Radio 1 lanceert 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet

woensdag 21 september 2022

Wat doet dementie met een mens? In de Radio 1-podcast 'Mistlicht' gaat Sven Speybrouck op zoek naar lotgenoten van zijn moeder. Hij luistert naar mensen met dementie, naar de mensen die voor hen zorgen en naar experts, in een poging het ongrijpbare te begrijpen en houvast te vinden, voor zichzelf maar ook en vooral voor iedereen die vroeg of laat met dementie te maken krijgt.

Op de Instagram-pagina van Sven Speybrouck staat een foto van zijn mama. Het beeld is wazig. Dat was zij toen ook al. Het moet rond die tijd geweest zijn dat stilaan duidelijk werd dat ze dementie had. Ergens in de mist in haar hoofd zijn moeder en zoon elkaar kwijtgeraakt. Jaren later is die foto van zijn mama het vertrekpunt van de podcast 'Mistlicht', een zoektocht naar wat dementie met een mens doet.


Aflevering 1: Sven & zijn broers, Tante Gina & Lien  
Expert: Huub Buijssen

Het verhaal begint bij Sven thuis, in zijn eigen tuin. Daar haalt hij met zijn broers herinneringen op aan hun moeder, die negen jaar geleden stierf, en hoe het voor hen was op het moment dat ze met dementie te maken kreeg. Gaandeweg ontdekken ze dingen van elkaar die ze nog niet wisten. En er zijn nog familieleden die ervaring hebben met dementie. Svens tante Gina, de zus van zijn moeder, woont in Kortrijk, in een centrum voor mensen met dementie. Hij gaat bij haar op bezoek samen met zijn nicht Lien. En hij gaat praten met de Nederlandse psycholoog Huub Buijssen aan wiens boeken hij veel heeft gehad toen het in het hoofd van zijn mama steeds mistiger werd.

De tweede aflevering is vanaf woensdag 5 oktober beschikbaar op VRT MAX.

'Mistlicht', een podcast van Radio 1 in samenwerking met Cera, Expertisecentrum Dementie Vlaanderen en Alzheimer Liga Vlaanderen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

In Zürich probeert Inn de nieuwe vrijgezel Maarten beter te leren kennen, terwijl Benjamin alleen achterblijft. Nicolas is verbaasd wanneer hij terugkomt van een wandeling. In Oostenrijk blijft Dirk een mysterie en bij Kevin verschijnt een nieuwe dame.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    De rugzak
    06:00
    Mr. Magoo
  • 20:35
    De Afspraak
    01:35
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    06:05
    Flin & Flo
  • 20:00
    Schiphol Airport
    02:20
    Geen uitzending
  • 20:35
    47 Ronin
    01:15
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    Columbo
    07:00
    Willy
  • 20:35
    The Endgame
    01:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    The X-Files
    01:05
    The Golden Girls
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    02:45
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Way Home
    01:05
    FBI
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    01:35
    Running Wild With Bear Grylls
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    01:40
    Body Shockers
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    01:15
    Big Sky
  • 21:03
    Z-Beurs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:05
    Zo doe je het!
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Foodies & The City
    01:25
    Winterse Kost
  • 21:00
    Art Detectives
    01:45
    Queens of Mystery
  • 20:35
    Paradise
    01:15
    Transplant
  • 20:35
    Bed & Breakfast
    01:10
    NOS Journaal Laat
  • 21:10
    Nu te Zien!
    01:25
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Vier handen op één buik
    01:15
    Woonkoorts