Documentaireserie 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' op National Geographic

dinsdag 21 september 2021

Jules Verne, de oervader van de science fiction, voorzag het al in 1874. In zijn boek Het Geheimzinnige Eiland omschreef hij een maatschappij die draait op energie uit waterstof. De veranderingen die nu in onze energievoorziening nodig zijn, brengen deze wereld misschien dichterbij dan ooit.

In de documentaire 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' gaat presentatrice Anic van Damme op ontdekkingsreis naar de status van waterstof in Nederland. Wat kan er al? Welke uitdagingen en oplossingen zijn er?


Veel wetenschappers en bedrijven zien waterstof als dé future proof oplossing voor ons energieprobleem en voor het terugbrengen van onze CO2 uitstoot. Je kunt er auto’s op laten rijden: in Zuid-Korea rijden er al 10.000, in Nederland nog maar een paar honderd. Ook schepen, vrachtauto’s en zelfs vliegtuigen zullen in de toekomst waterstof gebruiken. De havens van Groningen en Delfzijl – de hydroports - zijn ambitieus om de industrie te verduurzamen door gebruik van waterstof.

En er zijn vergaande plannen om ons aardgasnetwerk in te zetten voor het transport van dit gas en in Zuidwending (Groningen) willen ze waterstof gaan opslaan in cavernes die zo diep zijn dat de Eiffeltoren erin zou kunnen staan. En wat te denken van een huis dat voorzien is van een centrale verwarming op waterstof?

Bij de studenten van de TU Delft krijgt Anic een bijzonder kijkje in de toekomst. Het waterstof-raceteam Forze gebruikt waterstof voor 800 pk en een snelheid van 300 kilometer per uur. Het team van Eco-runner zet niet in op snelheid, maar op afstand. Met slechts 450 gram waterstof reden zij een afstand van 1196 kilometer – een wereldrecord.

Anic gaat in de documentaire 'Waterstof, Onze Nieuwe Energie?' in gesprek om te horen waar we nu staan en hoe de toekomst eruit kan zien.

Deze Nederlandse productie is op woensdag 22 september om 22.00 uur te zien op National Geographic.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:25
    Sportweekend
  • 18:20
    The Chelsea Detective
    19:55
    Het weer
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Helden
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 19:00
    Darts
    23:00
    Expeditie Gooris
  • 18:55
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Karate Kid
  • 18:50
    Walker, Texas Ranger
    22:30
    Cape Fear
  • 18:55
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 18:45
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 18:50
    Komen Eten
    20:00
    Konvooi
  • 18:35
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 19:00
    Family Matters
    20:35
    Dumb and Dumber
  • 18:25
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 18:25
    Cold Case Killers
    20:30
    Demons and Saviors
  • 18:45
    Z-Weekoverzicht
    19:19
    Trends Talk
  • 19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:05
    De Dagschotel
    19:20
    Over (h)eerlijke groenten
  • 19:05
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    20:00
    Reunion
  • 19:00
    The Resident
    20:00
    Bob's Burgers
  • 18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:25
    Joanna Lumley reist langs de Donau
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Je Zal Het Maar Hebben Junior