Veel kritiek op overwinning van het 'Papiermaatje'

donderdag 22 januari 2009

Er is veel kritiek gekomen op het Papiermaatje, de uitvinding waarmee Sonia Wyllinck afgelopen maandag de finale won van het Eén-programma 'De Bedenkers'.

Op h

et internetforum van 'De Bedenkers' luidt een reactie: 'Deze uitvinding verdient niet om te winnen, want Sonia heeft niets uitgevonden. Ik kocht tien jaar geleden reeds een bijna identiek artikel bij Ikea'. Anderen betwisten de orginaliteit van het Papiermaatje. 'Ik bind mijn papier al twintig jaar samen zonder apparaat. Waarom zou ik geld uitgeven om zo een toestel in huis te halen'? Ook presentator Bart Peeters reageerde: 'Het 'Anti Wiplash System', waarmee Michael Schotte de tweede plaats behaalde, redt levens. Met het 'Papiermaatje' zullen we geen levens redden'.

Ondanks de kritiek zal Sonia's idee nog voor de zomer in de winkelrekken liggen. Het zal geproduceerd worden door Kunststoffenfabrikant Euronyl uit Deinze. Commercieel verantwoordelijke Jürgen Bastiaen heeft ook de kritiek gelezen, maar heeft het volste vertrouwen in het product. 'Wie zat er te wachten op de Sliplift of de Speculoospasta? We hopen vlak voor de grote vakantie het Papiermaatje in de winkel te hebben. We hebben het originele ontwerp lichter en makkelijker verplaatsbaar gemaakt. Nu werken we aan de mallen en dan kunnen we aan de productie beginnen'.

Voor de verdeling zorgt Euronyl niet. Daarvoor zijn gesprekken aan de gang tussen de kunststoffenfabrikant en een ander bedrijf. Op welke schaal het papiermaatje wordt verspreid is nog even afwachten. 'Mocht er een mogelijkheid zijn om het Papiermaatje in het buitenland te verkopen, zullen we die kans niet laten liggen', aldus Bastiaen.

Bron: Het Nieuwsblad

Word 'fan' van TV-Visie op Facebook

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Château Planckaert'

De familie keert terug naar Frankrijk, waar de renovatie van het kasteel eindelijk in een hogere versnelling gaat. De binnenwerken zijn gestart en dat geeft iedereen weer goede moed. Terwijl op het kasteel de hamers en het beton in het rond vliegen, ontbreekt een vertrouwd gezicht: Junior moet thuis revalideren na een nieuwe knieoperatie. Ook Elara krijgt met tegenslag te maken en belandt bij een Franse arts. Maar er valt ook wat te vieren. Iluna wordt 21 en de familie wil er een onvergetelijke dag van maken. Onvergetelijk is zeker ook het kanovaren. Eddy en Christa blijken allesbehalve natuurtalenten op het water, met hilarische momenten tot gevolg.

'Château Planckaert', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:20
    The Tattooist of Auschwitz
    01:10
    Nachtlus
  • 21:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Huis Gemaakt
    01:30
    Geen uitzending
  • 23:10
    New Kids Turbo
    00:45
    Emergency on Sunny Beach
  • 23:50
    American Horror Story: NYC
    00:40
    Geen uitzending
  • 00:20
    Mee met de Flikken
    01:25
    Geen uitzending
  • 23:45
    Alert: Missing Persons Unit
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:55
    De Planckaerts
    01:10
    Geen uitzending
  • 23:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:35
    De Tafel van de Week
  • 23:55
    Criminal Minds
    02:40
    Geen uitzending
  • 22:35
    Three Kings
    00:50
    Blood & Treasure
  • 23:55
    Naked Attraction
    00:55
    Kinderen kopen een huis
  • 23:55
    CSI: Miami
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:24
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:25
    Mijn tuin
    00:43
    Zo doe je het!
  • 00:00
    Guillaume's Paris
  • 00:20
    The Marlow Murder Club
    01:10
    Murdoch Mysteries
  • 00:10
    Below Deck
    01:10
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 00:10
    Wie is de Mol?
    01:05
    MolTalk
  • 00:25
    Nieuwsuur
    01:00
    Dit is de Week
  • 23:45
    Louis Theroux: Transgender Kids
    00:45
    First Dates