Moord, verraad en wanhoop: chaos bij de bondgenoten, 'De Verraders' voeren meesterplan uit

Het was een aflevering vol wantrouwen, emotionele uitbarstingen en strategische spelletjes in 'De Verraders'. De ochtend begon met de schok van Anastasya's moord, die tot op het einde overtuigd bleef dat Omar een verrader was.
“Omar is te obvious, net daarom is het the perfect crime. De bondgenoten zijn niet goed bezig en gaan het niet halen”, klonk het. Om de andere verraders te overtuigen, pleegde Omar zelfs ‘hoogverraad’. “Ik vertelde een leugen maar ik moest Amelie mee op de kar krijgen.” Aan de Ronde Tafel liep de spanning hoog op in een clash tussen meerdere kampen, maar uiteindelijk moest bondgenoot Francisco het spel verlaten. “Een jammere opoffering van de bondgenoten”, zuchtte hij. Ondertussen voerden de verraders een geheime missie uit: ze moesten een dodenlijst opmaken en verstoppen in het kasteel.
Bekijk hier de verbanning van Francisco Schuster:
Bekijk hier de moord op Anastasya Chernook:
De dag begon met een opvallende alliantie tussen Lynn en Olivier. Beiden waren het roerend eens: Jens moest eruit. Charlotte sloot zich aan: “Wij zijn de schapen en Jens is de wolf die ons subtiel duwt richting bondgenoten.” Ondertussen bleef Olivier opvallend loyaal aan Omar: “Ik vertrouw hem 100%.” Maar de verraders hadden andere zorgen. Tijdens een ingetogen afscheid van Anastasya in de kapel, moesten ze een riskante opdracht uitvoeren: een dodenlijst opstellen en die voor zonsondergang in de bibliotheek verstoppen. Chloé, Amelie, Omar en Francesco slaagden erin de lijst te maken, maar het verstoppen werd een zenuwslopend kat-en-muisspel.
De stemming kwam vroeger dan normaal en de groep was hopeloos verdeeld. Charlotte gooide Gerben als verdachte op tafel, die op zijn beurt Francisco aanviel. Clémentine richtte haar pijlen op Francisco en Lynn. Lynn bleef volhouden dat Jens “de meest epische verrader ooit” is, terwijl Jens zelf toegaf dat hij “een slechte bondgenoot” leek. De spanning kookte over. Uiteindelijk viel de beslissing: Francisco moest vertrekken. “Ik ben dit spel begonnen en geëindigd als bondgenoot”, zei hij zichtbaar aangeslagen.
Na de Ronde Tafel kwam Staf met verrassend nieuws: geen conclaaf, maar een feestje in de bar. Alleen… vier kandidaten – Jens, Clémentine, Gerben en Amelie – waren níét uitgenodigd. Zij stonden op de dodenlijst van de verraders. De groep kon twee van hen redden door tijdens een Killer-karaoke het juiste “begrafenislied” te zingen dat alle spelers op voorhand hadden gekozen. Amelie werd als eerste bevrijd en ook Clémentine mocht al snel naar het feest. Voor Jens en Gerben bleef het nagelbijten. Wie overleeft de dodenlijst? En wie sterft in één van de kooien in het bos?
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BNNVARA zoekt singles voor nieuw liefdesavontuur in 'First Dates Beach Club'
- Kijkcijfers: maandag 18 mei 2026
- Margriet Hermans zet punt achter carrière na diagnose van zeldzame kanker
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie'
Kijktip van de dag

Viktor begint zijn zoektocht met een foto van een meisje op de schoot van Grote Smurf. Ook een echte kerstkaart die jaren geleden werd verzonden, vindt zijn weg terug naar zijn oorspronkelijke eigenaar. En twee zussen krijgen onverwacht bezoek van Viktor.
'Brieven aan Samson', om 21.15 uur op Play.



































