Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:06
    Het weer (laat)
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:00
    World's Most Dangerous Roads
  • 18:05
    Buck
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 17:20
    Winter Vol Liefde
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:25
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    ER
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:00
    De Rodenburgs
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:05
    De Rechtbank
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 17:50
    My Life is Murder
    18:45
    Coroner
  • 17:50
    Two and a Half Men
    18:40
    Bar Rescue
  • 17:45
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 18:00
    The First 48 Presents Critical Minutes
    18:35
    Cold Justice
  • 18:00
    Z-Extra
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:07
    Zo doe je het!
    16:00
    Vitamine 55
  • 17:50
    Bon Appetit
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 18:00
    Death in Paradise
    20:00
    Father Brown
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:40
    First Dates Australia
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 18:00
    De Proefkeuken
    18:00
    Wordt aangekondigd