66ste gala van de Gouden Schoen, woensdag bij VTM

Wie wordt de opvolger van Tessa Wullaert en Hans Vanaken en mag de Gouden Schoen bij de vrouwen en de mannen dit jaar in ontvangst nemen? Wie wordt de belofte van het jaar? En wie mag zich beste doelman van het jaar noemen?
Dat zijn alvast 4 van de 7 prijzen die Het Laatste Nieuws uitreikt tijdens het 66ste gala van de Gouden Schoen op woensdag 15 januari bij VTM.
Het Studio 100 Pop-Up theater wordt op woensdagavond het epicentrum van de Belgische voetbalwereld. Alle hoofdrolspelers verruilen de groene grasmat voor de glamour van de Rode Loper op een spetterend galafeest waarin de voetbalhoogtepunten van 2019 de revue zullen passeren. De Belgische voetbalbond viert in 2020 zijn 125e verjaardag en dat wordt tijdens het gala ook op gepaste wijze gevierd.
Nieuwsanker Birgit Van Mol, sportjournalist Maarten Breckx en voetballiefhebber Niels Destadsbader presenteren de televisieshow bij VTM. Huisanalisten Jan Mulder en Marc Degryse gaan als enthousiaste voetbalwetenschappers in hun voetballaboratorium aan de slag om in enkele categorieën hun superkandidaat samen te stellen. Verder verwelkomen Gilles De Bilde, Vincent Fierens en Ella Leyers de eregasten op de rode loper en dat is live te volgen vanaf 18.45 uur via de livestream in de HLN-app, op HLN.be en op vtm.be. Het voetbalgala is live te volgen bij VTM vanaf 21.15 uur en ook via de site en apps van HLN en VTM GO.
Live stemmen op het mooiste doelpunt
De Goal van het jaar wordt traditioneel gekozen door de lezers van Het Laatste Nieuws. Nieuw dit jaar is dat de finale stemming zal gebeuren tijdens de liveshow. Afgelopen week leidde een poll in de HLN-app tot een top 3. Tijdens de liveshow kunnen de kijkers in de HLN-app stemmen op hét mooiste doelpunt van het afgelopen jaar.
Vier op een rij voor Club Brugge?
Net zoals vorig jaar worden er in zeven categorieën prijzen uitgereikt. Naast de Gouden Schoen voor mannen en vrouwen is er ook de prijs voor de Goal van het jaar, Belofte van het Jaar, Doelman van het Jaar, Coach van het Jaar en Beste Belg in het buitenland. De winnaars krijgen hun award uit handen van een reeks grote namen in de Belgische voetbalwereld.
Maarten Breckx, sportjournalist: 'Hans Vanaken lijkt voor velen de grote favoriet om zichzelf op te volgen. Maar ook enkele bepalende spelers van Genk gaan punten krijgen voor hun landstitel en is er íemand zo bepalend en belangrijk geweest voor zijn ploeg als Dieumerci Mbokani bij Antwerp? Het zou wel eens de spannendste editie ooit kunnen worden...'
'Gala van de Gouden Schoen', woensdag 15 januari om 21.15 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Joris wint 'De Box' en neemt 17.500 euro mee naar huis
- Rachel en Elbert runnen een zeehondenopvang in nieuw seizoen 'Rachel en Elbert passen op'
- De ongekende schoonheid van het Ierland van Van Boven
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'
- An Lemmens kruipt in 'The Masked Singer'-pak om kandidaat te verrassen in 'The Voice'
- Alle hens aan dek wanneer verwarde man op de sporen belandt in 'De Trein'
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
- Esmee uit Beneden-Leeuwen door JOE-dj Kai Merckx gekroond tot nieuwe ‘vorstin’ van Nederland
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Rechercheur Aníta keert na vijftien jaar terug naar haar geboorteplaats. Ze heeft geen zin in het weerzien met de mensen die ze al die tijd heeft ontweken, onder wie haar eigen moeder. Onderweg naar daar wordt ze opgeroepen omdat er een lichaam is gevonden in Glerarsandar. Daar ontmoet ze een oude vriend, nieuwe collega en ex-geliefde.
'Blacks Sands', om 23.05 uur op VRT Canvas.



































