'Make 2020 Great Again': Frances Lefebure zoekt kerstcadeaus voor kinderen in armoede

woensdag 9 december 2020

Kinderstad Mechelen ontwaakte afgelopen maandag met een gigantisch cadeau op de Grote Markt. Toevallige voorbijgangers die hun kans waagden om het cadeau te winnen, werden geconfronteerd met een lege doos en een pakkende boodschap: maar liefst 1 kind op 5 in België leeft in armoede...

Dat was het startschot van de actie ‘Make 2020 Great Again’, waarin Frances Lefebure, haar team van 'Make Belgium Great Again' en het Kinderarmoedefonds dit eindejaar aangrijpen om het thema kinderarmoede extra onder de aandacht te brengen. Samen met ‘superverspreiders’ An Lemmens, Ann Van Elsen en Gloria Boateng roepen ze heel Vlaanderen op om een kerstcadeau te schenken via www.makebelgiumgreatagain.be. Het resultaat van deze actie is te zien in een speciale aflevering op dinsdag 29 december om 20u40 bij VTM.

Frances Lefebure: 'Ik wil dit eindejaar op een warme manier afsluiten en hoop dat we het thema armoede de nodige aandacht kunnen geven met deze special volgens het gekende Make Belgium Great Again-principe. Het allerbelangrijkste is dat we over dit thema praten en het beter proberen te begrijpen. Armoede gaat namelijk veel verder dan enkel het ‘financiële’. Laat ons tijdens deze eindejaarsperiode een ‘positief virus’ de wereld insturen en zoveel mogelijk cadeautjes inzamelen voor kinderen in armoede.'

'Superverspreiders’ An Lemmens, Ann Van Elsen & Gloria Boateng
Om de komende weken dus extra veel aandacht te kunnen besteden aan het thema, krijgt Frances hulp van VTM-presentatrice An Lemmens, radiopresentatrice bij Joe Ann Van Elsen en TikTokster Gloria Boateng. Voor An Lemmens, mama van dochtertje Zappa-Rosa, is kinderarmoede een topic dat haar al langer bezighoudt: 'Ik vind het noodzakelijk om hier met z’n allen op een juiste manier mee om te gaan. Want net doordat we soms niet weten hoe we best reageren, ontwijken we soms moeilijke situaties en topics. Het is heel belangrijk dat we dit bespreekbaar maken en vooral dat we mensen die in deze situatie zitten het signaal geven dat ze erbij horen en ze niet beschaamd moeten zijn om hun situatie.'

Experten geven advies en maken taboe rond kinderarmoede mee bespreekbaar
Welke gevolgen heeft kinderarmoede? Hoe pak je het aan als je een kind wil uitnodigen op een verjaardagsfeestje dat het thuis niet zo breed heeft? Is het stigmatiserend om te zeggen dat ze geen cadeautje moeten meebrengen? Om een antwoord te geven op deze en vele andere vragen rond (kinder)armoede krijgt Make Belgium Great Again ook steun van organisaties als iedereenverdientvakantie.be en verschillende experten als Wim Van Lancker - Professor sociale Wetenschappen aan de KU Leuven-, kinder- en jeugdpsychiater Peter Adriaenssens en Noël Slangen, voorzitter van het Kinderarmoedefonds.

Koop een cadeau, schenk deze kinderen een pak van uw hart én 'Make Belgium Great Again'!

Frances en haar 3 superverspreiders geven het goede voorbeeld en sporen Vlaanderen de komende dagen en weken aan om zoveel mogelijk cadeautjes te kopen voor een kind in armoede. Wie een kerstcadeau wil schenken, kan dat doen door te surfen naar www.makebelgiumgreatagain.be. Daar kan je cadeau’s kopen ter waarde van €10, €25 en €40. Een cadeau van €40 is trouwens voor 60% fiscaal aftrekbaar. Bovendien kan je kiezen binnen welke categorie je een cadeautje wil kopen: babyspeelgoed, sportgerief, uitstapjes, boeken of speelgoed. Samen met  het Kinderarmoedefonds zorgt Make Belgium Great Again dat deze cadeautjes bij de juiste kinderen (0-18 jaar) terechtkomen. Bovendien mag elk kind zijn cadeau zelf kiezen, zodat iedereen krijgt wat hij of zij écht wil.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Sam en Molly zijn een gelukkig getrouwd koppel en dolverliefd als een stelletje tieners. Wanneer ze op een avond naar hun appartement terugwandelen, wordt Sam vermoord door een dief. Sams geest blijft echter verder leven. Hij beseft dat zijn dood geen toeval was. Hij wil zijn vrouw Molly waarschuwen voor het gevaar dat ook haar bedreigt, maar als geest kan hij de levenden niet bereiken. Hij probeert vervolgens te communiceren via Oda Mae Brown, een helderziende die niet eens beseft dat ze over bovennatuurlijke gaven beschikt.

'Ghost', film uit 1990 met oa. Patrick Swayze, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:40
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:55
    American Fiction
    00:50
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:50
    NYPD Blue
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:45
    Mission: Impossible II
    00:55
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:30
    The Mexican
    00:35
    S.W.A.T.
  • 23:00
    Placebo - We come in Pieces
    00:35
    All New Traffic Cops
  • 23:55
    Suits
    00:40
    Geen uitzending
  • 00:20
    Binnenstebuiten
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:00
    Oogappels
    01:10
    Lang Leve de Liefde
  • 00:05
    Modern Family
    00:35
    Superman & Lois
  • 23:45
    NCIS: Los Angeles
    00:45
    Most Outrageous Crimes
  • 23:40
    Love it or List it Australia
    00:50
    MasterChef UK
  • 00:20
    Cold Case
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:02
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:15
    Leven als vakman
    00:51
    Red de meubelen
  • 00:10
    Hidden Gems
    00:55
    Lekker Messy
  • 23:55
    Whitechapel
    00:40
    Rebus
  • 00:05
    Burn Notice
    01:40
    Below Deck Sailing Yacht
  • 23:35
    Goedenavond Nederland
    00:35
    Het verhaal van Nederland - Oranje Nassau
  • 00:10
    De Nachtzoen
    00:25
    Nieuwsuur
  • 00:10
    Woeste Grond
    00:50
    Op Safari