Radiozender Willy eert Willy Willy

donderdag 13 februari 2020

Op 13 februari 2019 overleed Willy Willy, gitarist van The Scabs. Als eerbetoon schonk de nieuwe rockzender zijn naam aan deze gitaarheld. Nu, één jaar na zijn overlijden, brengt de zender opnieuw een eerbetoon aan Willy Lambregt.

De zender nodigde zijn partner in crime Guy Swinnen uit om morgen, 14 februari tussen 19.00 en 20.00, voor een persoonlijk eerbetoon. Een uur lang draait The Scabs-zanger rocktunes voor, over en van Willy Willy en deelt hij verhalen en anekdotes met de Willy-luisteraars. 'Hier staan we dan met een leegte die nooit meer ingevuld kan worden. Elke song die ik koos, heeft een link met Willy Willy en dient om die leemte op te vullen', vertelt Guy.


Bekijk hier het aankondigingsfilmpje met Guy Swinnen:


Tijdens het eerbetoon passeren onder andere nummers van The Rolling Stones, The Cult, The Clash en David Bowie. Die laatste was trouwens Willy’s grote held. 'In zijn laatste dagen was dat zelfs maniakaal', vertelt Guy, 'Live video's en ‘rockumentaires’ op zijn tv en muziek op zijn stereo. Hij kon maar niet genoeg krijgen van Bowie. Geen wonder, want de gelijkenis met zijn eigen leven was treffend: ook Bowie overleed aan kanker en werkte nog een laatste album af.'

Willy-luisteraars komen ook meer te weten over de 'rijkunsten' van Willy Willy. 'Het was pas rond zijn veertigste dat Willy een rijbewijs gehaald heeft en dat dan nog dankzij een examinator die een hele grote Scabsfan moet geweest zijn', lacht Guy. 'Een goed chauffeur kon je hem bezwaarlijk noemen, maar hij was wel de fijnste passagier die je in je wagen kan hebben. De volumeknop ging vaak op tien en dan raasden we over de snelweg met een loeiharde soundtrack erbij.'

Benieuwd naar alle verhalen over rocklegende Willy Willy? Luister dan nu vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur naar Willy via de website willy.radio, DAB+ of het Radioplayer-platform.

Guy Swinnen draait platen voor, over en van Willy Willy, 14 februari tussen 19.00 en 20.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ik vraag het aan
    21:55
    De dag van vandaag
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Op een ander
  • 20:25
    Sporza: Challenge Cup Volleybal
    22:30
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Sergio Over De Grens
  • 20:35
    Guardians of the Galaxy
    22:50
    Bert Gabriëls - Druk druk druk
  • 20:35
    An Officer and a Gentleman
    22:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    The Last Full Measure
    22:45
    The Debt Collector 2
  • 20:50
    Red Light
    22:40
    ER
  • 20:35
    Lang Leve
    21:40
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    The Fallout
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:05
    Car Upd8te
    21:15
    Z-Nieuws
  • 20:49
    Wonen
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:55
    Bon Appetit
    22:00
    Ware Delicatessen
  • 21:00
    Father Brown
    22:00
    London Kills
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    21:35
    De slimste mens
  • 21:00
    NPO Doc: De smartphone-loze mens
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Meiden die rijden
    21:20
    Vol gas door de modder