Europese Arabische nieuwszender in de maak

woensdag 13 juni 2007

De Europese commissie lanceert een opmerkelijk nieuw media-initiatief: een Europese nieuwszender die 24 uur op 24 in het Arabisch uitzendt. De definitieve goedkeuring van het plan werd aan Actua-TV bevestigd door het bevoegde Europees directoraat.

V


oor de Europese commissie moet de nieuwe zender zich een volledig internationaal profiel aanmeten. Inhoudelijk moet Europa centraal staan. Het programma is opgebouwd rond televisiejournaals, reportages, magazines, interviews, rechtstreekse uitzendingen, debatten, actuele onderwerpen, achtergrondinformatie en thematische analyses. Ook talkshows, spelletjes en ontspanning over actuele thema's van de EU zijn toegestaan.

De programma's over de Europese zaken moeten met name informatie geven over de politieke, economische, sociale en culturele actualiteit in de Europese Unie, de actualiteit, de rol en de beleidslijnen van de instellingen van de EU en hun impact op de landen en de burgers van de Unie en de rest van de wereld, de relaties tussen Europa en de rest van de wereld, in het bijzonder met het Midden-Oosten en de Maghreb, het leven van de inwoners van de EU-landen en de verschillende volkeren en culturen van de inwoners van de EU, en hun relaties met de rest van de wereld. De televisiezender zal daarbij beschikken over een totale editoriale vrijheid.

Europa wil met de zender duidelijk haar eigen perceptie versterken zowel binnen als buiten de Unie. De nieuwszender moet potentieel dagelijks 100 miljoen mensen bereiken waarvan er ook 5 miljoen kijken. Wie in aanmerking wil komen voor de opdracht, die geschat wordt op 5 miljoen euro, moet aantonen dat hij nu al dergelijk potentieel bereikt. Het gaat dus enkel om grote bestaande nieuwszenders zoals BBC World, France 24 (uitspreken: vingts-quatre), CNN maar ook Al-Jazeera.

Europa investeert al langer in haar relaties met de Midden-Oosten en de Magreb. Eén van de doelstellingen daarbij is via beter informatie en perceptievorming het risico op gewelddadige aanslagen te verminderen.

Meer hierover woensdag op Actua-TV.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Nog veertien dansers, of zeven duo's, zijn in de running. Van een zwoele paso doble tot een klassieke Weense wals: iedereen geeft het beste van zichzelf. De dansers trekken ook naar Carré in Amsterdam voor een inspirerend bezoek aan de musical 'West Side Story'.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 08:00
    Lentebeelden
    16:40
    The Canary Islands
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:35
    Het Weer (middag)
  • 12:50
    Achter gesloten deuren
    13:40
    Meiden die rijden
  • 05:40
    Geen uitzending
    14:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch Hawaii
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 13:10
    Friends
    14:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 13:00
    Alaska Daily
    17:00
    Criminal Minds
  • 13:05
    Borderforce USA: The Bridges
    14:50
    Dover 24/7
  • 13:05
    Vietnjam, met Quyên
    13:25
    Masterchef USA
  • 12:45
    Snapped: Killer Couples
    15:55
    Fear Thy Roommate
  • 13:21
    Z-Cocktail
    13:28
    Business Branding
  • 13:08
    Simple diy
    13:36
    Mijn tuin
  • 12:55
    De Zomertafel
    13:30
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 11:45
    McDonald and Dodds
    13:30
    Midsomer Murders
  • 13:20
    Cougar Town
    13:45
    NCIS: Los Angeles
  • 13:10
    Even tot hier
    14:10
    Keuringsdienst van Waarde
  • 12:30
    Mijn vader, de gelukzoeker
    13:25
    Fryslân Dok
  • 13:15
    Mega Mindy
    13:40
    Kosmoo