Tommy Wieringa te gast in eerste nieuwe aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 oktober 2020

Tommy Wieringa brak door met zijn heerlijke roman 'Joe Speedboot'. Verhalen vertellen is zijn tweede natuur. Wat hem daarbij inspireert toont hij aan de hand van zijn fragmenten.

Thomas Vanderveken begint het jubileumseizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met een echte wereldreiziger die een zwakke plek heeft voor woeste avonturiers. Sinds de publicatie van zijn onweerstaanbare coming of age-roman Joe Speedboot staat Tommy Wieringa op de lijst der grote namen in de Nederlandstalige literatuur. Na zijn doorbraak volgen talloze nominaties, prijzen en vooral ijzersterke boeken.


Reizen en exotiek zitten in zijn bloed. Een onvergetelijke kindertijd in Aruba, een avontuurlijke moeder en een onblusbare nieuwsgierigheid naar de wijde wereld maken van hem een Nederlander die overal thuis is. Hij schrijft dan ook vaak over reizen, over mensen die vluchten en migreren, over grenzen en identiteit. Het zijn prachtige verhalen waarin de mens en zijn rusteloze zoektocht naar een ander leven centraal staan.

Zelf omschrijft hij zijn schrijfstijl als praktisch autobiografisch. Wieringa is een man van intense gevoelens. De intense relatie met zijn moeder probeerde hij te bezweren in Dit is mijn moeder en de overweldigende liefde voor zijn kinderen staat centraal in Totdat het voorbij is, een boekje vol prachtige observaties bij het vaderschap. De roman Dit zijn de namen onderzoekt het gevoel van doelloos onderweg zijn, door mee te reizen met een groep vluchtelingen die gruwelijke ontberingen doorstaat. Hij kreeg er in 2013 de Libris literatuurprijs voor, van een jury die onder de indruk was door zijn 'stilistische bravoure, filosofische diepgang en lenige taal'.

Wieringa is vaste columnist bij NRC Handelsblad. Hij is gek op rugby en zo gefascineerd door vliegtuigen dat hij zelf vlieglessen ging volgen. Tegelijkertijd is rust zijn bondgenoot en maakt hij elke dag tijd om in alle stilte te mediteren. Sinds hij twee dochters heeft is hij 'een erfgebonden vogelkijker geworden die luiers verschoont'. Dat maakt hem niet ongelukkig, integendeel. 'Hoe kan je ongelukkig zijn als je de wereld opnieuw ziet beginnen?'

Hij brengt onder meer een fragment mee over de kunstenaar Joost Conijn: 'een handige dromer en een avonturier die met zijn zelfgebouwde vliegtuig is opgestegen in de Marokkaanse woestijn.'

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Tommy Wieringa, zaterdag 10 oktober om 22.05 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

De Britse miljonair Shrien Dewani en zijn kersverse vrouw Anni vertrekken op huwelijksreis naar Zuid-Afrika. Maar tijdens een taxirit in Kaapstad overvallen gewapende criminelen hen. De man wordt vrijgelaten, de vrouw ontvoerd. Een dag later wordt ze dood teruggevonden. Eerst lijkt het op een roofmoord, maar is dat ook zo? Of heeft de bruidegom huurmoordenaars ingeschakeld?

'Telefacts Zomer', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Iedereen zomert
  • 19:00
    AI confidential: tales from the AI revolution
    20:00
    Terzake
  • 18:50
    #LikeMe
    19:15
    Grizzy & the Lemmings
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:35
    De Planckaerts
    19:10
    Home and Away
  • 18:35
    Community
    19:05
    The Simpsons
  • 18:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:20
    ER
    19:10
    24
  • 18:40
    Chez Bompa Lawijt
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 18:20
    Blind Gekocht
    19:30
    De Verhulstjes
  • 18:40
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 18:35
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 18:25
    Love It or List It
    19:30
    The Block Australia
  • 18:45
    Accident, Suicide, or Murder
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:55
    Het appartement
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:50
    Pasta & Risotto
    19:10
    Sportfood
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:50
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    BinnensteBuiten
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    Meiden die rijden