MNM viert op 20 mei alle scholen op 'De Strafste Schooldag'

maandag 3 mei 2021

In een schooljaar vol mondmaskers, online lessen en ontsmettingsmiddel, toonden alle scholen in Vlaanderen zich stuk voor stuk straffe scholen. Leerkrachten vonden zichzelf opnieuw uit, poetsploegen maakten scholen meer dan ooit weer proper en veilig, directeurs pasten zich flexibel aan aan een steeds wisselend 'nieuw normaal', en leerlingen realiseerden groepswerken op afstand via Discord.

Om al die straffe scholen en hun straffe schoolhelden te feliciteren en in de kijker te zetten, viert MNM hen op 20 mei tijdens 'De Strafste Schooldag'. MNM organiseert die dag een spetterende radioshow met MNM DJ Sander Gillis. Het wordt een show vol optredens en met een uitgebreide playlist gekozen door alle scholen van Vlaanderen.


Alle scholen zijn straffe scholen
MNM DJ’s Laura Govaerts, Esther Nwanu, Wanne Synnave en Kawtar Ehlalouch staan die dag ook paraat om alle helden van het onderwijs te bedanken. In tegenstelling tot de voorafgaande jaren kiest MNM dit jaar dus niet één Strafste School, maar viert de jeugdzender alle scholen! Want in deze uitzonderlijke tijd is elke school gewoonweg een ontzettend straffe school.

Schoolhelden
De Strafste Schoolhelden actie die MNM al maanden organiseert, wordt op 20 mei nog eens extra in de verf gezet. MNM is deze editie op zoek gegaan naar de verhalen van alle Strafste Schoolhelden. Luisteraars konden en kunnen nog steeds hun held nomineren via MNM.be en de MNM-app. MNM DJ’s Sander Gillis en Laura Govaerts zetten deze helden vervolgens in de bloemetjes. Tot 20 mei trekken ze heel Vlaanderen door om dit te doen. Op 'De Strafste Schooldag' volgt dan de grote apotheose van deze actie.

'Er wordt te weinig gezegd en getoond wat er allemaal GOED gaat op de scholen. En dat terwijl onze scholen, ook net in deze moeilijke tijden, zich op zoveel manieren straf tonen. Ik heb zoveel zin om alle spotlights die ik kan vinden te zetten op al die fantastische leerlingen, leerkrachten, poetsvrouwen, oudercomités, zorgleerkrachten, directies… die van onze scholen een plek maken waar je graag bent, ook al ben je er misschien fysiek niet zoveel geweest', vertelt DJ Laura Govaerts.

'Het is geen makkelijke tijd om op de schoolbanken te zitten, maar er zijn zoveel Strafste Schoolhelden die elke dag het beste van zichzelf geven. Die mensen verdienen meer dan ooit een feest, een schouderklopje, een dankuwel', zegt Sander Gillis.

Schrijf je nu school in
Maandag 3 mei werd tijdens 'Gillis & Govaerts' de aftrap van 'De Strafste Schooldag' campagne gegeven met een DJ-set op het Sint-Jozef Humaniora in Brugge. Hiermee zijn de inschrijvingen geopend en kan vanaf nu iedere school zich inschrijven om deel te nemen aan 'De Strafste Schooldag' op 20 mei.

Wat moet je doen? Laat via de MNM-app of MNM.be weten waarom jouw school ook een straffe school is! Zet vervolgens op 20 mei tussen 13.00 en 18.00 uur je radio aan in de klas, de leraarszaal of de speelplaats. MNM zet dan alle ingeschreven scholen in de bloemetjes met verrassende optredens, muziek gekozen door de scholen en met de MNM DJ’s die de helden van het onderwijs gaan bedanken.

'De Strafste Schooldag', donderdag 20 mei tussen 13.00 en 18.00 uur op MNM en MNM.be.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:35
    Loslopend wild
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 23:47
    Het weer (laat)
    23:50
    Nachtlus
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:30
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 20:00
    WK Darts 2026
    02:30
    Geen uitzending
  • 23:40
    Magnum P.I.
    06:00
    Qmusic
  • 22:40
    Columbo
    07:00
    Willy
  • 23:35
    A Unicorn for Christmas
    05:30
    The Santa Class
  • 23:40
    Lili en Marleen
    00:25
    The X-Files
  • 23:25
    Bake Off Vlaanderen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:10
    The Rookie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:25
    Mortal Kombat
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:35
    We Met in December
    06:55
    De Eregast
  • 23:40
    CSI: Vegas
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 21:36
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:48
    Tooldokter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:00
    Bon Appetit
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 22:50
    The Suspicions of Mr Whicher
    01:20
    London Kills
  • 23:40
    NCIS: New Orleans
    06:45
    Shipping Wars
  • 22:45
    Top 2000 a gogo
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 23:45
    Podium Klassiek
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:20
    NPO Radio 2 Top 2000
    07:00
    Sneeuwpret