Europese Arabische nieuwszender in de maak

De Europese commissie lanceert een opmerkelijk nieuw media-initiatief: een Europese nieuwszender die 24 uur op 24 in het Arabisch uitzendt. De definitieve goedkeuring van het plan werd aan Actua-TV bevestigd door het bevoegde Europees directoraat.
V
oor de Europese commissie moet de nieuwe zender zich een volledig internationaal profiel aanmeten. Inhoudelijk moet Europa centraal staan. Het programma is opgebouwd rond televisiejournaals, reportages, magazines, interviews, rechtstreekse uitzendingen, debatten, actuele onderwerpen, achtergrondinformatie en thematische analyses. Ook talkshows, spelletjes en ontspanning over actuele thema's van de EU zijn toegestaan.
De programma's over de Europese zaken moeten met name informatie geven over de politieke, economische, sociale en culturele actualiteit in de Europese Unie, de actualiteit, de rol en de beleidslijnen van de instellingen van de EU en hun impact op de landen en de burgers van de Unie en de rest van de wereld, de relaties tussen Europa en de rest van de wereld, in het bijzonder met het Midden-Oosten en de Maghreb, het leven van de inwoners van de EU-landen en de verschillende volkeren en culturen van de inwoners van de EU, en hun relaties met de rest van de wereld. De televisiezender zal daarbij beschikken over een totale editoriale vrijheid.
Europa wil met de zender duidelijk haar eigen perceptie versterken zowel binnen als buiten de Unie. De nieuwszender moet potentieel dagelijks 100 miljoen mensen bereiken waarvan er ook 5 miljoen kijken. Wie in aanmerking wil komen voor de opdracht, die geschat wordt op 5 miljoen euro, moet aantonen dat hij nu al dergelijk potentieel bereikt. Het gaat dus enkel om grote bestaande nieuwszenders zoals BBC World, France 24 (uitspreken: vingts-quatre), CNN maar ook Al-Jazeera.
Europa investeert al langer in haar relaties met de Midden-Oosten en de Magreb. Eén van de doelstellingen daarbij is via beter informatie en perceptievorming het risico op gewelddadige aanslagen te verminderen.
Meer hierover woensdag op Actua-TV.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO doet weer mee aan het Eurovisie Songfestival
- Kijkcijfers: dinsdag 22 september 2026
- 24Kitchen verdwijnt van televisie en verhuist naar Disney+
- ACOD haalt zwaar uit naar VRT na deelname aan Eurovisiesongfestival: 'Zero points voor VRT'
- Knoop is doorgehakt: VRT neemt deel aan Eurovisiesongfestival 2027
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Woensdag in 'Kristel': Ongeneeslijk ziek
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom'
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.
































