Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert doorbreken het allerlaatste taboe in 'Wat verdient Vlaanderen?'

dinsdag 6 mei 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Hoeveel verdient een burgemeester? Wat is het loon van de leerkracht aardrijkskunde van je zoon en welk bedrag wordt maandelijks op de rekening gestort van de postbode, die door weer en wind pakketjes aan huis brengt?

In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ doorbreken Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert het taboe en vragen ze aan vijftig Vlamingen hoeveel ze bruto verdienen.


Axel Daeseleire en Camille Vanuxem (bekend van NO CAP op VTM GO) gaan op pad in Vlaanderen en vragen zonder schroom aan iedereen - van een treinbestuurder tot een professor, de burgemeester én de buurman - hoeveel ze exact verdienen. Expert en professor arbeidseconomie Stijn Baert geeft tips over hoe je zélf kan onderhandelen over je loon. Gedurende twee afleveringen wordt loon na loon een ranking gemaakt, die resulteert in een top 50.

Axel Daeseleire: 'In Vlaanderen heerst nog één groot taboe: wat verdien je? Da’s privé. Maar daar brengen wij nu verandering in. Vijftig Vlamingen vertellen in dit programma tot op de eurocent hoeveel ze verdienen. Wie verdient veel, wie gemiddeld en wie zit onder het gemiddelde? En waar sta jij in de ranking? Weg met de loonschroom.'

Camille Vanuxem: 'Ik wil als reportagemaker taboes doorbreken en onderwerpen bespreekbaar maken. Dat doe ik in de online reeks NO CAP - waar trouwens binnenkort nieuwe afleveringen van online komen op VTM GO - en nu ook samen met Axel Daeseleire en Stijn Baert in ‘Wat verdient Vlaanderen?’. Ik ben zelf nog niet zo lang aan het werk - ik ben nu 27 en ben twee jaar geleden gestart in loondienst, maar intussen werk ik als zelfstandige - en ik vond het vooral frappant om de hoogste lonen in de lijst te horen.'

Stijn Baert: 'In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ vergelijken we vijftig brutolonen. Je loon hangt af van heel veel factoren: je opleiding, functie, ervaring,... Mensen op een hoger niveau of meer ervaring zullen meer verdienen. Ook de sector speelt mee en de grootte van het bedrijf: size matters. Een groter bedrijf gaat waarschijnlijk meer betalen. En dan is er de wet van vraag en aanbod. Als een bepaald profiel - bijvoorbeeld een lasser of ingenieur - zeer gegeerd zijn, maar er zijn weinig mensen die zich aanbieden, dan kan je ook een hoger loon verwachten.'

'Wat verdient Vlaanderen?', deel 1 op woensdag 21 mei en deel 2 op woensdag 28 mei om 20.40 uur bij VTM en op VTM GO.

Wat verdient Vlaanderen op tv
Dinsdag 27 mei 2025 om 23u50  »
VTM
Vijftig Vlamingen onthullen hun brutoloon. Van een inspecteur bij de luchtvaartpolitie tot een zorgkundige en een kok in een woonzorgcentrum, stuk voor stuk delen ze hun loon en hun visie op loon naar werken.
Woensdag 28 mei 2025 om 20u40  »
VTM
Camille Vanuxem duikt in de loonbrieven van Vlamingen: van buschauffeur tot burgemeester. Hoeveel verdient een dispatcher met nachtshiften, waarom blijft een DHL-magazijnier liever uit de file en hoe leeft een topsportster van haar passie?
Zondag 1 juni 2025 om 17u05  »
VTM
Vijftig Vlamingen onthullen hun brutoloon. Van een inspecteur bij de luchtvaartpolitie tot een zorgkundige en een kok in een woonzorgcentrum, stuk voor stuk delen ze hun loon en hun visie op loon naar werken.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VTM 3 logo

Mowgli is een mensenkind dat door een wolvenfamilie werd opgevoed. Wanneer de gevaarlijke tijger Shere Khan terugkeert in de jungle, ontdekt Mowgli dat hij niet langer welkom is. Noodgedwongen moet hij terugkeren naar de mensenwereld.

'Jungle Book', om 20.35 uur op VTM3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:40
    Galactic Agency
    13:50
    Iedereen Beroemd
  • 06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    13:00
    Lentebeelden
  • 08:45
    Karrewiet met VGT
    14:00
    Tik Tak
  • 08:25
    VLOGLAB Mystery #Stories
    13:40
    Familie
  • 08:00
    Geen uitzending
    13:40
    B&B zoekt Lief NL
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:45
    Geen uitzending
    13:45
    Urk!
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    13:45
    Stukken van mensen
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:15
    Why Women Kill
  • 08:45
    Two and a Half Men
    14:00
    Lost Car Rescue
  • 08:45
    Property Brothers
    13:55
    Meesterlijke Klassiekers
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:35
    Cold Case Files
  • 04:01
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 08:30
    Hobbyklus
    09:10
    Het zelfbouwhuis
  • 08:45
    Open Vuur
    13:45
    Het Weekmenu
  • 08:45
    The Weakest Link: Celebrity Specials
    14:00
    Murdoch Mysteries
  • 08:20
    Below Deck Down Under
    13:45
    Hudson & Rex
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    14:00
    NOS Journaal
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    13:20
    Close Up
  • 08:45
    Maya de Bij
    13:55
    De Smurfen nieuw