Radiozender Willy eert Willy Willy

donderdag 13 februari 2020

Op 13 februari 2019 overleed Willy Willy, gitarist van The Scabs. Als eerbetoon schonk de nieuwe rockzender zijn naam aan deze gitaarheld. Nu, één jaar na zijn overlijden, brengt de zender opnieuw een eerbetoon aan Willy Lambregt.

De zender nodigde zijn partner in crime Guy Swinnen uit om morgen, 14 februari tussen 19.00 en 20.00, voor een persoonlijk eerbetoon. Een uur lang draait The Scabs-zanger rocktunes voor, over en van Willy Willy en deelt hij verhalen en anekdotes met de Willy-luisteraars. 'Hier staan we dan met een leegte die nooit meer ingevuld kan worden. Elke song die ik koos, heeft een link met Willy Willy en dient om die leemte op te vullen', vertelt Guy.


Bekijk hier het aankondigingsfilmpje met Guy Swinnen:


Tijdens het eerbetoon passeren onder andere nummers van The Rolling Stones, The Cult, The Clash en David Bowie. Die laatste was trouwens Willy’s grote held. 'In zijn laatste dagen was dat zelfs maniakaal', vertelt Guy, 'Live video's en ‘rockumentaires’ op zijn tv en muziek op zijn stereo. Hij kon maar niet genoeg krijgen van Bowie. Geen wonder, want de gelijkenis met zijn eigen leven was treffend: ook Bowie overleed aan kanker en werkte nog een laatste album af.'

Willy-luisteraars komen ook meer te weten over de 'rijkunsten' van Willy Willy. 'Het was pas rond zijn veertigste dat Willy een rijbewijs gehaald heeft en dat dan nog dankzij een examinator die een hele grote Scabsfan moet geweest zijn', lacht Guy. 'Een goed chauffeur kon je hem bezwaarlijk noemen, maar hij was wel de fijnste passagier die je in je wagen kan hebben. De volumeknop ging vaak op tien en dan raasden we over de snelweg met een loeiharde soundtrack erbij.'

Benieuwd naar alle verhalen over rocklegende Willy Willy? Luister dan nu vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur naar Willy via de website willy.radio, DAB+ of het Radioplayer-platform.

Guy Swinnen draait platen voor, over en van Willy Willy, 14 februari tussen 19.00 en 20.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - Ezra (VTM)

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    VRT NWS laat
    23:14
    Keno
  • 22:40
    Omarm me
    23:35
    Nachtlus
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 22:00
    De Trein
    23:10
    De Wereld Van De Marechaussee
  • 22:15
    S.W.A.T.
    00:45
    Geen uitzending
  • 22:30
    True Grit
    00:25
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 22:15
    ER
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:35
    Are You Being Served?
    23:15
    Columbo
  • 23:00
    De Mol
    00:10
    De Tafel van de Week
  • 22:15
    Matlock
    00:10
    Brilliant Minds
  • 22:45
    Sherlock Holmes: A Game of Shadows
    01:05
    Mars Attacks!
  • 23:00
    Bake Off Vlaanderen
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 22:10
    Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part
    23:50
    CSI: Miami
  • 22:57
    Fleet TV
    23:14
    Herhalingslus
  • 22:44
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Meat Timon
    23:35
    Guillaume's Paris
  • 22:45
    Foyle's War
  • 21:55
    Under the Banner of Heaven
    23:10
    Lie to Me
  • 23:00
    NOS Journaal Laat
    23:05
    Even tot hier
  • 22:40
    NPO Doc: Vonnis
    23:30
    Podium Klassiek
  • 22:50
    Hotline Hongarije: Nicolaas in contact met een verscheurd land
    00:05
    NOS Studio Sport Voetbal