Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'B&B Zoekt Lief' - seizoen 2026 (VTM)

In Spanje zet Steven zijn vrouwen aan het werk, maar een dagje poetsen loopt anders af dan verwacht. In Frankrijk, bij Isaura, luchten de mannen hun hart bij elkaar, terwijl Sam de nieuwe vrijgezel meeneemt op een sportieve date in Senegal.

'B&B Zoekt Lief', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    07:25
    Grizzy & the Lemmings
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 07:10
    Biggen Bouwers
    07:20
    Samson en Marie
  • 07:05
    Move On
    07:25
    De Buurtpolitie Extra
  • 01:15
    Geen uitzending
    11:10
    Gladiators
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    09:00
    Geen uitzending
  • 06:55
    Friends
    07:45
    Modern Family
  • 06:40
    Ice Airport Alaska
    07:25
    Pawn Stars
  • 07:10
    Property Brothers
    07:55
    The Art of Making Cocktails
  • 06:55
    Accident, Suicide, or Murder
    07:40
    Snapped
  • 04:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 07:17
    Zo doe je het!
    07:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 06:40
    Open Vuur
    07:25
    Vanavond bij ons
  • 07:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:55
    The Good Ship Murder
    07:50
    Burn Notice
  • 07:10
    NOS Journaal 07.00 uur
    08:00
    NOS Journaal
  • 07:15
    Expeditie Nederland
    07:50
    MAX Geheugentrainer
  • 07:11
    Noddy, de detective
    07:23
    Zin in Zappelin