Tommy Wieringa te gast in eerste nieuwe aflevering van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 oktober 2020

Tommy Wieringa brak door met zijn heerlijke roman 'Joe Speedboot'. Verhalen vertellen is zijn tweede natuur. Wat hem daarbij inspireert toont hij aan de hand van zijn fragmenten.

Thomas Vanderveken begint het jubileumseizoen van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met een echte wereldreiziger die een zwakke plek heeft voor woeste avonturiers. Sinds de publicatie van zijn onweerstaanbare coming of age-roman Joe Speedboot staat Tommy Wieringa op de lijst der grote namen in de Nederlandstalige literatuur. Na zijn doorbraak volgen talloze nominaties, prijzen en vooral ijzersterke boeken.


Reizen en exotiek zitten in zijn bloed. Een onvergetelijke kindertijd in Aruba, een avontuurlijke moeder en een onblusbare nieuwsgierigheid naar de wijde wereld maken van hem een Nederlander die overal thuis is. Hij schrijft dan ook vaak over reizen, over mensen die vluchten en migreren, over grenzen en identiteit. Het zijn prachtige verhalen waarin de mens en zijn rusteloze zoektocht naar een ander leven centraal staan.

Zelf omschrijft hij zijn schrijfstijl als praktisch autobiografisch. Wieringa is een man van intense gevoelens. De intense relatie met zijn moeder probeerde hij te bezweren in Dit is mijn moeder en de overweldigende liefde voor zijn kinderen staat centraal in Totdat het voorbij is, een boekje vol prachtige observaties bij het vaderschap. De roman Dit zijn de namen onderzoekt het gevoel van doelloos onderweg zijn, door mee te reizen met een groep vluchtelingen die gruwelijke ontberingen doorstaat. Hij kreeg er in 2013 de Libris literatuurprijs voor, van een jury die onder de indruk was door zijn 'stilistische bravoure, filosofische diepgang en lenige taal'.

Wieringa is vaste columnist bij NRC Handelsblad. Hij is gek op rugby en zo gefascineerd door vliegtuigen dat hij zelf vlieglessen ging volgen. Tegelijkertijd is rust zijn bondgenoot en maakt hij elke dag tijd om in alle stilte te mediteren. Sinds hij twee dochters heeft is hij 'een erfgebonden vogelkijker geworden die luiers verschoont'. Dat maakt hem niet ongelukkig, integendeel. 'Hoe kan je ongelukkig zijn als je de wereld opnieuw ziet beginnen?'

Hij brengt onder meer een fragment mee over de kunstenaar Joost Conijn: 'een handige dromer en een avonturier die met zijn zelfgebouwde vliegtuig is opgestegen in de Marokkaanse woestijn.'

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Tommy Wieringa, zaterdag 10 oktober om 22.05 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Riddick is verraden door zijn eigen volk en wordt voor dood achtergelaten op een verlaten, door de zon verschroeide planeet. Er zit niets anders op dan op krachten te komen en de strijd aan te gaan met de buitenaardse roofdieren die hem belagen tot hij sterker dan ooit is. Terwijl er een hevige storm aan komt, zweert het team van Colonel Boss Johns de planeet pas te verlaten als ze het hoofd van Riddick hebben. Maar met zijn vijand precies waar hij die hebben wil, start Riddick zijn eigen genadeloze wraakactie. Alleen zo kan hij de weg vrijmaken om terug te keren naar thuisplaneet Furya.

'Riddick', film uit 2013 met oa. Vin Diesel, om 20.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Eyecatchers
    21:55
    Allez les Femmes
  • 20:55
    AI confidential: tales from the AI revolution
    21:50
    Ich bin dein Mensch
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:15
    Ze Zeggen Dat
    22:20
    Telefacts Zomer
  • 19:40
    UEFA Champions League
    22:10
    The Fast and the Furious
  • 20:30
    Riddick
    22:50
    The Irrational
  • 20:35
    Cliffhanger
    22:30
    I'm Chevy Chase and You're Not
  • 20:50
    Grosse Pointe Garden Society
    22:25
    ER
  • 21:30
    Rupel
    22:25
    Cheers
  • 20:35
    Komen Eten bij Over De Oceaan
    21:40
    Celebrity Klopjacht
  • 20:35
    Pam & Tommy
    22:25
    Friends
  • 20:35
    Fight Club
    23:15
    Leverage: Redemption
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:35
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:25
    Z-Nieuws
    21:36
    Z-Beurs
  • 21:32
    De perfecte vloerbekleding
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:05
    Foodies & The City
    21:55
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    Hope Street
    21:55
    Luther
  • 21:30
    White Collar
    22:25
    A Murder at the End of the World
  • 21:25
    NOS De Avondetappe
    22:20
    Goedenavond Nederland
  • 21:20
    Natuur in de Cariben
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:20
    De slimste mens België
    21:35
    Live Aid at 40: When Rock 'n' Roll Took on the World