Opnames gestart van 'Welkom in Amsterdam'

Na de serie 'Welkom in de jaren 70 en 80' komt de NTR nu met 'Welkom in Amsterdam'. In deze nieuwe historische comedy van Niek Barendsen wordt de verjaardag van onze hoofdstad gevierd.
Want Amsterdam bestaat 750 jaar en hoe kan deze verjaardag beter gevierd worden dan in dit programma? In vogelvlucht gaat de serie van de 12e eeuw naar de dag van vandaag: negen eeuwen in vier afleveringen. De opnames van 'Welkom in Amsterdam' zijn maandag 16 juni van start gegaan.
In 'Welkom in Amsterdam' komt de veelbewogen geschiedenis van onze hoofdstad voorbij. Zoals het ontstaan van de grachten, het begin van Artis en het verhaal achter iconische plekken als het Concertgebouw en het Vondelpark. Van de eerste modderpoel aan de Amstel tot en met de rolkoffers van vandaag.
Een groot aantal bekende Amsterdammers van toen en nu maken hun opwachting, denk aan onder anderen Rembrandt van Rijn, de heren van de Nachtwacht, Spinoza, Sarphati, Tuschinski, Bet van Beeren, Louis Davids, André Hazes, Johan Cruijff, Ed van Thijn, Job Cohen en Eberhard van der Laan.
Al deze beroemde Amsterdammers van lang en iets minder lang geleden worden in Welkom in Amsterdam gespeeld door onder anderen Gijs Scholten van Aschat, Ilse Warringa, Alex Klaasen, Ellen Pieters, Tina de Bruin, Georgina Verbaan, Remko Vrijdag, Kees Boot, Tobias Nierop, Tjebbo Gerritsma, Rogier in ’t Hout, Rop Verheijen, Steyn de Leeuwe, Hanna Hoekstra, Gürkan Küçüksentürk, Daniel Cornelissen en natuurlijk Plien van Bennekom als tv-host Dorine Goudsmit.
Ook deze 'Welkom' in-serie is weer bedacht, geschreven en geregisseerd door Niek Barendsen, die eerder tekende voor series als 'Welkom in de Middeleeuwen', 'Welkom in de jaren 20 en 30', 'Welkom bij de Romeinen' en nog veel meer. Eindredactie: Loes Wormmeester. Historisch adviseur: Maarten Prak.
'Welkom in Amsterdam' is vanaf zondag 19 oktober te zien bij de NTR op NPO Zapp/NPO 3.