Documentaireserie 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' op National Geographic

dinsdag 21 september 2021

Jules Verne, de oervader van de science fiction, voorzag het al in 1874. In zijn boek Het Geheimzinnige Eiland omschreef hij een maatschappij die draait op energie uit waterstof. De veranderingen die nu in onze energievoorziening nodig zijn, brengen deze wereld misschien dichterbij dan ooit.

In de documentaire 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' gaat presentatrice Anic van Damme op ontdekkingsreis naar de status van waterstof in Nederland. Wat kan er al? Welke uitdagingen en oplossingen zijn er?


Veel wetenschappers en bedrijven zien waterstof als dé future proof oplossing voor ons energieprobleem en voor het terugbrengen van onze CO2 uitstoot. Je kunt er auto’s op laten rijden: in Zuid-Korea rijden er al 10.000, in Nederland nog maar een paar honderd. Ook schepen, vrachtauto’s en zelfs vliegtuigen zullen in de toekomst waterstof gebruiken. De havens van Groningen en Delfzijl – de hydroports - zijn ambitieus om de industrie te verduurzamen door gebruik van waterstof.

En er zijn vergaande plannen om ons aardgasnetwerk in te zetten voor het transport van dit gas en in Zuidwending (Groningen) willen ze waterstof gaan opslaan in cavernes die zo diep zijn dat de Eiffeltoren erin zou kunnen staan. En wat te denken van een huis dat voorzien is van een centrale verwarming op waterstof?

Bij de studenten van de TU Delft krijgt Anic een bijzonder kijkje in de toekomst. Het waterstof-raceteam Forze gebruikt waterstof voor 800 pk en een snelheid van 300 kilometer per uur. Het team van Eco-runner zet niet in op snelheid, maar op afstand. Met slechts 450 gram waterstof reden zij een afstand van 1196 kilometer – een wereldrecord.

Anic gaat in de documentaire 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' in gesprek om te horen waar we nu staan en hoe de toekomst eruit kan zien.

Deze Nederlandse productie is op woensdag 22 september om 22.00 uur te zien op National Geographic.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

 'De jaren 00 voor tieners' met Steven Van Herreweghe

Steven vertelt de tieners het verhaal van de jaren 00: de eerste tien jaar van een nieuwe eeuw, en zo voelde het ook, als een nieuw begin, vol nieuwe mogelijkheden. En beginnen doet hij met het jaar 2000, het jaar van de milleniumbug, Pokémon, 'Big Brother' en Wim De Vilder.

'De jaren 00 voor tieners', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: WK Gymnastiek
    13:30
    Sporza: Veldrijden
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 Dansathon
  • 13:45
    De Smurfen
    13:00
    100% Wolf: De legende van de maansteen
  • 13:40
    Familie
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:05
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:05
    A Christmas Wish
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:45
    Komen eten
    14:00
    Friends
  • 13:30
    Neighbours: A New Chapter
    13:40
    NCIS
  • 13:05
    Forged in Fire
    13:55
    Storage Wars
  • 13:30
    Het feestmenu van ..
    13:50
    The Sky is the Limit
  • 13:10
    Cold Justice
    13:55
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    12:30
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 13:32
    Het zelfbouwhuis
    04:40
    Hallo Roger
  • 13:35
    Toasted!
    14:00
    Piet Patron
  • 13:45
    Return to Paradise
    07:45
    Death in Paradise
  • 13:35
    Storage Wars
    15:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 13:20
    Ongehoord Nieuws
    14:00
    Bak mee met MAX
  • 13:25
    Pointer
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:40
    Dino Daan & Lucy
    13:45
    Waku Waku