Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' (VTM)

De duo's ontdekken Het Eenhoornhof van Ann en Stephan in Kuttekoven. Van een rondleiding door Anns minimuseum en de mancave van Stephan, tot een cursus koekjes bakken. Er volgen vele warme momenten, maar zorgen deze ook voor een mooie bedjesscore?

'Met Vier in Bed', om 20.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Dertigers
    00:10
    Journaallus
  • 22:50
    Brooklyn
    00:40
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:25
    Chicago P.D.
    00:15
    NYPD Blue
  • 23:20
    Final Score
    01:10
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 23:25
    Grosse Pointe Garden Society
    00:15
    S.W.A.T.
  • 23:05
    De Gevaarlijkste Gevangenen van Australië
    00:00
    All New Traffic Cops
  • 23:25
    ER
    00:10
    Suits
  • 23:40
    SOS Piet
    00:15
    Binnenstebuiten
  • 23:05
    Blind Gekocht
    00:20
    Oogappels
  • 23:40
    Modern Family
    00:50
    Superman & Lois
  • 22:40
    The Wheel of Time
    23:55
    NCIS: Los Angeles
  • 23:35
    Love it or List it Australia
    00:40
    MasterChef UK
  • 23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:00
    Cold Case
  • 23:50
    CEO van mijn leven
    00:03
    Z-Beurs
  • 23:40
    De perfecte tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:25
    Hidden Gems
    00:10
    Toasted!
  • 23:05
    The Chelsea Detective
    00:45
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:10
    White Collar
    00:00
    Burn Notice
  • 23:45
    Goedenavond Nederland
    00:45
    Het verhaal van Nederland - Oranje Nassau
  • 23:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:20
    Yorkshire Air 999
    00:10
    Woeste Grond