Ontdek elke maand een nieuw misdaadverhaal in 'True Crime Belgium'

woensdag 8 januari 2025
Foto: © Streamz 2024

De Streamz Original reeks 'True Crime Belgium' wordt vervolgd met zes nieuwe misdaadverhalen. Ontdek elke tweede donderdag van de maand een nieuw uitzonderlijk Belgisch misdaadverhaal.

Op 9 januari 2025 is als eerstvolgende de dubbelaflevering 'True Crime Belgium: De Dodelijke Dienaar' te zien, over de zaak rond Ivo Poppe. Poppe staat ook wel bekend als de Diaken des Doods, sinds de zaak aan het licht kwam in 2013. De voormalige verpleegkundige en diaken uit Wevelgem werd veroordeeld voor vijf moorden: zijn moeder, schoonvader, twee grootooms en een patiënte werden zijn ongelukkige slachtoffers. Zelf beweerde hij dat hij deze mensen uit hun lijden wilde verlossen door hen een overdosis insuline of lucht toe te dienen. Hij werd destijds veroordeeld tot 27 jaar gevangenisstraf, maar kwam eerder dit jaar voorwaardelijk vrij.


Bekijk hier alvast de eerste beelden van deze nieuwste aflevering van 'True Crime Belgium':


De Dodelijke Dienaar
De zaak kwam aan het licht in 2013 toen Poppe aan een psychiater bekende dat hij tientallen patiënten had gedood. Dit leidde tot een gerechtelijk onderzoek en zijn arrestatie in 2014. Tijdens het proces in 2018 werd hij schuldig bevonden aan vijf moorden en veroordeeld tot 27 jaar gevangenisstraf.

In mei 2024, na tien jaar detentie, werd Poppe om medische redenen voorwaardelijk vrijgelaten. Zijn gezondheidstoestand was ernstig verslechterd, met onder andere uitgezaaide kanker. De strafuitvoeringsrechtbank oordeelde dat hij zijn straf niet langer in menswaardige omstandigheden kon uitzitten.

Aanvankelijk gaf Poppe aan verantwoordelijk te zijn voor tientallen moorden, wat hem mogelijk één van de grootste seriemoordenaars in de Belgische geschiedenis maakt. Er werd echter onvoldoende bewijs gevonden om hem voor alle moorden die hij bekende ook te veroordelen.

Elke maand een nieuwe case
Met deze nieuwe aflevering gaat 'True Crime Belgium' weer van start op Streamz. In 2025 verschijnen er in totaal zes nieuwe cases die maandelijks te zien zijn op Streamz. Er wordt telkens een uitzonderlijk Belgisch misdaadverhaal herverteld, waarvan de harde realiteit de fictie overtreft. Als kijker zit je op de eerste rij: de makers konden op journalistieke wijze de hand leggen op authentiek gerechtelijk foto- en videomateriaal dat voor het eerst zal getoond worden in deze reeks.

Elke tweede donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe case. Hier het overzicht van wanneer de verschillende 'True Crime Belgium'-afleveringen te zien zullen zijn:

Donderdag 9 januari
Donderdag 13 februari
Donderdag 13 maart
Donderdag 10 april
Donderdag 8 mei
Donderdag 12 juni

Streamz maakt later nog bekend over welke misdaadverhalen de aankomende afleveringen zullen gaan. Wie niet kan wachten, vindt nu al vierentwintig 'True Crime Belgium'-afleveringen op Streamz over opvallende misdaadverhalen waaronder 'Hans Van Themsche', 'De DNA-doorbraak' over seriemoordenaar Stefaan Du Lion, 'Tienerkiller' over de verdwijning en moord van Ingrid Van Regenmortel en 'De Hiphopmoord' over de beruchte Oostendse hiphopbende RAW13.

'True Crime Belgium' is een productie van Lecter Scripted Media voor Streamz en Play Media. Aimée Van Meensel is de showrunner. De zes nieuwe cases zullen maandelijks bij Streamz verschijnen, op elke tweede donderdag van de maand. Bij Play4 en GoPlay zijn deze later te zien.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:55
    De Hoppers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 08:05
    Waiko
    05:15
    Geen uitzending
  • 07:35
    Sprookjesboom: een wonderlijk muziekfeest
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 08:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 07:20
    Holiday Crashers
    05:40
    Sugarplummed
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:30
    FBI
    01:00
    Fire Country
  • 07:55
    Hawaii Five-0
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:05
    Het feestmenu van ..
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:05
    Cold Case
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:11
    Wonen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    A la carte
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 08:05
    Sister Boniface Mysteries
    01:30
    London Kills
  • 07:50
    Below Deck Mediterranean
    06:50
    Storage Wars
  • 08:10
    Even tot hier
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 08:00
    Petrus in het land
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:00
    De cadeaufabriek
    06:55
    Ta-daaa!