Ontdek elke maand een nieuw misdaadverhaal in 'True Crime Belgium'

woensdag 8 januari 2025

De Streamz Original reeks 'True Crime Belgium' wordt vervolgd met zes nieuwe misdaadverhalen. Ontdek elke tweede donderdag van de maand een nieuw uitzonderlijk Belgisch misdaadverhaal.

Op 9 januari 2025 is als eerstvolgende de dubbelaflevering 'True Crime Belgium: De Dodelijke Dienaar' te zien, over de zaak rond Ivo Poppe. Poppe staat ook wel bekend als de Diaken des Doods, sinds de zaak aan het licht kwam in 2013. De voormalige verpleegkundige en diaken uit Wevelgem werd veroordeeld voor vijf moorden: zijn moeder, schoonvader, twee grootooms en een patiënte werden zijn ongelukkige slachtoffers. Zelf beweerde hij dat hij deze mensen uit hun lijden wilde verlossen door hen een overdosis insuline of lucht toe te dienen. Hij werd destijds veroordeeld tot 27 jaar gevangenisstraf, maar kwam eerder dit jaar voorwaardelijk vrij.


Bekijk hier alvast de eerste beelden van deze nieuwste aflevering van 'True Crime Belgium':


De Dodelijke Dienaar
De zaak kwam aan het licht in 2013 toen Poppe aan een psychiater bekende dat hij tientallen patiënten had gedood. Dit leidde tot een gerechtelijk onderzoek en zijn arrestatie in 2014. Tijdens het proces in 2018 werd hij schuldig bevonden aan vijf moorden en veroordeeld tot 27 jaar gevangenisstraf.

In mei 2024, na tien jaar detentie, werd Poppe om medische redenen voorwaardelijk vrijgelaten. Zijn gezondheidstoestand was ernstig verslechterd, met onder andere uitgezaaide kanker. De strafuitvoeringsrechtbank oordeelde dat hij zijn straf niet langer in menswaardige omstandigheden kon uitzitten.

Aanvankelijk gaf Poppe aan verantwoordelijk te zijn voor tientallen moorden, wat hem mogelijk één van de grootste seriemoordenaars in de Belgische geschiedenis maakt. Er werd echter onvoldoende bewijs gevonden om hem voor alle moorden die hij bekende ook te veroordelen.

Elke maand een nieuwe case
Met deze nieuwe aflevering gaat 'True Crime Belgium' weer van start op Streamz. In 2025 verschijnen er in totaal zes nieuwe cases die maandelijks te zien zijn op Streamz. Er wordt telkens een uitzonderlijk Belgisch misdaadverhaal herverteld, waarvan de harde realiteit de fictie overtreft. Als kijker zit je op de eerste rij: de makers konden op journalistieke wijze de hand leggen op authentiek gerechtelijk foto- en videomateriaal dat voor het eerst zal getoond worden in deze reeks.

Elke tweede donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe case. Hier het overzicht van wanneer de verschillende 'True Crime Belgium'-afleveringen te zien zullen zijn:

Donderdag 9 januari
Donderdag 13 februari
Donderdag 13 maart
Donderdag 10 april
Donderdag 8 mei
Donderdag 12 juni

Streamz maakt later nog bekend over welke misdaadverhalen de aankomende afleveringen zullen gaan. Wie niet kan wachten, vindt nu al vierentwintig 'True Crime Belgium'-afleveringen op Streamz over opvallende misdaadverhalen waaronder 'Hans Van Themsche', 'De DNA-doorbraak' over seriemoordenaar Stefaan Du Lion, 'Tienerkiller' over de verdwijning en moord van Ingrid Van Regenmortel en 'De Hiphopmoord' over de beruchte Oostendse hiphopbende RAW13.

'True Crime Belgium' is een productie van Lecter Scripted Media voor Streamz en Play Media. Aimée Van Meensel is de showrunner. De zes nieuwe cases zullen maandelijks bij Streamz verschijnen, op elke tweede donderdag van de maand. Bij Play4 en GoPlay zijn deze later te zien.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Erediensten
    11:00
    Radio 1 Boekenfeest
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:45
    China's Wild Empire
  • 10:35
    Bumba
    10:40
    Timbalo
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    VTMies
  • 09:40
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:20
    Geen uitzending
    13:45
    Chicago Med
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Matlock
  • 10:15
    Write Before Christmas
    11:40
    A Christmas Love Story
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 10:05
    Meesterlijke Klassiekers
    10:40
    Gin & Tonic, around the world in 80 gins
  • 09:50
    Castle
    16:50
    Criminal Minds
  • 10:30
    Geen uitzending
    11:30
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 10:15
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    11:15
    A Place in the Sun
  • 10:00
    Past Malice: An Emma Fielding Mystery
    11:30
    World's Most Evil Killers
  • 10:36
    Z- Work different
    10:46
    Z-Defensie
  • 10:36
    Publireportage
    12:00
    De Vlaamse Top 10
  • 10:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
    10:40
    Sarah's Sweet Table
  • 10:35
    Father Brown
    12:25
    The Famous Five
  • 09:55
    NCIS: Los Angeles
    18:00
    Below Deck Down Under
  • 10:00
    WNL op Zondag
    11:05
    Ivo op zondag
  • 10:00
    Eucharistieviering
    11:05
    Nederland zingt op zondag
  • 10:35
    Splat & Seymour
    10:45
    Wickie de Viking