Yassine Ouaich duikt in het verhaal van Belgen met Marokkaanse achtergrond

zondag 11 februari 2024

Stel dat je, net als een kat, 9 levens had. Zou je dan 9 keer hetzelfde leven leiden? Of doe je alles 9 keer opnieuw? Dat is de vraag die acteur Yassine Ouaich (bekend van de tv-reeksen 'Grond' en 'De Twaalf') zichzelf stelt in de Radio 1-podcast 'De 9 Levens van Yassine'.

In deze 9-delige reeks praat Yassine met 8 andere, bekende en onbekende, Belgen met Marokkaanse achtergrond over hoe zij navigeren in een leven tussen twee culturen in; een leven met dubbel zoveel verwachtingen.


'“Hoe doe ik het goed voor die twee culturen? Als acteur, maar ook als mens. Het is een vraag die mij al sinds kindsaf bezighoudt' - Yassine Ouaich

Yassine Ouaich treedt in de podcast binnen in het leven van 8 andere Belgen met een Marokkaanse achtergrond, waaronder: regisseur Adil El Arbi, schrijfster Aya Sabi, imam Khalid Benhaddou, kunstenaar Jaouad Alloul en voetbalster Ibtissam Bouharat. Een persoonlijke zoektocht die hem verder leidt dan hij ooit had durven denken. Langs dromen en verwachtingen, telkens tussen twee werelden in, bekijkt Yassine de keuzes die hem en z’n gasten het leven gaven dat ze leiden. Een leven waarin keuzes soms vele levens verder reiken.

60 jaar na het migratieakkoord tussen België en Marokko, schijnt de podcast zo een licht op een hele nieuwe generatie Belgen: generatiegenoten van Yassine die net als hij tussen deze twee culturen staan.

Aflevering 1 : Yassine (proloog)
Aflevering 2: Adil El Arbi (regisseur 'Grond', 'Black', 'Patser',...)
Aflevering 3: Ibtissam Bouharat (voetbalster voor KV Mechelen en Marokkaanse international)
Aflevering 4: Anoniem (ex-gedetineerde en sociaal begeleider)
Aflevering 5: Aya Sabi (schrijfster, oa van het boek 'Half Leven’, de verhalenbundel Verkruimeld Land en columns voor De Morgen)
Aflevering 6: Khalid Benhaddou (Imam en schrijver, oa van het boek ‘Botsen de beschavingen’ met Bart De Wever)
Aflevering 7: Jaouad Alloul (Schrijver van het boek ‘De Meisje’, performer, theatermaker, dragqueen,...)
Aflevering 8: Bader (Belgische terugkeerder naar Marokko)
Aflevering 9: De (Marokkaanse) Familie Ouaich

Zijn er nog vragen over 60 jaar België-Marokko?
Het is dit jaar 60 jaar geleden dat België een bilateraal migratieakkoord tekende met Marokko, op 17 februari 1964.  Om de bijzondere datum van het migratieakkoord niet zomaar te laten voorbij gaan, maakt het Radio 1-programma Zijn er nog vragen, ​ een speciale aflevering rond het ​ thema 'migratie'.

We hebben het over het ontstaan van zulke migratie-akkoorden, over de juiste terminologie, over vluchtelingen en economische migranten, de verschillende akkoorden vandaag de dag,...

Heb jij een vraag over migratie? Stuur ze dan naar zijnernogvragen@radio1.be.

'De 9 Levens van Yassine', een podcast van podcastproductiehuis Van Leeuwen & De Bock, vanaf zondag 11 februari op VRT MAX.

Afleveringen 1 tot 3 zijn te beluisteren in 'Zandman' op 13 en 14 februari.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Recht op recht
    14:30
    Clips
  • 10:00
    Zomerbeelden
    17:25
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 14:20
    Sarah zingt
    14:25
    Meneer Papier
  • 13:35
    Chicago Fire
    16:25
    I Can See Your Voice
  • 13:55
    The Boss
    15:40
    De Bogaartjes
  • 13:45
    The Irrational
    14:40
    Jason Bourne
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 14:20
    Geen uitzending
    14:45
    Joe
  • 14:10
    Friends
    14:40
    Komen Eten
  • 14:00
    Fire Country
    14:50
    NCIS
  • 14:15
    Two and a Half Men
    15:40
    Formule 1
  • 13:35
    Property Brothers
    15:15
    The Block Australia
  • 14:05
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:01
    Z-Weekoverzicht
    14:34
    Trends Talk
  • 14:14
    Het appartement
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:05
    Meat Timon
    14:50
    Het Weekmenu
  • 13:25
    Midsomer Murders
    15:20
    Miss Scarlet
  • 13:50
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 14:20
    Cruijff
    15:15
    Sterren NL Top 25
  • 14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
    14:35
    Attenborough: Kingdom
  • 14:10
    De Dodelijkste 60
    14:40
    Koen Kampioen