'Juicy' van The Notorious B.I.G weer favoriete hiphopnummer van Studio Brussel-luisteraar

Voor het tweede jaar op rij is 'Juicy' van The Notorious B.I.G verkozen tot dé nummer 1 in de 'Hooray 100', de lijst met de 100 beste hiphopnummers volgens de Studio Brussel-luisteraars.
Mobb Deep gaat van plaats 3 naar 2 met 'Shook Ones, pt II.' Eminem vervolledigt voor het eerst het podium en springt van plaats 9 naar 3 met 'Lose yourself'. Opvallend dit jaar is ook het groot aantal Belgen in de lijst. Zwangere Guy kroont zich tot Belgische koning van de lijst, die ook heel wat tricolore nieuwkomers verwelkomt. Black Mamba en Lefto draaiden vandaag tussen 13.00 en 19.00 uur de 100 beste hiphop tracks in de mix.
King Kendrick en King Gorik domineren
Kendrick Lamar zit onoverwinnelijk vertegenwoordigd in de top 100. Internationaal kroont hij zich tot de King van de Hooray 100, met maar liefst 9 eigen nummers en een feature op 'Goosebumps' van Travis Scott. Lokaal gaat Belgische trots Zwangere Guy als koning door de lijst.
Dit zijn de meest opvallende weetjes uit 'Hooray 100' van 2020:
- Er staan 9 Belgische artiesten in de lijst met in totaal 17 nummers. De populairste Belgische hiphopper in de lijst is Zwangere Guy met 5 nummers. 4 van die nummers zijn nieuw in de lijst. Hij is ook de hoogste Belg in de lijst met het nummer 'Gorik Pt. 1' op nummer 6. Het nummer stijgt dit jaar maar liefst 33 plaatsen.
- Brihang komt de lijst nieuw binnen met 3 nummers. Als hoogste nieuwkomer op nummer 14 met 'Steentje', op nummer 77 met 'Morsen' en op nummer 90 met 'Kleine dagen'.
- Het Brusselse collectief Stikstof stijgt 54 plaatsen met het nummer 'Frontal', tot op nummer 23. En Stikstof komt de lijst nieuw binnen op 56 met 'Gele blokken'.
- Nog een opvallende nieuwkomer is Glints op nummer 44 met 'Bugatti'.
- Kendrick Lamar doet het bijzonder goed: 43 plaatsen gestegen, van plaats 52 naar 9 met het nummer 'Money Trees'. Zijn nummer 'm.A.A.d city' is de sterkste stijger met een winst van 55 plaatsen.
Top 10
1. (1) Juicy – The Notorious B.I.G
2. (3) Shook Ones, pt II – Mobb Deep
3. (9) Lose Yourself – Eminem
4. (2) Still D.R.E. – Dr. Dre feat. Snoop Dogg
5. (4) Changes – 2Pac
6. (39) Gorik Pt. 1 – Zwangere Guy
7. (7) C.R.E.A.M – Wu-Tang Clan
8. (5) Regulate – Warren G feat. Nate Dogg
9. (52) Money Trees – Kendrick Lamar
10. (12) Hypnotize – The Notorious B.I.G
De volledige lijst van de Hooray 100 vind je hier terug.
De story van de Vlaamse hiphop
De tweede editie van de 'Hooray 100' zat - net als vorig jaar - vol classics, van 2Pac tot Biggie en van Public Enemy tot Wu-Tang Clan. Logisch, want zonder respect voor de geschiedenis geen hiphop.
Ook Vlaanderen heeft uiteraard zijn pioniers zonder wie de Brihangs en Zwangere Guys vandaag niet zouden doen wat ze nu doen. Om hen te eren, lanceerde Studio Brussel afgelopen zaterdag De story van de Vlaamse hiphop, een mini-documentaire op Instagram Stories. Als snel, visueel en jong medium, leent Instagram zich er perfect toe om op een unieke manier het verhaal te vertellen van meer dan dertig jaar rhymes en beats in Vlaanderen. In De Story van de Vlaamse hiphop neemt Studio Brussel muziekliefhebbers op een unieke, interactieve manier mee van de jaren 80 toen hiphop kwam overgewaaid uit Amerika, tot recente succesverhalen als Brihang, Coely en Zwangere Guy.
Bekijk hier De story van de Vlaamse hiphop op Instagram Stories.
https://stubru.be/
studiobrussel
stubru
Meer artikels over Studio Brussel
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Single Bells’ keert terug met seizoen 3: Streamz onthult startdatum
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.




































