'Generatie Genaaid': waarom is alles zó duur?

Waarom werken we eigenlijk nog 40 uur per week? Is de kijk die we hier op hebben niet een beetje ouderwets? En hoe kan het dat, in een van de rijkste landen ter wereld, het vrijwel onmogelijk is om een betaalbare woning te vinden?
Waarom is alles zó duur? In het tweede seizoen van 'Generatie Genaaid' gaat Gotu Jim weer op onderzoek uit. Hij spreekt in vier afleveringen met experts én jongeren uit deze pechgeneratie. In elke aflevering staat een ander thema centraal, waar jongeren van nu mee worstelen: geld, wonen, klimaat en werk.
Geld speelt een enorme rol bij jongeren op dit moment. Hoe werkt inflatie nu precies en waarom doet iedereen daar aan mee? Wat als rondkomen erg moeilijk is en achteraf betalen met KLARNA wel heel makkelijk blijkt te zijn?
Nederland zit momenteel in een wooncrisis. Voor vele jongeren is het lastig om een huis te kopen of te huren. Sommigen zitten zelfs noodgedwongen bij hun ouders of wonen ergens illegaal. Genevieve (26) komt in de tweede aflevering aan het woord: 'Als het buiten waait, dan waait het binnen ook. Door het hele huis is er veel waterschade van een lekkage. In de gang is het dak ook een keer ingestort door een lekkage bij de bovenburen. Alles is scheef, kapot, vochtig en beschimmeld. Daarom ben ik op zoek naar iets anders, maar ik schrik van de huurprijzen. Momenteel betaal ik 560,- euro voor 25 vierkante meter en ondanks alle gebreken is dat voor Utrechtse begrippen nog best goedkoop. Maar met het budget van 800,- euro kan ik niets vinden.'
Hoe gaan we om met het klimaatprobleem? De aarde staat in de fik en volgens experts is het eigenlijk al 5 over 12. De natuur heeft het loodzwaar en de politiek ligt daarin met elkaar overhoop. We merken langzaam meer gevolgen, zoals extreem weer en klimaatvluchtelingen. Hoe ga je om met dit toekomstbeeld? Steek je je kop in het zand of kom je in actie? Gotu Jim onderzoekt de verschillende fases.
Gotu Jim spreekt in de laatste aflevering verschillende Gen Z’ers over de arbeidsmarkt. Deze generatie lijkt wat minder te werken dan voorheen, maar toch kampen heel wat jongeren met een burn-out. Waarom werken we eigenlijk zoals we werken? Is dit nog wel van deze tijd of is de kijk die we op werk hebben niet een beetje ouderwets?
'Generatie Genaaid', vanaf vrijdag 19 april wekelijks te zien op het NPO3 YouTube-kanaal.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Mystery At Blind Frog Ranch' op Discovery
- Nieuw seizoen van 'Skin A&E' te zien op TLC
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- Mis de start van 'Expeditie Robinson 2026' niet
- EOdoc 'Deel Van Mij' toont zoektocht naar anonieme stamceldonor
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































