VRT volgt standpunt EBU rond deelname Israël aan het Eurovisiesongfestival

donderdag 8 mei 2025

De spanning stijgt. Volgende week start het 69ste Eurovisiesongfestival in Bazel. Door de oorlog in Gaza neemt ook dit jaar de kritiek toe op de deelname van Israël. VRT blijft achter het standpunt van de EBU staan, meldt VRT NWS vandaag.

Spanje, IJsland, Slovenië en vandaag ook Ierland stellen de deelname van Israël in vraag. Eerder deze week kwam er ook al een open brief van oud-deelnemers. EBU, de European Broadcasting Union en organisator van het Eurovisiesongfestival blijft ondanks de kritiek achter de beslissing staan om Israël te laten deelnemen.

Songfestivaldirecteur Martin Green reageerde in een verklaring als volgt:"De EBU is niet immuun voor wereldwijde gebeurtenissen, maar samen met onze leden is het onze rol om ervoor te zorgen dat het festival – in de kern – een universeel evenement blijft dat verbindingen, diversiteit en inclusie bevordert door middel van muziek. We streven er allemaal naar om het Eurovisiesongfestival positief en inclusief te houden en om de wereld te laten zien zoals die zou kunnen zijn, in plaats van hoe die is. De EBU is een vereniging van publieke omroepen, geen regeringen, die allemaal in aanmerking komen om elk jaar deel te nemen aan het Eurovisiesongfestival als ze aan de vereiste voorwaarden voldoen. Het is niet onze taak om conflicten met elkaar te vergelijken", klonk het eerder deze week.

Ook nu herhaalt de EBU zijn standpunt: "Het Eurovisiesongfestival is een niet-politiek evenement. Deelnemers worden dus niet uitgesloten wegens politieke redenen."

VRT sluit zich aan bij standpunt EBU
Volgens VRT NWS volgt de VRT voorlopig het standpunt van de EBU, al kijken ze niet volledig de andere kant op. "VRT heeft eerder en recent al bedenkingen geuit en vragen gesteld", verklaart VRT-woordvoerster Yasmine Van der Borght. "Zoals vele andere publieke omroepen vinden we het belangrijk dat het Eurovisiesongfestival een verbindend evenement blijft, waar respect en inclusiviteit vooropstaan".

Peter Van de Veire: "Handiger als ze niet zouden meedoen"
In 'Bar Goens' reageerde ook Peter Van de Veire op de stijgende spanning rond de deelname van Israël. "Het zou handiger zijn als ze niet zouden meedoen", klonk het woensdagavond.





TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Restaurant Misverstand' (VRT 1)

Dieter en Sigrid zijn al vroeg op pad om de asperges voor het voorgerecht vers uit het veld te steken bij de aspergeboer. Intussen leren de andere medewerkers elkaar beter kennen in het vakantiehuis. In het restaurant is het vandaag de officiële opening en boer Olivier krijgt de eer om het lint door te knippen. Sigrid en Christine hebben het moeilijk met de tafelnummering.

'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:10
    Dagelijkse kost
    12:30
    Blokken
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Winterbeelden
  • 12:05
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:15
    Wannabe's
  • 12:00
    Familie
    12:30
    Sara
  • 11:05
    Geen uitzending
    13:30
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:35
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    All New Traffic Cops
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    12:15
    Huizenjagers
  • 12:05
    NCIS
    12:55
    Neighbours: A New Chapter
  • 11:45
    Borderforce USA: The Bridges
    12:45
    MacGyver
  • 11:20
    Chateau Meiland
    12:15
    Botched
  • 11:45
    Snapped
    12:35
    Killer Couples
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:09
    Hobbyklus
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 11:50
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    12:20
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Ghosts
    13:00
    Father Brown
  • 11:15
    First Dates Australia
    12:20
    Scrubs
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Ongehoord Nieuws
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:10
    Nelli en Nora
    12:20
    Knofje