VRT volgt standpunt EBU rond deelname Israël aan het Eurovisiesongfestival

donderdag 8 mei 2025

De spanning stijgt. Volgende week start het 69ste Eurovisiesongfestival in Bazel. Door de oorlog in Gaza neemt ook dit jaar de kritiek toe op de deelname van Israël. VRT blijft achter het standpunt van de EBU staan, meldt VRT NWS vandaag.

Spanje, IJsland, Slovenië en vandaag ook Ierland stellen de deelname van Israël in vraag. Eerder deze week kwam er ook al een open brief van oud-deelnemers. EBU, de European Broadcasting Union en organisator van het Eurovisiesongfestival blijft ondanks de kritiek achter de beslissing staan om Israël te laten deelnemen.

Songfestivaldirecteur Martin Green reageerde in een verklaring als volgt:"De EBU is niet immuun voor wereldwijde gebeurtenissen, maar samen met onze leden is het onze rol om ervoor te zorgen dat het festival – in de kern – een universeel evenement blijft dat verbindingen, diversiteit en inclusie bevordert door middel van muziek. We streven er allemaal naar om het Eurovisiesongfestival positief en inclusief te houden en om de wereld te laten zien zoals die zou kunnen zijn, in plaats van hoe die is. De EBU is een vereniging van publieke omroepen, geen regeringen, die allemaal in aanmerking komen om elk jaar deel te nemen aan het Eurovisiesongfestival als ze aan de vereiste voorwaarden voldoen. Het is niet onze taak om conflicten met elkaar te vergelijken", klonk het eerder deze week.

Ook nu herhaalt de EBU zijn standpunt: "Het Eurovisiesongfestival is een niet-politiek evenement. Deelnemers worden dus niet uitgesloten wegens politieke redenen."

VRT sluit zich aan bij standpunt EBU
Volgens VRT NWS volgt de VRT voorlopig het standpunt van de EBU, al kijken ze niet volledig de andere kant op. "VRT heeft eerder en recent al bedenkingen geuit en vragen gesteld", verklaart VRT-woordvoerster Yasmine Van der Borght. "Zoals vele andere publieke omroepen vinden we het belangrijk dat het Eurovisiesongfestival een verbindend evenement blijft, waar respect en inclusiviteit vooropstaan".

Peter Van de Veire: "Handiger als ze niet zouden meedoen"
In 'Bar Goens' reageerde ook Peter Van de Veire op de stijgende spanning rond de deelname van Israël. "Het zou handiger zijn als ze niet zouden meedoen", klonk het woensdagavond.





TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Ruben Van Gucht (Play)

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:35
    Thuis
    00:00
    Dagelijkse kost
  • 23:00
    De popcast
    00:00
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:55
    Huis Gemaakt
    00:05
    The Good Doctor
  • 23:40
    Blind getrouwd: Australië
    00:55
    Geen uitzending
  • 23:20
    Mayans M.C.
    00:20
    The Big Bang Theory
  • 23:50
    Police Interceptors
    00:40
    Geen uitzending
  • 23:15
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:35
    Nonkel Jef
    00:05
    Pa heeft een lief
  • 23:10
    The Real Housewives of Antwerp
    00:20
    De Tafel van Tine
  • 23:35
    Fuller House
    00:50
    So Help Me Todd
  • 23:35
    Blood & Treasure
    00:30
    Pawn Stars
  • 23:15
    A Place in the Sun
    00:15
    Love Island UK
  • 23:15
    Alaska Daily
    00:05
    The Rookie
  • 23:38
    Trends Doc
    00:08
    Herhalingslus
  • 23:38
    Roger
    23:55
    5-voor-12
  • 23:50
    Guillaume's Paris
  • 23:45
    Unforgotten
    00:35
    DCI Banks
  • 23:10
    Below Deck
    00:10
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 23:50
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:05
    De dierenarts van Yorkshire
    23:55
    Moderne Profeten
  • 23:00
    Van Roosmalen & Groenteman
    23:55
    First Dates