Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Single Bells' (VTM/Streamz)

De familie Verbeke viert kerst bij Mina en Roel thuis. Alles moet perfect gaan, want Mina ontmoet haar schoonmoeder Alice. Maar Annie staat plots voor de deur en ze heeft slecht nieuws: zij en Piet zijn uit elkaar. De zussen smeden daarom een plan.

'Single Bells', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    00:50
    Journaallus
  • 17:20
    De Zevende Dag
    01:10
    Nachtlus
  • 17:55
    Karrewiet
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    Sara
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 17:30
    24 Hours in A&E
    00:00
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 17:20
    Angel
    06:00
    Qmusic
  • 17:40
    All New Traffic Cops
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 17:40
    Holiday Hotline
    01:30
    JOE XMAS
  • 17:30
    Nonkel Jef
    01:30
    Geen uitzending
  • 17:50
    Celebrity MasterChef Kerst
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    My Life is Murder
    00:30
    New Girl
  • 17:50
    Two and a Half Men
    00:15
    60 Days In
  • 17:15
    Christmas on the Alpaca Farm
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    Holly Jolly Homicides
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 15:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:47
    Feesttafel
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:45
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    01:30
    Winterse Kost
  • 17:00
    All Creatures Great and Small
    01:20
    Death in Paradise
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:55
    Storage Wars
  • 17:10
    Tijd voor Max
    00:50
    Pauw & De Wit
  • 17:05
    All Creatures Great and Small
    01:15
    Nieuwsuur
  • 17:55
    Steken en Prikken in Suriname
    06:15
    Ella, Oscar & Hoo