Stefan Hertmans in eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 8 oktober 2021

Stefan Hertmans is een van onze meest gekoesterde en gelauwerde schrijvers. Hij debuteerde op zijn dertigste met de roman Ruimte, maar brak door bij het grote publiek in 2013 met de autobiografisch geïnspireerde roman Oorlog en Terpentijn.

Daarin vertelt hij het verhaal van zijn grootvader Urbain. Het boek raakte een gevoelige snaar bij lezers én maakte indruk op tal van literaire jury’s.


Sindsdien volgden de romans De bekeerlinge en De opgang, waarin hij complexe historische en maatschappelijke thema’s combineert met levensechte personages. Natuurlijk is hij meer dan een romancier. In zijn schrijfkamer in de Groene Gordel werkt hij ook aan theaterteksten, verhalen, essays en prachtige poëzie.

Zijn liefde voor taal gaat veel verder dan inkt en papier. Hij geniet ook intens van wat straffe muzikanten vertellen met hun instrumenten. Van de beeldtaal die regisseurs gebruiken om hun verhaal op het witte doek te brengen. En van wat je allemaal kan aflezen uit bepaalde schilderijen, als je maar je tijd neemt.

Vraag je Stefan Hertmans om zijn favoriete beeldfragmenten mee te brengen naar de studio, dan weet je dat muziek niet zal ontbreken. De liefde voor klassieke muziek en opera kreeg hij als kind mee, maar ook jazz heeft een bijzondere plek in zijn hart.

Naast schrijver is Stefan Hertmans ook docent in hart en nieren. Hij gaf jarenlang les aan het Stedelijk Secundair Kunstinstituut Gent, aan het KASK en aan verschillende internationale universiteiten en scholen. Duizenden studenten hingen er aan zijn lippen. Binnenkort is het de beurt aan 'Alleen Elvis'-kijkers.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 9 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Familie Claus 2' (Netflix)

Jules Claus heeft Kerstmis weer helemaal omarmd en zijn rol als toekomstige Kerstman is daarmee verzekerd. Vol goede moed gaan hij en opa Noël met zijn tweetjes aan de slag. De drukste periode van het jaar staat immers weer voor de deur. Alles gaat vlot, tot Jules een brief ontvangt van een meisje met een bijzondere kerstwens: zij wil haar gescheiden ouders weer samenbrengen. De wens zorgt voor ruzie tussen Jules en zijn opa, want volgens opa kan de Kerstman veel, maar niet alles.

'De Familie Claus 2', film uit 2021 met oa. Jan Decleir en Mo Bakker, om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 01:45
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    11:30
    House
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:25
    Play kerst haardvuur 2025
    01:00
    Criminal Minds
  • 01:55
    Annabelle: Creation
    06:55
    Heavy Rescue: 401
  • 02:30
    Love Island UK
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    Play kerst haardvuur 2025
    06:25
    Cold Case
  • 02:30
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:32
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:50
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    06:15
    Bon Appetit
  • 02:10
    Ghosts
    01:25
    Midsomer Murders
  • 01:55
    Prison Break
    06:56
    Below Deck Mediterranean
  • 02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
    06:25
    Bij ons in de Dierentuin
  • 02:30
    Nieuwsuur
    06:55
    Rail Away
  • 02:35
    First Dates
    06:55
    Interstellar Ella