'Generatie Genaaid': waarom is alles zó duur?

Waarom werken we eigenlijk nog 40 uur per week? Is de kijk die we hier op hebben niet een beetje ouderwets? En hoe kan het dat, in een van de rijkste landen ter wereld, het vrijwel onmogelijk is om een betaalbare woning te vinden?
Waarom is alles zó duur? In het tweede seizoen van 'Generatie Genaaid' gaat Gotu Jim weer op onderzoek uit. Hij spreekt in vier afleveringen met experts én jongeren uit deze pechgeneratie. In elke aflevering staat een ander thema centraal, waar jongeren van nu mee worstelen: geld, wonen, klimaat en werk.
Geld speelt een enorme rol bij jongeren op dit moment. Hoe werkt inflatie nu precies en waarom doet iedereen daar aan mee? Wat als rondkomen erg moeilijk is en achteraf betalen met KLARNA wel heel makkelijk blijkt te zijn?
Nederland zit momenteel in een wooncrisis. Voor vele jongeren is het lastig om een huis te kopen of te huren. Sommigen zitten zelfs noodgedwongen bij hun ouders of wonen ergens illegaal. Genevieve (26) komt in de tweede aflevering aan het woord: 'Als het buiten waait, dan waait het binnen ook. Door het hele huis is er veel waterschade van een lekkage. In de gang is het dak ook een keer ingestort door een lekkage bij de bovenburen. Alles is scheef, kapot, vochtig en beschimmeld. Daarom ben ik op zoek naar iets anders, maar ik schrik van de huurprijzen. Momenteel betaal ik 560,- euro voor 25 vierkante meter en ondanks alle gebreken is dat voor Utrechtse begrippen nog best goedkoop. Maar met het budget van 800,- euro kan ik niets vinden.'
Hoe gaan we om met het klimaatprobleem? De aarde staat in de fik en volgens experts is het eigenlijk al 5 over 12. De natuur heeft het loodzwaar en de politiek ligt daarin met elkaar overhoop. We merken langzaam meer gevolgen, zoals extreem weer en klimaatvluchtelingen. Hoe ga je om met dit toekomstbeeld? Steek je je kop in het zand of kom je in actie? Gotu Jim onderzoekt de verschillende fases.
Gotu Jim spreekt in de laatste aflevering verschillende Gen Z’ers over de arbeidsmarkt. Deze generatie lijkt wat minder te werken dan voorheen, maar toch kampen heel wat jongeren met een burn-out. Waarom werken we eigenlijk zoals we werken? Is dit nog wel van deze tijd of is de kijk die we op werk hebben niet een beetje ouderwets?
'Generatie Genaaid', vanaf vrijdag 19 april wekelijks te zien op het NPO3 YouTube-kanaal.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'EO Metterdaad' start noodhulpactie voor vluchtelingen in Libanon
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Kijkcijfers: woensdag 18 maart 2026
- Ray 'Albert' Verhaeghe wordt voor zijn 100ste verjaardag verrast door zijn 'Familie'
- 'VRT Zomerhit': heel de zomer lang VRT aan zee in Blankenberge
- 'Ineens ben ik niet meer zo chill': Zita Wauters warmt zich op voor haar auditie in 'The Voice'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk laten zich 'Steken en Prikken op Vakantie' in Zuid-Afrika
- Documentaire 'Twee kanten van één geschiedenis' op NPO 2
- Jean-Marie Pfaff verrast Griekse taxichauffer in 'Expeditie Gooris - Citytripping'
- 'De Box'-kandidaten abseilen vanop DPG Media-gebouw in Antwerpen
- Q-dj Vincent Fierens daagt Vlaanderen uit: Wie wint de jacht op 'Vincent Live' en wint… een jacht?
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
Multimedia SPOTLIGHT
-
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.
'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.



































