Met dit nummer trekt Hooverphonic naar het Eurovisie Songfestival 2021

donderdag 4 maart 2021

'The Wrong Place' is het nummer waarmee Hooverphonic België vertegenwoordigt tijdens het Eurovisie Songfestival in Rotterdam. Het klinkt helemaal anders dan 'Release Me' waarmee ze vorig jaar 5de eindigde in het alternatieve online Songfestival. Benieuwd? Bekijk nu al de videoclip!

'The Wrong Place' werd geschreven door Alex Callier en de Waalse Charlotte Foret, die hij opmerkte door haar indie successingle 'Wasted Time'. 'Tijdens een schrijfsessie met Charlotte hoorden we Johnny Cash op de radio. Al lachend gaven we onszelf de uitdaging om in de song een stukje tekst over Johnny Cash te zetten. Dat resulteerde in ‘Don’t you ever dare to wear my Johnny Cash T-shirt’. De rest van de song is rond die lyric geschreven.', aldus Callier.

Met 'The Wrong Place' bewijst Hooverphonic alweer dat het meester is in het heruitvinden van zijn eigen iconische geluid: 'We hebben de song helemaal niet geschreven met het Eurovisiesongfestival in gedachten, maar toch kwam het nummer telkens weer bovendrijven bij de selecties. Het liet ons maar niet los.'

Zoals we gewend zijn van Hooverphonicis ook dit nummer opnieuw de ‘soundtrack van een niet-bestaande film’. De tekst is geïnspireerd door Lee Hazlewood, de schrijver van ‘These Boots Are Made For Walkin’ van Nancy Sinatra, en talloze andere klassiekers. Het vleugje sarcasme, de nodige humor en de uitgesproken attitude zijn daar het resultaat van.


Meteen al videoclip!
Hooverphonic en de VRT lieten ook de videoclip op de wereld los. Een samenwerking met een topcrew vol grote namen: Jan Boon, internationaal documentaire- en commercials director die onder andere al de clips van Badaboum en Amalfi verzorgde; Anton Mertens als Director of Photography (DOP) gekend van onder andere 'War of the Worlds', de prestigereeks 'Versailles', 'Beau Séjour' en verschillende Netflixproducties; Olivier Merckx ('War of the Worlds', 'Cordon', 'Versailles') aan de steadicam; Olivier Bisback, de vaste stuntdouble van Jean-Claude Van Damme als tegenspeler van Geike; en Tom Eerebout (Lady Gaga, Kylie Minogue) als stylist.

Hooverphonic: 'Het is wellicht voor sommigen onder ons een herkenbare situatie: wakker worden in ‘the wrong place’. Dit hoeft hopelijk niet per se te resulteren in een afgehakt hoofd zoals in deze clip. Deze theatrale, donkere humor is eigen aan Hooverphonic. Dat zagen we onder andere ook bij Jackie Cane. Jan Boon creëerde de perfecte clip bij deze 'scène uit een onbestaande film’. Tarantino meets Tim Burton, een sprookjeswereld die realiteit wordt: visueel helemaal Hooverphonic.'



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Met een mix van nostalgie en nieuwe hits zorgt het programma voor ambiance. Sam Gooris zet de tent op stelten met zijn klassiekers, terwijl Regi en Sylver de zachte kant van dance tonen. Betty van Big Brother zorgt voor sensatie en K3 sluit af met hun hit "Tele-Romeo". Met o.m. fragmenten en commentaar van Jo Vally, Kathleen Aerts en haar man Steven, Luc Steeno en Sylvie De Bie.

'Tien Om Te Zien: De Zomer Van', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:30
    Journaallus
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 23:35
    Domina
    20:00
    Terzake
  • 23:45
    Geen uitzending
    18:30
    De camping
  • 16:30
    America's Funniest Home Videos
  • 01:30
    Geen uitzending
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    The Goldbergs
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The X-Files
    18:40
    Baywatch
  • 00:55
    SOS Piet
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 01:35
    Geen uitzending
    18:25
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 04:55
    Geen uitzending
    18:50
    Elementary
  • 04:55
    Geen uitzending
    18:35
    Border Security: Canada's Front Line
  • 07:45
    Love Island
    18:35
    The Block Australia
  • 05:00
    Geen uitzending
    18:40
    Killer at the Crime Scene
  • 01:07
    CEO van mijn leven
    20:00
    Z-Nieuws
  • 03:18
    Het zelfbouwhuis
    18:33
    Red de meubelen
  • 12:20
    Het Weekmenu
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 02:05
    Rosemary and Thyme
    18:55
    Death in Paradise
  • 01:45
    First Dates Australia
    19:45
    Station 19
  • 01:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 01:10
    Nieuwsuur
    18:30
    EenVandaag
  • 01:10
    NPO Doc: De Surinaamse voetbaldroom
    18:25
    Klaas Kan Alles Kort