Tommy Wieringa te gast in eerste nieuwe aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 oktober 2020

Tommy Wieringa brak door met zijn heerlijke roman 'Joe Speedboot'. Verhalen vertellen is zijn tweede natuur. Wat hem daarbij inspireert toont hij aan de hand van zijn fragmenten.

Thomas Vanderveken begint het jubileumseizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met een echte wereldreiziger die een zwakke plek heeft voor woeste avonturiers. Sinds de publicatie van zijn onweerstaanbare coming of age-roman Joe Speedboot staat Tommy Wieringa op de lijst der grote namen in de Nederlandstalige literatuur. Na zijn doorbraak volgen talloze nominaties, prijzen en vooral ijzersterke boeken.


Reizen en exotiek zitten in zijn bloed. Een onvergetelijke kindertijd in Aruba, een avontuurlijke moeder en een onblusbare nieuwsgierigheid naar de wijde wereld maken van hem een Nederlander die overal thuis is. Hij schrijft dan ook vaak over reizen, over mensen die vluchten en migreren, over grenzen en identiteit. Het zijn prachtige verhalen waarin de mens en zijn rusteloze zoektocht naar een ander leven centraal staan.

Zelf omschrijft hij zijn schrijfstijl als praktisch autobiografisch. Wieringa is een man van intense gevoelens. De intense relatie met zijn moeder probeerde hij te bezweren in Dit is mijn moeder en de overweldigende liefde voor zijn kinderen staat centraal in Totdat het voorbij is, een boekje vol prachtige observaties bij het vaderschap. De roman Dit zijn de namen onderzoekt het gevoel van doelloos onderweg zijn, door mee te reizen met een groep vluchtelingen die gruwelijke ontberingen doorstaat. Hij kreeg er in 2013 de Libris literatuurprijs voor, van een jury die onder de indruk was door zijn 'stilistische bravoure, filosofische diepgang en lenige taal'.

Wieringa is vaste columnist bij NRC Handelsblad. Hij is gek op rugby en zo gefascineerd door vliegtuigen dat hij zelf vlieglessen ging volgen. Tegelijkertijd is rust zijn bondgenoot en maakt hij elke dag tijd om in alle stilte te mediteren. Sinds hij twee dochters heeft is hij 'een erfgebonden vogelkijker geworden die luiers verschoont'. Dat maakt hem niet ongelukkig, integendeel. 'Hoe kan je ongelukkig zijn als je de wereld opnieuw ziet beginnen?'

Hij brengt onder meer een fragment mee over de kunstenaar Joost Conijn: 'een handige dromer en een avonturier die met zijn zelfgebouwde vliegtuig is opgestegen in de Marokkaanse woestijn.'

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Tommy Wieringa, zaterdag 10 oktober om 22.05 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Chelsea werd op jonge leeftijd in een jeugdinstelling geplaatst. Ze gaat jaren later op bezoek bij mensen die belangrijk zijn voor haar en probeert in gesprekken met hen iets meer te weten te komen over wat er in de eerste jaren van haar leven is gebeurd.

'Chelsea's Blues', om 20.35 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:45
    Mega Mindy
    13:10
    Wannabe's
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:40
    GPs: Behind Closed Doors
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:55
    Geen uitzending
    14:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:10
    Melrose Place
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:40
    Family Matters
    13:20
    Wordt aangekondigd
  • 12:50
    NCIS
    13:40
    Wordt aangekondigd
  • 12:35
    Geen uitzending
    14:00
    Border Security: Canada's Front Line
  • 12:30
    Grime & Punishment: Dirty Britain
    13:40
    Tot op het Bot: Het Rund
  • 12:35
    Aurora Teagarden Mysteries: The Julius House
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    Z-Extra
    14:00
    Herhalingslus
  • 12:58
    Ver Gevorderd
    13:13
    Meesterwerk
  • 12:40
    De Wereldkeuken
    13:10
    Over (h)eerlijke groenten
  • 12:05
    Death in Paradise
    13:30
    Murdoch Mysteries
  • 13:00
    Storage Wars
    13:40
    Hudson & Rex
  • 12:00
    NOS Herdenking Slavernijverleden 2025
    13:25
    NOS Journaal
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:10
    NOS Sportjournaal
  • 13:00
    Charlie en Lola
    13:10
    Zin in Zappelin