Luistercijfers: groeicijfers voor Radio 1 en MNM

dinsdag 21 april 2020

Met een marktaandeel van 8,6% laat Radio 1 een sterk resultaat optekenen bij de nieuwe meting van het Centrum voor Informatie over de Media (CIM) voor de periode november 2019 - februari 2020.

De VRT-actualiteitszender klimt verder in bereik en luisterduur met een sterke programmatie rond nieuws en actualiteit en een gevarieerd muziekaanbod. Uit de nieuwe CIM-cijfers blijkt dat ook in de periode vóór de coronacrisis het medium radio sterk leeft in Vlaanderen. De afgelopen actualiteit zit dan nog niet eens in deze meting vervat.


Jan Knudde (nethoofd Radio 1): 'We helpen vat te krijgen op die continue informatiestroom: wat doet er echt toe, wat mag je geloven en wat speelt op de achtergrond. Fijn dat Radio 1 voor een toenemend aantal mensen hierin een rol speelt. Ook als het gaat om mee te zijn met actuele ontwikkelingen in sport, wetenschap, kunst en muziek. De cijfers tonen hoe accuraat wij dat blijven doen via de klassieke radio, maar intussen merken wij een nog veel sterkere groei van ons zelfde aanbod online en on demand met Radio 1 Select: interessante content op maat gesneden en te beluisteren op het moment dat de mediagebruiker zelf wil. Sinds september vorig jaar werden programma-items van Radio 1 al 800.000 keer op die manier beluisterd.'

Ook VRT-jongerenzender MNM klimt naar een sterk marktaandeel van 10,2% en is de populairste zender bij de Vlaamse jongeren tussen 12 en 24. Een ijzersterk resultaat voor de zender die dagelijks 700.000 luisteraars bereikt.

Annemie Gulickx (nethoofd MNM): 'Het is heel fijn om vast te stellen dat zo veel jonge luisteraars afstemmen op MNM. Met programma's als 'Generation M', waarin we verhalen zoeken die leven bij jongeren, slagen we er in om die jongste groep te bereiken. We geven hen de kans om te vertellen wat hen bezighoudt en proberen een gids te zijn in een complexe maatschappij. Ook in deze coronatijden zoeken we op antenne én online de juiste toon en verhalen om jongeren te informeren en te entertainen.'

Radio 2 blijft met een marktaandeel van 30,8% en dagelijks meer dan 1,3 miljoen luisteraars uitgesproken marktleider in Vlaanderen. Klara blijft met 1,8% stabiel. Studio Brussel klokt af op een marktaandeel van 9,5%.

Jan Van Biesen (nethoofd Studio Brussel): 'Als muziekzender tonen we ons in deze periode ook meer dan ooit solidair met onze noodlijdende vrienden van de muzieksector met #ikluisterbelgisch. Nu gaan we ook een stap verder: vanochtend lanceerden we #ikluisterbelgisch Live, een online concertavond met exclusieve live optredens van Belgische artiesten.'

Marktaandeel VRT-radio (12+)
nov 2019-feb 2020

VRT globaal: 62,4 %
Radio 1: 8,6 %
Radio 2: 30,8 %
Klara: 1,8 %
MNM: 10,2 %
Studio Brussel: 9,5 %

VRT Radio trouwe metgezel voor de Vlaming tijdens coronacrisis
De radio is tijdens de coronacrisis meer dan ooit een betrouwbare vriend en trouwe metgezel voor veel Vlamingen. Dat blijkt uit recent onderzoek van de VRT Studiedienst, waarin het radioluisteren sinds de uitbraak van het coronavirus geanalyseerd werd. Cijfers en aanvullende informatie over het digitaal luisteren tijdens de coronacrisis vind je hier.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Floor
  • 01:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 01:40
    Geen uitzending
    05:45
    This Is Us
  • 03:05
    Geen uitzending
    06:50
    Two and a Half Men
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 23:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:21
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 03:55
    Scott & Bailey
    02:55
    Six Four
  • 04:20
    American Pickers
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 03:35
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:00
    NOS Studio Voetbal
    02:50
    Andere Tijden Sport