66ste gala van de Gouden Schoen, woensdag bij VTM

Wie wordt de opvolger van Tessa Wullaert en Hans Vanaken en mag de Gouden Schoen bij de vrouwen en de mannen dit jaar in ontvangst nemen? Wie wordt de belofte van het jaar? En wie mag zich beste doelman van het jaar noemen?
Dat zijn alvast 4 van de 7 prijzen die Het Laatste Nieuws uitreikt tijdens het 66ste gala van de Gouden Schoen op woensdag 15 januari bij VTM.
Het Studio 100 Pop-Up theater wordt op woensdagavond het epicentrum van de Belgische voetbalwereld. Alle hoofdrolspelers verruilen de groene grasmat voor de glamour van de Rode Loper op een spetterend galafeest waarin de voetbalhoogtepunten van 2019 de revue zullen passeren. De Belgische voetbalbond viert in 2020 zijn 125e verjaardag en dat wordt tijdens het gala ook op gepaste wijze gevierd.
Nieuwsanker Birgit Van Mol, sportjournalist Maarten Breckx en voetballiefhebber Niels Destadsbader presenteren de televisieshow bij VTM. Huisanalisten Jan Mulder en Marc Degryse gaan als enthousiaste voetbalwetenschappers in hun voetballaboratorium aan de slag om in enkele categorieën hun superkandidaat samen te stellen. Verder verwelkomen Gilles De Bilde, Vincent Fierens en Ella Leyers de eregasten op de rode loper en dat is live te volgen vanaf 18.45 uur via de livestream in de HLN-app, op HLN.be en op vtm.be. Het voetbalgala is live te volgen bij VTM vanaf 21.15 uur en ook via de site en apps van HLN en VTM GO.
Live stemmen op het mooiste doelpunt
De Goal van het jaar wordt traditioneel gekozen door de lezers van Het Laatste Nieuws. Nieuw dit jaar is dat de finale stemming zal gebeuren tijdens de liveshow. Afgelopen week leidde een poll in de HLN-app tot een top 3. Tijdens de liveshow kunnen de kijkers in de HLN-app stemmen op hét mooiste doelpunt van het afgelopen jaar.
Vier op een rij voor Club Brugge?
Net zoals vorig jaar worden er in zeven categorieën prijzen uitgereikt. Naast de Gouden Schoen voor mannen en vrouwen is er ook de prijs voor de Goal van het jaar, Belofte van het Jaar, Doelman van het Jaar, Coach van het Jaar en Beste Belg in het buitenland. De winnaars krijgen hun award uit handen van een reeks grote namen in de Belgische voetbalwereld.
Maarten Breckx, sportjournalist: 'Hans Vanaken lijkt voor velen de grote favoriet om zichzelf op te volgen. Maar ook enkele bepalende spelers van Genk gaan punten krijgen voor hun landstitel en is er íemand zo bepalend en belangrijk geweest voor zijn ploeg als Dieumerci Mbokani bij Antwerp? Het zou wel eens de spannendste editie ooit kunnen worden...'
'Gala van de Gouden Schoen', woensdag 15 januari om 21.15 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Carrie ten Napel brengt 'Ode aan onze Veteranen'
- Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' dit najaar terug, met James Cooke als host
- Wereldrecord voor Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe: iconisch koppel uit 'Familie' verovert Guinness Book of Records
- Nieuw programma 'World's Bargain Dream Homes' op HGTV
- Kijkcijfers: dinsdag 23 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.
'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.



































