Kijkcijfers: 1,4 miljoen kijkers voor 'Het Drama van...'

De eerste aflevering van de nieuwe RKK-serie 'Het Drama van...' over de Udense kofferbakmoord maakte gisteren bijzonder veel los. Zo'n 1,4 miljoen kijkers stemden af op Nederland 1, na de nieuwsuitzendingen van NOS en RTL was dit het best bekeken programma op 8 augustus. Daarnaast reageerden kijkers massaal via Twitter, e-mail en het gastenboek van de website dramavan.rkk.nl.
Hoofd RKK Leo Fijen: 'Ons programma over hoop en troost biedt mensen handvatten om het leven weer op te pakken. Precies dat wil RKK met de programmering op Nederland 1. En daarmee wordt aangetoond dat religie nog steeds grote groepen mensen kan bereiken in de Nederlandse samenleving, dus uiteraard op het familienet Nederland 1.'
De eerste aflevering ging over de moord op Marga van Diessen, zij wordt in Duitsland gevonden in de kofferbak van de auto van haar echtgenoot. In de documentaireserie praten Marga's ouders en haar broer voor het eerst openhartig over deze ingrijpende periode uit hun leven. En over de grote vraag waar ze na vijf jaar nog steeds tegenaan lopen. Kijkers reageerden massaal, vaak emotioneel, met steunende woorden voor ouders en broer: 'Wat bijzonder dat de ouders zoveel kracht vinden in hun geloof. Ik wens hen, haar broer en vrienden veel sterkte met dit enorme verlies.'
'Ik heb vanavond de uitzending gezien en was diep onder de indruk. Wat een lieve sterke ouders en broer heeft Marga. Met tranen in mijn ogen en kippevel heb ik verbijsterd gekeken. Hoe kan een mens zijn medemens zoiets aandoen? ONBEGRIJPELIJK!!
Leo Fijen, hoofd RKK, is trots op het team van 'Kruispunt' dat de uitzendingen heeft gemaakt. ''Het Drama van...' is een mooi voorbeeld van troostende religieuze televisie. En het doet wat publieke televisie moet doen, het bewijst een dienst aa n mensen in de samenleving. Het bindt mensen samen die door een periode van rouw en verdriet moeten gaan. Tenslotte laat RKK met deze documentaireserie zien dat de dood niet het laatste woord heeft, we bieden hoop en troost voor mensen.'
'Het Drama van...' is de komende 3 weken nog te zien op Nederland 1. Op maandag 15 augustus over de moord op de Posbank. Het lichaam van Alex Wiegmink wordt gevonden in een uitgebrande auto dichtbij het Brabantse Erp. Zijn broers en vrienden praten openhartig over dit grote drama in hun leven. De week erna belicht het programma 'Het Drama van...' de kinderen van Roermond over zes kinderen die om het leven zijn gekomen bij een brand in Roermond. Op maandag 29 augustus volgt de laatste uitzending over de schoolmoord in Hoogerheide. De achtjarige Jesse wordt op 1 december 2006 om het leven gebracht door een onbekende man die de school binnenloopt. Voor het eerst praten de moeder van Jesse en zijn juf over dit grote drama in hun leven.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: Play kijkt tevreden terug op het voorjaar
- Vlak voor de finale: herbeleef het tiende seizoen van 'The Voice' in drie minuten
- Laura Tesoro met spoed geopereerd: finale ‘The Voice’ onzeker
- Champions League-finale PSG – Arsenal gratis te zien voor heel Nederland bij Ziggo Sport
- Wat RTL niet aandurfde: Mathijs van Nieuwkerk keert terug op televisie bij SBS6!
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': zorgen om de energierekening
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
Multimedia SPOTLIGHT
-
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?
'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.




































