25 jaar na dato analyseren oud-rechercheurs en andere direct betrokkenen tragische dood van Prinses Diana

Het is deze maand 25 jaar geleden dat de wereld opgeschrikt werd door de tragische dood van Prinses Diana. En nog altijd is haar overlijden omgeven door vraagtekens en complottheorieën.
Werd ze inderdaad opgejaagd door motorrijdende paparazzi, waardoor de auto op hoge snelheid tegen de tunnelpilaren crashte? Was de chauffeur – die geen professionele chauffeur was – onder invloed? Of speelde er iets heel anders en is Lady Di doelbewust om het leven gebracht?
Voor het eerst vertellen enkele directbetrokkenen hun kant van het verhaal in de vierdelige serie 'The Diana Investigations'. Franse rechercheurs van de Brigade Criminelle, die ter plaatse waren en het onderzoek leidden, vertellen over hun bevindingen. Daarnaast geven enkele paparazzi die inderdaad achter de auto reden hun kijk op de zaak. Ook is er aandacht voor andere theorieën en komen ooggetuigen van destijds aan het woord.
Samen met de unieke beelden, fotomateriaal en analyses van journalisten die de zaak al decennia volgen, krijgen we zo een zeer gedetailleerd beeld van een van de meest tragische gebeurtenissen van de afgelopen decennia.
Twijfels
Al snel na de dood van Diana duiken de eerste twijfels op over de mogelijk doodsoorzaak, aangejaagd door de eerste forums van het dan nog prille internet en breeduit gedeeld in de tabloids. Zou het echt door een paar paparazzi op motoren komen? 'De meest gefotografeerde vrouw ter wereld die sterft omdat ze niet wil dat er een foto van haar gemaakt wordt? That doesnt make sense.' Zo verwoordt reporter Duncan Larcomb in de documentaireserie de gedachte van een groot deel van de publieke opinie. Ook de fotograaf die op een van de motoren zat, heeft zo zijn twijfels. 'Of de fotografen nu de auto opgejaagd hebben of niet, het is niet wat het ongeluk heeft veroorzaakt. Er is iets niet in de haak.'
Onder invloed?
Was de chauffeur Henri Paul wellicht onder invloed, zoals ook breeduit in de Britse media werd verkondigd? Videobeelden uit de lobby van het hotel laten niet zien dat hij onstabiel loopt. Ook zijn allerbeste vriend vertelt in de documentaire dat Paul niet de persoon was die met alcohol achter het stuur zou stappen. Wel is het opmerkelijk dat hij eigenlijk geen professionele chauffeur was, maar het hoofd van de security van het Ritz-hotel was. Paul overleefde het ongeluk ook niet, net als Dodi Al-Fayed, op dat moment de vermeende geliefde van Diana.
Ongeluk of moord
Wat gebeurde er dan wel? Zelfs de vader van Dodi Al-Fayed, de steenrijke zakenman en eigenaar van het Ritz-hotel Mohamed Al-Fayed, denkt op dat moment dat zijn zoon vermoord is. Dat zegt de privé-detective die door Al-Fayed was ingehuurd om het officiële politieonderzoek kritisch te volgen. De Franse politie trekt alle vermoedens na, voor zover mogelijk. Fabrice Culvillier van de Brigade Criminelle zegt dat ze duizenden meldingen kregen van mensen die iets wisten of gezien hadden. Volgens hem is het niet makkelijk om altijd een goed onderscheid te maken tussen wat waar en verzonnen is. Zijn collega Eric Gigou vult aan: 'Bewijzen dat iets gebeurd is, is mogelijk via forensische middelen en politiewerk. Bewijzen dat iets niet gebeurd is, is veel moeilijker.'
Toch wordt er in de documentaire veel duidelijk en worden feiten en verzinsels zeer gedegen van elkaar gescheiden met nieuwe inzichten en nooit eerder gedeelde details.
'The Diana Investigations' is op zondag 28 augustus en maandag 29 augustus om 21.00 uur te zien bij ID en ook op discovery+.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alles of niets in de callback van 'So You Think You Can Dance': 'Dance For Your Life' beslist wie nog kans maakt op de studioshows
- 'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Laatste tickets voor de Cross Battles zetten coaches van 'The Voice' onder zware druk
- Donnie in tranen in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen' na opmerking Peter Goossens
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Waar zijn de drones?
- Dinsdag in 'Nomaden': de wandelende kostuums van Kinshasa
- Emotionele oproep ouders vermoorde Ralf (13) in 'Opsporing Verzocht'
- 'De Dierenarts van Yorkshire' vanaf dinsdag nieuw bij MAX
- Documentaire Ida Does laat zien hoe het Mauritshuis omgaat met zijn koloniale geschiedenis
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
Multimedia SPOTLIGHT
-
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz
Kijktip van de dag

De tien chefs moeten zichzelf culinair voorstellen met een verfijnde smaakbom. Geen evidentie, zeker niet met het zwaard van Damocles dat boven hun koksmutsen hangt: de zwarte pin.
'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.



































