:50
    'Allo 'Allo!
  • 17:25
    Huizenjagers
    19:20
    Nonkels
  • 17:40
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Moneyball
  • 17:50
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 17:45
    World's Most Evil Killers
  • 18:18
    Alle Zaken op een Rijtje
    18:44
    City Reports
  • 18:19
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    18:25
    De Sterrenkaart
  • 18:10
    Murder in Provence
    20:00
    Silent Witness
  • 18:10
    White Collar
    20:00
    Iron Man 3
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:05
    Pokerface
    18:35
    Gillen & Schrikken