Mathias Coppens maakt debuut als quizmaster in 'De Omgekeerde Wereld'

Vanaf 12 april wordt er van maandag tot woensdag 'omgekeerd' gequizd bij VTM. Mathias Coppens presenteert 'De Omgekeerde Wereld': de dagelijkse quiz waarin alle vragen al zijn gesteld, behalve 'Wie weet wat?'.
Meer dan 40 bekende Vlamingen speelden de quiz al eerder. Aan de kandidaten om in te schatten wie het antwoord op welke vraag weet en zo een mooie prijzenpot bij elkaar te sprokkelen. In 'De Omgekeerde Wereld' wisselen amusante quizvragen af met geestige filmpjes over de kennis van bekend Vlaanderen. Want welke creatieve kronkels toveren de BV’s uit hun hoed als ze het antwoord op de vraag niet weten, maar er toch een gok op wagen?
Mathias Coppens ontvangt op maandag en dinsdag telkens twee onbekende duo’s die een quiz spelen met vragen die 5 bekende Vlamingen al hebben beantwoord. Op woensdag keren de twee beste duo’s van de week terug voor een ticket in de halve finales. Wie na een spannende afvalrace van acht weken de grote finale bereikt, maakt kans op 10.000 euro extra bovenop het reeds bijeen gesprokkelde prijzengeld.
Maandag: Bab Buelens, Simon Mignolet, Jan Peumans en Stephanie & Eddy Planckaert
In aflevering 1 van 'De Omgekeerde Wereld' nemen Tim & Karl (38 en 42 jaar, Limburg) het op tegen Jonas & Annelies (32 en 30 jaar, Melsele). Deze onbekende Vlamingen moeten inschatten wat bekende Vlamingen Bab Buelens, Jan Peumans, Simon Mignolet en Stephanie en Eddy Planckaert antwoorden op de quizvragen. Tim en Karl leerden elkaar 12 jaar geleden kennen in de bank. 'Ik ging bij Karl voor een woonkrediet en we zijn buiten gekomen als beste vrienden', vertelt Tim. 'Lenen bij Karl is dus écht lenen bij een vriend.' Jonas en Annelies zijn broer en zus. Of ze een sterke band hebben? 'Er is altijd wel een band geweest maar of die altijd sterk was…', lacht Jonas.
Kent doelman Simon Mignolet de beroemde uitspraak 'je pense donc je suis' van René Descartes? Wat antwoordt Jan Peumans op de vraag: 'Wat is ouwehoeren'? En weten de bekende Vlamingen wat een pentagon is? Eddy Planckaert duidelijk niet: 'Nu gaan de meeste mensen denken: 'Planckaert gaat zeggen achttien hoeken'. Maar het zijn er géén hè, het is rond zeker?'
Dinsdag: Dina Tersago, De Boxy's, Jef Neve, Sergio en Jean Paul Van Bendegem
Bart & Giacomo (49 en 24 jaar, Oudenaarde) zijn vader en zoon én als postbode ook collega's van elkaar. Ze zijn altijd op de hoogte van het BV-nieuws, want brengen ook 'de boekjes' rond. 'Maar we zien helaas enkel de voorpagina.' Wendy & Marleen (45 en 43 jaar, Vlaams-Brabant) zijn de beste vriendinnen en de zelfverklaarde 'Thelma & Louise van Brabant'. 'Sinds wij mekaar leerden kennen gedragen wij ons terug als 16-jarigen', klinkt het. 'We zijn geen BFF’s maar MKF’s, dat staat voor Mus en Kiek Forever.'
De bekende Vlamingen die de quizvragen al eerder beantwoordden zijn Dina Tersago, Kristof en Stefan Boxy, Jef Neve, Sergio Quisquater en filosoof Jean Paul Van Bendegem. Aan de kandidaten om te raden welke BV alles weet over Franse presidenten en wie de meeste Madonna-hits kan opsommen. De songtekst 'girls just want to have…' wordt als het van de Boxy’s afhangt alvast aangevuld met 'sex'. Maar welk duo schat dat antwoord juist in?
Woensdag: Marie Verhulst, Sven De Ridder, Sam Gooris, Bo Van Spilbeeck en Dirk Van Tichelt
In de woensdagaflevering keren de winnende duo's van maandag en dinsdag terug om tegen elkaar te strijden. De winnaar van deze quizbattle krijgt een ticket voor de halve finales en zet zo een stap dichter bij 10.000 euro extra prijzengeld.
In de weekfinale beantwoorden Marie Verhulst, Sven De Ridder, Sam Gooris, Bo Van Spilbeeck en Dirk Van Tichelt de quizvragen van Mathias. Reikt Maries kennis over pretparken verder dan Plopsaland en weet ze ook wat er in de mond van Holle Bolle Gijs wordt gestopt? 'Dat is toch die dat in de Efteling met zijn 'foemp' openstaat hè', vraagt Sam zich luidop af. Welk creatief antwoord verzinnen de BV's op de vraag wat een vrijmetselaar is? En weten ze wat je moet presteren om de titel 'Rode Lantaarn' te winnen?
'De Omgekeerde Wereld', vanaf 12 april van maandag tot woensdag om 21.40 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Het MAX Orkest' sluit succesvolle reeks af met slotconcert in Haarlem
- Kijkcijfers: woensdag 3 en donderdag 4 juni 2026
- Twintig jaar later: Guido Weijers terug op SBS6 met oudejaarsconference
- 'ETTY': dramaserie over Etty Hillesum vanaf juni te zien
- NPO blikt terug op een impactvol jaar
- 'Theo Maassen: Onbegonnen Werk' op NPO 1
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': aantal ernstig belaste jonge mantelzorgers is verdubbeld
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen
Kijktip van de dag

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.
'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.




































