Stefan Hertmans in eerste aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 8 oktober 2021

Stefan Hertmans is een van onze meest gekoesterde en gelauwerde schrijvers. Hij debuteerde op zijn dertigste met de roman Ruimte, maar brak door bij het grote publiek in 2013 met de autobiografisch geïnspireerde roman Oorlog en Terpentijn.

Daarin vertelt hij het verhaal van zijn grootvader Urbain. Het boek raakte een gevoelige snaar bij lezers én maakte indruk op tal van literaire jury’s.


Sindsdien volgden de romans De bekeerlinge en De opgang, waarin hij complexe historische en maatschappelijke thema’s combineert met levensechte personages. Natuurlijk is hij meer dan een romancier. In zijn schrijfkamer in de Groene Gordel werkt hij ook aan theaterteksten, verhalen, essays en prachtige poëzie.

Zijn liefde voor taal gaat veel verder dan inkt en papier. Hij geniet ook intens van wat straffe muzikanten vertellen met hun instrumenten. Van de beeldtaal die regisseurs gebruiken om hun verhaal op het witte doek te brengen. En van wat je allemaal kan aflezen uit bepaalde schilderijen, als je maar je tijd neemt.

Vraag je Stefan Hertmans om zijn favoriete beeldfragmenten mee te brengen naar de studio, dan weet je dat muziek niet zal ontbreken. De liefde voor klassieke muziek en opera kreeg hij als kind mee, maar ook jazz heeft een bijzondere plek in zijn hart.

Naast schrijver is Stefan Hertmans ook docent in hart en nieren. Hij gaf jarenlang les aan het Stedelijk Secundair Kunstinstituut Gent, aan het KASK en aan verschillende internationale universiteiten en scholen. Duizenden studenten hingen er aan zijn lippen. Binnenkort is het de beurt aan 'Alleen Elvis'-kijkers.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 9 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Axelle en Ivo vliegen naar Barcelona en vermijden bij de landing nipt een birdstrike. Op Brussels Airport loopt de planning vertraging op wanneer een technieker naar de EHBO moet. Intussen bereiden Jef en Laurens zich voor op een mistige vlucht naar Akra.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:56
    Bernie
    01:25
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Winterbeelden
  • 06:50
    Bing
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:55
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    Geen uitzending
    00:00
    Expeditie Gooris
  • 06:00
    Qmusic
    00:30
    S.W.A.T.
  • 01:15
    Geen uitzending
    00:40
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    00:40
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:00
    De Tafel van de Week
  • 06:50
    Friends
    01:00
    Brilliant Minds
  • 06:50
    Brooklyn Nine-Nine
    03:10
    Geen uitzending
  • 06:40
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:40
    Bake Off Vlaanderen
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    C.S.I. New York
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:59
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:50
    Bon Appetit
    01:15
    A la carte
  • 06:00
    Beyond Paradise
    01:20
    DCI Banks
  • 06:00
    First Dates Australia
    01:45
    Blowing LA
  • 06:50
    NOS Journaal
    01:05
    WNL op Zondag
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:10
    Nieuwsuur
  • 06:55
    Olivia
    01:10
    NOS Studio Sport