'Generatie Genaaid': waarom is alles zó duur?

donderdag 18 april 2024

Waarom werken we eigenlijk nog 40 uur per week? Is de kijk die we hier op hebben niet een beetje ouderwets? En hoe kan het dat, in een van de rijkste landen ter wereld, het vrijwel onmogelijk is om een betaalbare woning te vinden?

Waarom is alles zó duur? In het tweede seizoen van 'Generatie Genaaid' gaat Gotu Jim weer op onderzoek uit. Hij spreekt in vier afleveringen met experts én jongeren uit deze pechgeneratie. In elke aflevering staat een ander thema centraal, waar jongeren van nu mee worstelen: geld, wonen, klimaat en werk.


Geld speelt een enorme rol bij jongeren op dit moment. Hoe werkt inflatie nu precies en waarom doet iedereen daar aan mee? Wat als rondkomen erg moeilijk is en achteraf betalen met KLARNA wel heel makkelijk blijkt te zijn?

Nederland zit momenteel in een wooncrisis. Voor vele jongeren is het lastig om een huis te kopen of te huren. Sommigen zitten zelfs noodgedwongen bij hun ouders of wonen ergens illegaal. Genevieve (26) komt in de tweede aflevering aan het woord: 'Als het buiten waait, dan waait het binnen ook. Door het hele huis is er veel waterschade van een lekkage. In de gang is het dak ook een keer ingestort door een lekkage bij de bovenburen. Alles is scheef, kapot, vochtig en beschimmeld. Daarom ben ik op zoek naar iets anders, maar ik schrik van de huurprijzen. Momenteel betaal ik 560,- euro voor 25 vierkante meter en ondanks alle gebreken is dat voor Utrechtse begrippen nog best goedkoop. Maar met het budget van 800,- euro kan ik niets vinden.'

Hoe gaan we om met het klimaatprobleem? De aarde staat in de fik en volgens experts is het eigenlijk al 5 over 12.  De natuur heeft het loodzwaar en de politiek ligt daarin met elkaar overhoop. We merken langzaam meer gevolgen, zoals extreem weer en klimaatvluchtelingen. Hoe ga je om met dit toekomstbeeld? Steek je je kop in het zand of kom je in actie? Gotu Jim onderzoekt de verschillende fases.

Gotu Jim spreekt in de laatste aflevering verschillende Gen Z’ers over de arbeidsmarkt. Deze generatie lijkt wat minder te werken dan voorheen, maar toch kampen heel wat jongeren met een burn-out. Waarom werken we eigenlijk zoals we werken? Is dit nog wel van deze tijd of is de kijk die we op werk hebben niet een beetje ouderwets?

'Generatie Genaaid', vanaf vrijdag 19 april wekelijks te zien op het NPO3 YouTube-kanaal.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' (VTM)

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?

'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Iedereen zomert
  • 19:05
    De Campus Cup
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:05
    Home and Away
    19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 19:05
    The Simpsons
    19:35
    How I Met Your Mother
  • 18:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    The Secrets We Keep
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    Narcos
  • 19:30
    David
    20:00
    Ramona
  • 19:00
    De Container Cup
    20:00
    De Tafel van de Week
  • 18:50
    The Rookie
    19:45
    FBI: International
  • 19:15
    Pawn Stars
    19:40
    Lost Car Rescue
  • 18:55
    Next Level Chef
    19:45
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:50
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 19:00
    Z-Extra
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:33
    Tooldokter
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:30
    Culinair Thailand
    19:50
    Beach Barbecue
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Carrie op Vrijdag
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Meldpunt Actueel
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Daten in het Dorp op Texel