Luistercijfers: Qmusic blijft marktleider mede door record 'Wanted Domien' en JOE behaalt hoogste marktaandeel ooit

Qmusic mag zich deze maand zowel marktleider noemen in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar als de doelgroep 13+, zo blijkt uit de vandaag gepubliceerde luistercijfers voor de maand mei door het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
Met een marktaandeel van 5,7% behaalde JOE het hoogste marktaandeel ooit. In mei bereikte de zender met tijdloze en herkenbare hits uit de 70s, 80s en 90s, bijna 4,6 miljoen luisteraars in de leeftijd 13+. Dit is het hoogste maandbereik voor JOE tot nu toe.
Mei stond bij Qmusic in het teken van het nieuwe radiospel 'Wanted Domien', wat de zender in week 20 met 24,2% het hoogste marktaandeel van het jaar opleverde. Ook ging het Foute Anthem ‘Engelengezang’ van Donnie & Snollebollekes in première. Een nummer dat de hele maand juni gedraaid wordt op Qmusic om te vieren dat het de Foute Maand is.
Qmusic is de nummer 1 van Nederland
Qmusic blijft marktleider in de belangrijke doelgroep 20-49 jaar met een marktaandeel van 21,8%. Een stijging van ruim 7% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Radio 538 volgt met een marktaandeel van 13,7% en op de derde plek staat deze maand Radio 10 met een marktaandeel van 11,7%. Deze maand bereikte Qmusic bijna 7,2 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+. Dit is het hoogste maandbereik voor de zender tot nu toe. Qmusic is deze maand ook de nummer 1 van Nederland binnen de doelgroep 13+.
Bron: NMO Luisteronderzoek. 20-49, ma-zo 06-24 uur
Record voor 'Wanted Domien'
Qmusic introduceerde in mei een nieuw spel: 'Wanted Domien'. Een live te volgen achtervolging waarbij Bram Krikke 100 uur de tijd kreeg om Q-collega Domien Verschuuren aan te tikken, geholpen door de DJ's van Qmusic en de luisteraars in het land. Dit leverde de zender in week 20 met 24,2%, het hoogste marktaandeel op van dit jaar en een bereik van ruim 4,1 miljoen luisteraars. Dat de spanning tijdens het spel toenam, is terug te zien in de cijfers. Zowel het Qmusic-app gebruik en de Qmusic.nl bezoekersaantallen, als de Kijk Live en luistercijfers namen naarmate het spel vorderde toe.
JOE vestigt nieuw record
JOE stijgt naar een marktaandeel van 5,7% binnen de doelgroep 20-49 jaar, wat een stijging van 21% ten opzichte van de vorige maand betekent en het hoogste marktaandeel voor de zender ooit. JOE blijft hiermee de zesde zender. Deze maand bereikte JOE bijna 4,6 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+. Voor JOE valt nog geen vergelijking met dezelfde periode vorig jaar te maken, omdat de zender pas sinds september op de huidige frequenties opereert. Mei markeert de start van de 'Coen & Sander Show' op JOE. Luisteraars kunnen elke werkdag tussen 6.00 en 10.00 uur opstaan met Coen Swijnenberg en Sander Lantinga. De mannen delen hun unieke verhalen, bespreken de opvallendste dingen uit het nieuws en draaien de beste muziek uit de 70s, 80s en 90s. Daarbij worden ze ondersteund door Merel Westrik, die de luisteraars elke ochtend bijpraat over het laatste nieuws.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tien nieuwe amigo’s, één Mol: dit zijn de kandidaten van ‘De Mol’ seizoen 14
- Alea iacta est: dit is de winnaar van het eerste seizoen 'Konvooi'
- Derde seizoen voor 'De Grannies van Amsterdam'
- 'De Instagram Moord: indringend portret van gezin dat probeert te overleven na onvoorstelbare tragedie
- '2050': indringende docureeks rond klimaat met Eric Goens op Antarctica
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Oplossingen en nieuwe zaken in 'Kunnen we Overeenkomen?'
- Pijnlijke ballen en belachelijke pranks in de finale van 'Konvooi'
- Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'So You Think You Can Dance'
- Deze gerechten heeft 'Dagelijkse Kost' deze week in petto
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Pointer' zet onderzoek naar AI-chatbots verder
- Alex Warren, Roxy Dekker en Suzan & Freek grote winnaars tijdens Qmusic Top 40 Live in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz
Kijktip van de dag

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.
'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































