Klara duikt met vierdelige serie 'Boem Paukeslag' in leven en werk van Paul van Ostaijen

dinsdag 25 januari 2022

In februari staan de zondagavonden bij Klara in het teken van Paul van Ostaijen. Met 'Boem Paukeslag' word je vanaf 6 februari tussen 18.00 en 20.00 uur ondergedompeld in het fascinerende werk en leven van de dichter en prozaschrijver. De vierdelige audioreeks is ook te beluisteren als podcast.

Klara en Vlaams-Nederlands Huis deBuren sluiten daarmee het feestjaar rond Paul van Ostaijen af. Op 22 februari 2021 was het 125 jaar geleden dat hij geboren werd in Antwerpen.


Van Ostaijen zijn werk en gedachtengoed blijven actueel. Ook vandaag grijpen schrijvers, typografen, kunstenaars, muzikanten, film- en theatermakers telkens weer naar van Ostaijen. En ook de thema’s waar de man toen al van wakker lag, zorgen nu nog steeds voor debat.

Paul van Ostaijen leeft!
125 jaar geleden wordt Paul van Ostaijen geboren in Antwerpen als jongste zoon van een Vlaamse moeder en Nederlandse vader. 25 jaar later ziet de wereld er helemaal anders uit. Europa is verscheurd, Duitsland verloren, Vlaanderen toch niet onafhankelijk en Berlijn een stad van idealistische uitersten. En net daar schrijft van Ostaijen Bezette stad. Zijn poging om de kapotte tijd te vangen is een groots literair experiment vol holle havens, zeppelins, lege straten, ruïnes en de kolkende nacht van het bezette Antwerpen. De bundel heeft hetzelfde effect als een paukenslag, niet toevallig het bekendste woord uit de bundel. Hij galmt door de Nederlandse letteren en de internationale avant-garde. In 1928, sterft van Ostaijen. Uitgeteerd door tuberculose. Nog vol wilde plannen en idealen.

Maar van Ostaijen leeft nog! Ja toch? Klara en Vlaams-Nederlands Huis deBuren nemen in Boem Paukeslag de proef op de som. Jaouad Alloul, Ruud Gielens, Gaea Schoeters en Emy Koopman lezen van Ostaijen met de ogen van vandaag en gaan daarbij het gesprek aan met vrienden, collega’s en onbekenden. Met biograaf Matthijs de Ridder zit ook van Ostaijen zelf steeds mee aan tafel. Over oorlog, activisme, dandy’s, jazz, het artistieke creatieproces en zwarte gat, ziekte, liefde, geloof en ongeloof. En nog zoveel meer.

'Boem Paukeslag', vanaf zondag 6 februari vier weken lang tussen 18.00 en 20.00 uur op Klara, klara.be en in de Klara-app. Ook als podcast te beluisteren op klara.be, in VRT NU-app en op deburen.eu.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:35
    Sporza: Veldlopen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:45
    De Smurfen
    05:15
    Geen uitzending
  • 13:45
    Kan ik het ook?
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 13:25
    Baywatch
    07:00
    Willy
  • 13:05
    A Royal Queens Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:45
    Friends
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    C.S.I. New York
    01:00
    Fire Country
  • 13:40
    Ice Airport Alaska
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:50
    Christmas in Alaska
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:50
    Homicide for the Holidays
    05:00
    Geen uitzending
  • 13:45
    Logistics TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:54
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    De Eregast
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 13:35
    Midsomer Murders
    01:30
    London Kills
  • 13:00
    First Dates Australia
    06:50
    Storage Wars
  • 13:15
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 13:25
    Fryslân Dok
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:25
    Junior Eurovisie Songfestival 2025 finale
    06:55
    Ta-daaa!