Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Casper beleeft een paar bange momenten door een oude bekende. Rose krijgt onheilspellend nieuws over Simon. Op Kees' surprise party voor zijn 25-jarig jubileum komt Marleen met negatief nieuws. Luna en Kyra vinden elkaar.

'Medisch Centrum West', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:25
    Allez les Femmes
    21:50
    VRT NWS laat
  • 20:55
    Mix Tape
    21:55
    Dead Poets Society
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:30
    Eenmaal Andermaal
    22:35
    Medisch Centrum West
  • 19:55
    Jurassic Park
    22:10
    Smeris
  • 20:35
    Fury
    22:50
    Extraction
  • 21:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 21:25
    ER
    00:30
    Departure
  • 21:35
    Tien Om Te Zien
    22:35
    Benidorm
  • 20:55
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    22:00
    Celebrity Klopjacht
  • 21:15
    NCIS: Origins
    22:10
    Elsbeth
  • 20:35
    The Godfather, Part III
    23:25
    300
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:05
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 21:25
    Swipe, Match, Murder: The Murder of Grace Millane
    22:25
    Garage Sale Mysteries: Picture a Murder
  • 21:14
    CEO van mijn leven
    21:58
    Z-Weekoverzicht
  • 21:33
    Hobbyklus
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:10
    Open Vuur
    22:00
    De Garde van Gert
  • 21:00
    DCI Banks
    21:55
    Doctor Foster
  • 21:00
    From
    22:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:20
    Tussen Kunst en Kitsch
    22:10
    Tatort: Over grenzen
  • 20:20
    VPRO Zomergasten
    23:25
    Dahomey
  • 21:35
    Ik val niet, ik dans
    22:25
    Tropenjaren