Europese Arabische nieuwszender in de maak

woensdag 13 juni 2007

De Europese commissie lanceert een opmerkelijk nieuw media-initiatief: een Europese nieuwszender die 24 uur op 24 in het Arabisch uitzendt. De definitieve goedkeuring van het plan werd aan Actua-TV bevestigd door het bevoegde Europees directoraat.

V


oor de Europese commissie moet de nieuwe zender zich een volledig internationaal profiel aanmeten. Inhoudelijk moet Europa centraal staan. Het programma is opgebouwd rond televisiejournaals, reportages, magazines, interviews, rechtstreekse uitzendingen, debatten, actuele onderwerpen, achtergrondinformatie en thematische analyses. Ook talkshows, spelletjes en ontspanning over actuele thema's van de EU zijn toegestaan.

De programma's over de Europese zaken moeten met name informatie geven over de politieke, economische, sociale en culturele actualiteit in de Europese Unie, de actualiteit, de rol en de beleidslijnen van de instellingen van de EU en hun impact op de landen en de burgers van de Unie en de rest van de wereld, de relaties tussen Europa en de rest van de wereld, in het bijzonder met het Midden-Oosten en de Maghreb, het leven van de inwoners van de EU-landen en de verschillende volkeren en culturen van de inwoners van de EU, en hun relaties met de rest van de wereld. De televisiezender zal daarbij beschikken over een totale editoriale vrijheid.

Europa wil met de zender duidelijk haar eigen perceptie versterken zowel binnen als buiten de Unie. De nieuwszender moet potentieel dagelijks 100 miljoen mensen bereiken waarvan er ook 5 miljoen kijken. Wie in aanmerking wil komen voor de opdracht, die geschat wordt op 5 miljoen euro, moet aantonen dat hij nu al dergelijk potentieel bereikt. Het gaat dus enkel om grote bestaande nieuwszenders zoals BBC World, France 24 (uitspreken: vingts-quatre), CNN maar ook Al-Jazeera.

Europa investeert al langer in haar relaties met de Midden-Oosten en de Magreb. Eén van de doelstellingen daarbij is via beter informatie en perceptievorming het risico op gewelddadige aanslagen te verminderen.

Meer hierover woensdag op Actua-TV.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.

'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:40
    The Americas
  • 12:45
    Nachtwacht
    13:10
    Mega Maffe Monsterfreaks
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 13:00
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:45
    Geen uitzending
    14:25
    Chicago Med
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Matlock
  • 12:50
    Holiday Crashers
    14:20
    A Christmas Cookie Catastrophe
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:45
    De Tafel van de Week
    13:20
    Friends
  • 12:25
    Elsbeth
    14:10
    NCIS
  • 12:55
    Storage Wars
    13:25
    That '70s Show
  • 12:45
    Lekker Lang Leven
    13:10
    Love It or List It
  • 12:40
    Snapped
    16:45
    World's Most Evil Killers
  • 12:53
    Z- Work different
    13:04
    Z-Defensie
  • 13:02
    Bouwjournaal
    14:00
    Vitamine 55
  • 13:00
    De wereld op je bord
    13:25
    Indian Summer
  • 12:20
    Whitstable Pearl
    13:20
    Midsomer Murders
  • 12:45
    NCIS
    18:05
    Hudson & Rex
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:10
    2 voor 12
  • 12:45
    Mega Mindy
    13:15
    Studio Snugger