'Trafiek Axel' koopt nieren

Voor 'Trafiek Axel' reist Axel Daeseleire deze week naar Nepal waar hij zal onderhandelen over de prijs van een donornier met de meest beruchte nierhandelaar van Nepal: Prem Bajgai.
De man zat nog maar pas een celstraf uit na een veroordeling voor illegale orgaanhandel maar toch hij is opnieuw actief. Voor 7500 euro regelt Bajgai een nier voor Axel, afkomstig van een gezonde donor.
Axel Daeseleire reist naar Nepal, het epicentrum van de illegale nierhandel. Zonder het zelf te beseffen belandt Axel er plots in een hevige concurrentiestrijd tussen verschillende nierhandelaren. Ze vechten om de centen van Axel, die zogezegd op zoek is naar een nier voor zijn zieke vrouw. Maar topcrimineel Prem Bajgai wil al zijn concurrenten aftroeven: “Ik heb al 200 nieren verkocht, zelfs die van mijn eigen vrouw. Ik heb ook al voor nieren gezorgd in Mumbai en Calcutta, over heel India. Allemaal 100% succesvol”. Bajgai laat Axel weinig tijd om na te denken en brengt een volledig medisch dossier mee van de potentiële nierdonor. 'Je moet hier met niemand anders zaken doen. Mijn concurrenten vervalsen medische rapporten van donoren en zijn er alleen maar op uit om je op te lichten'. Het aanbod van Bajgai: 7500 euro betalen en de niertransplantatie kan meteen doorgaan.
Het is uiteraard en voor alle duidelijkheid verboden om te betalen voor een nier, overal ter wereld, behalve in Iran. De wachttijd voor nierpatiënten in ons land bedraagt twee tot vier jaar. Dit is zelfs eerder kort in vergelijking met de ons omringende landen. Axel praat met Shermaine uit Hamont-Achel. Zij kwam in contact met de illegale orgaanhandel: 'Toen ik aan het wachten was op een niertransplantatie, kreeg ik verschillende berichten van mensen die hun nier aan mij wilden verkopen, voor veel geld. Ik was geschokt'. Shermaine heeft haar plaats op de wachtlijst in België gewoon afgewacht, wetende dat de illegale orgaanhandel ook slachtoffers maakt.
Wie die slachtoffers zijn, ontdekt Axel in Baluwa, een dorpje net buiten de Nepalese hoofdstad Kathmandu. Daar ontmoet Axel Niroz, een jongeman die zijn nier heeft verkocht om zijn droom te realiseren: zanger worden en een CD opnemen. 'Ik wilde er alles aan doen om beroemd te worden. Gewoon sparen zou veel te lang duren en iedereen zei me dat een nier doneren helemaal niet zo erg was'. De gevolgen van de operatie zijn verschrikkelijk en onmenselijk. Niet alleen krijgt Niroz nooit het beloofde geld, hij raakte na de operatie verlamd aan zijn benen. Zijn ouders vangen hem nu op, zo goed en kwaad als het kan. En dat in de meest erbarmelijke omstandigheden.
Ook Namaraaz is een slachtoffer van de illegale nierhandel. 'Een vriend van mij overtuigde me om voor veel geld een spier af te staan, die nadien terug zou aangroeien'. Maar meteen na de operatie beseft Namaraaz dat hij niet een spier, maar een orgaan was kwijtgespeeld, zijn nier. 'Toen ik mijn litteken liet zien, vroeg iemand me of ik aangevallen was met een zwaard'. Ook hij kreeg maar een fractie van het beloofde geld. Namaraaz heeft er nu een missie van gemaakt om andere mensen te waarschuwen voor malafide ronselaars.
'Trafiek Axel', donderdag 14 maart om 20.35 uur op VIER.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- 'K3 en het lied van de zeemeermin' op VTM: Hanne, Marthe en Julia veranderen in zeemeerminnen
- Ruben Van Gucht haalt uit naar productie en VTM na diskwalificatie in 'De Verraders': 'Er zijn heel veel fouten gemaakt'
- Kijkcijfers: donderdag 3 september 2026
- Rick Nieman is terug met 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Marc Coucke over doodsbedreiging na investering in Knokse strandbar in 'Happy Hour'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school'
Kijktip van de dag

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?
'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.



































