Leen Dendievel neemt afscheid van 'Thuis'

woensdag 9 oktober 2019

Leen Dendievel, die al drie jaar Kaat speelt in 'Thuis', verlaat binnenkort de reeks. In het voorjaar van 2016 begon Leen aan haar rol van transgender personage Kaat Bomans.

Kaat heette vroeger Franky, tot ze ervoor koos om een transitie te ondergaan. In seizoen 21 keert Kaat terug naar België vanuit Amerika met het uiterlijk dat past bij wie ze altijd al was. Ze wordt vol liefde thuis onthaald door haar moeder Simonne, maar Frank heeft het moeilijker met de transitie. Toch draait hij na een tijd bij en beseft hij wat een prachtige vrouw zijn dochter geworden is.


In de liefde heeft Kaat niet steeds geluk: ze krijgt een relatie met Toon, maar die heeft toch problemen met haar transitie. Daarna vindt ze het geluk bij Kobe, die haar aanvaardt zoals ze is. Toch loopt het verkeerd af. Kobe draait door nadat hij ontdekt dat hij mogelijk ALS krijgt. Hij slaat Kaat zelfs het ziekenhuis in. Daarna wordt Kaat door Dries afgewezen omdat ze transgender is. Gelukkig kan ze steeds terecht bij haar warme familie.

In de Withoeve kon Kaat haar passie voor koken kwijt. Nadat ze eerst haar wafels introduceerde, kwam ze met het concept van food sharing. Ook bouwde ze een mooie vriendschap op met Bob en haar halfzus Sam.

Leen blikt vol warmte terug op haar periode bij 'Thuis':

'Ik ben heel vereerd en ik ben Eén ontzettend dankbaar dat ik zo’n invloedrijk personage als Kaat heb mogen spelen. Kaat zal altijd een van mijn meest dierbare personages blijven. Ze had een doel en dat heeft ze bereikt, bij haar omgeving in 'Thuis' en ook bij de mensen thuis en daarbuiten. En dat stemt me gelukkig. Alleen is het nu tijd om andere personages vorm te geven. Ik kijk dan ook uit naar toekomstige uitdagingen en neem de ruimte om andere kansen te zien. Als actrice ga ik op zoek naar personages die erin hakken. Kaat was er alvast één van! Ik ben drie jaar thuisgekomen in een warm nest en zal dat uiteraard missen. Dankjewel, Franky, dat ik van jou een gelukkige vrouw mocht maken!'

Hans Roggen, producer 'Thuis':

'We gaan Leen als collega's zeker missen. Tegelijk zijn we trots op de manier hoe zij aan de slag is gegaan met het personage Kaat: verre van evident, maar oh zo straf gedaan. En wie weet kruisen onze paden elkaar ooit in de toekomst opnieuw.'

Na 'Thuis' is Leens agenda natuurlijk ook goedgevuld. De komende maanden staan er heel wat theatertours op het programma en geeft ze lezingen over haar boek.


thuisopeen

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Drie weken geleden gaven de koppels elkaar het jawoord. Nu ze samenwonen, leren ze elkaar steeds beter kennen, zowel in positieve als soms in wat negatievere zin. Frances komt langs met de trouwfoto's. Bij wie hangen er al gevoelens in de lucht?

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:05
    I am: Celine Dion
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    Comedy Casino
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:00
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 21:35
    Nemesis
    03:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    The Patriot
    11:50
    Geen uitzending
  • 22:25
    Night Coppers
    07:00
    Willy
  • 22:10
    Christmas With Tucker
    05:35
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 21:30
    Matlock
    06:00
    Joe
  • 22:30
    Alter Ego
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 22:30
    Friends
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    NCIS: Los Angeles
    06:40
    Evil
  • 22:25
    Christmas in My Heart
    11:40
    Puppy Love for Christmas
  • 22:20
    Cold Case
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:29
    Z-Beurs
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:22
    Publireportage
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    De Chalet aan zee
    06:50
    Guillaume's Paris
  • 22:00
    Sister Boniface Mysteries
    07:00
    Death in Paradise
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    12:00
    First Dates Australia
  • 22:10
    Pauw & De Wit
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 22:20
    Opgroeien met tegenwind
    09:30
    Zentijd
  • 22:05
    Bij ons op de Wallen
    13:00
    Kindertijd