Radiozender Willy eert Willy Willy

donderdag 13 februari 2020

Op 13 februari 2019 overleed Willy Willy, gitarist van The Scabs. Als eerbetoon schonk de nieuwe rockzender zijn naam aan deze gitaarheld. Nu, één jaar na zijn overlijden, brengt de zender opnieuw een eerbetoon aan Willy Lambregt.

De zender nodigde zijn partner in crime Guy Swinnen uit om morgen, 14 februari tussen 19.00 en 20.00, voor een persoonlijk eerbetoon. Een uur lang draait The Scabs-zanger rocktunes voor, over en van Willy Willy en deelt hij verhalen en anekdotes met de Willy-luisteraars. 'Hier staan we dan met een leegte die nooit meer ingevuld kan worden. Elke song die ik koos, heeft een link met Willy Willy en dient om die leemte op te vullen', vertelt Guy.


Bekijk hier het aankondigingsfilmpje met Guy Swinnen:


Tijdens het eerbetoon passeren onder andere nummers van The Rolling Stones, The Cult, The Clash en David Bowie. Die laatste was trouwens Willy’s grote held. 'In zijn laatste dagen was dat zelfs maniakaal', vertelt Guy, 'Live video's en ‘rockumentaires’ op zijn tv en muziek op zijn stereo. Hij kon maar niet genoeg krijgen van Bowie. Geen wonder, want de gelijkenis met zijn eigen leven was treffend: ook Bowie overleed aan kanker en werkte nog een laatste album af.'

Willy-luisteraars komen ook meer te weten over de 'rijkunsten' van Willy Willy. 'Het was pas rond zijn veertigste dat Willy een rijbewijs gehaald heeft en dat dan nog dankzij een examinator die een hele grote Scabsfan moet geweest zijn', lacht Guy. 'Een goed chauffeur kon je hem bezwaarlijk noemen, maar hij was wel de fijnste passagier die je in je wagen kan hebben. De volumeknop ging vaak op tien en dan raasden we over de snelweg met een loeiharde soundtrack erbij.'

Benieuwd naar alle verhalen over rocklegende Willy Willy? Luister dan nu vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur naar Willy via de website willy.radio, DAB+ of het Radioplayer-platform.

Guy Swinnen draait platen voor, over en van Willy Willy, 14 februari tussen 19.00 en 20.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'22/3: Tien Jaar Geleden' (VRT)

Tien jaar na de aanslagen van 22 maart 2016 brengt VRT NWS een unieke historische en maatschappelijke documentaire op basis van een zorgvuldige selectie van beelden van bewakingscamera's. VRT NWS bekijkt de beelden van deze gitzwarte dag met elf slachtoffers, nabestaanden, speurders en hulpverleners. Welke impact hebben de aanslagen gehad op hun leven en waar staan ze vandaag? Hoe houden we de collectieve herinnering in stand voor de huidige en toekomstige generaties?

'22/3 Tien Jaar Geleden', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 06:45
    Sarah knutselt
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:45
    Jokie
    01:20
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:35
    Geen uitzending
  • 06:10
    This Is Us
    02:25
    Neighbours: A New Chapter
  • 06:40
    Brooklyn Nine-Nine
    02:30
    Bar Rescue
  • 06:25
    The Real Housewives of Beverly Hills
    02:45
    Geen uitzending
  • 06:15
    Snapped
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:43
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:25
    De Chalet aan de Semois
    02:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 06:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:35
    Grey's Anatomy
  • 06:45
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:30
    Eus' Boekenclub
  • 06:45
    Olivia
    02:10
    Eva