Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bockie Gaat Naar School' (Play)

Bockies laatste dag op school is aangebroken. Hij neemt uitgebreid afscheid van zijn nieuwe vrienden. Ondertussen brengt hij nog een emotionele muzikale ode aan zijn mama en krijgt hij zijn rapport.

'Bockie Gaat Naar School', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Journaallus
    00:45
    VRT NWS Villa Politica
  • 00:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:45
    Datenight
    01:50
    NYPD Blue
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:20
    MasterChef Australië
  • 00:50
    9-1-1: Lone Star
    01:50
    The Big Bang Theory
  • 22:30
    Scarface
    01:30
    Caught on Dashcam
  • 00:00
    If I Only Had Christmas
    01:45
    Joe
  • 01:15
    De Bunker
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:25
    De Tafel van de Week
    02:10
    De Tafel van Gert
  • 01:00
    Doc
    02:40
    Geen uitzending
  • 00:55
    Concussion
    01:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 00:30
    Blind Gekocht NL
    02:50
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:35
    Without a Trace
  • 01:11
    Trends Talk
    01:48
    Fleet TV
  • 01:24
    Kan ik het ook?
    01:57
    Het zelfbouwhuis
  • 01:15
    De Gezonde Goesting
    01:55
    Toasted on wheels!
  • 00:55
    Ripper Street
    01:45
    Agatha Christie's Marple
  • 01:25
    NCIS
    02:35
    Below Deck Down Under
  • 00:50
    WNL op Zondag
    01:50
    Pauw & De Wit
  • 01:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:25
    Reizen Waes
    02:45
    Rutger en de buitenlanders