VRT volgt standpunt EBU rond deelname Israël aan het Eurovisiesongfestival

donderdag 8 mei 2025

De spanning stijgt. Volgende week start het 69ste Eurovisiesongfestival in Bazel. Door de oorlog in Gaza neemt ook dit jaar de kritiek toe op de deelname van Israël. VRT blijft achter het standpunt van de EBU staan, meldt VRT NWS vandaag.

Spanje, IJsland, Slovenië en vandaag ook Ierland stellen de deelname van Israël in vraag. Eerder deze week kwam er ook al een open brief van oud-deelnemers. EBU, de European Broadcasting Union en organisator van het Eurovisiesongfestival blijft ondanks de kritiek achter de beslissing staan om Israël te laten deelnemen.

Songfestivaldirecteur Martin Green reageerde in een verklaring als volgt:"De EBU is niet immuun voor wereldwijde gebeurtenissen, maar samen met onze leden is het onze rol om ervoor te zorgen dat het festival – in de kern – een universeel evenement blijft dat verbindingen, diversiteit en inclusie bevordert door middel van muziek. We streven er allemaal naar om het Eurovisiesongfestival positief en inclusief te houden en om de wereld te laten zien zoals die zou kunnen zijn, in plaats van hoe die is. De EBU is een vereniging van publieke omroepen, geen regeringen, die allemaal in aanmerking komen om elk jaar deel te nemen aan het Eurovisiesongfestival als ze aan de vereiste voorwaarden voldoen. Het is niet onze taak om conflicten met elkaar te vergelijken", klonk het eerder deze week.

Ook nu herhaalt de EBU zijn standpunt: "Het Eurovisiesongfestival is een niet-politiek evenement. Deelnemers worden dus niet uitgesloten wegens politieke redenen."

VRT sluit zich aan bij standpunt EBU
Volgens VRT NWS volgt de VRT voorlopig het standpunt van de EBU, al kijken ze niet volledig de andere kant op. "VRT heeft eerder en recent al bedenkingen geuit en vragen gesteld", verklaart VRT-woordvoerster Yasmine Van der Borght. "Zoals vele andere publieke omroepen vinden we het belangrijk dat het Eurovisiesongfestival een verbindend evenement blijft, waar respect en inclusiviteit vooropstaan".

Peter Van de Veire: "Handiger als ze niet zouden meedoen"
In 'Bar Goens' reageerde ook Peter Van de Veire op de stijgende spanning rond de deelname van Israël. "Het zou handiger zijn als ze niet zouden meedoen", klonk het woensdagavond.





Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:25
    VRT NWS laat
  • 22:45
    Les Intranquilles
    00:40
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Battleship
    01:15
    Geen uitzending
  • 22:25
    The Bone Collector
    00:35
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 23:00
    Legends of the Fall
    01:25
    Breeders
  • 22:30
    American Pie 2
    00:20
    Night Coppers
  • 23:50
    S.W.A.T.
    00:35
    Suits
  • 23:30
    Tegen de Sterren Op
    00:15
    Wat nu weer?
  • 23:30
    Hel of hotel
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:25
    Criminal Minds
    02:00
    Geen uitzending
  • 22:45
    Lara Croft: Tomb Raider
    00:40
    Blue Bloods
  • 23:55
    Paradise Hotel
    01:05
    Billion Dollar Playground
  • 23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:01
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:14
    Kan ik het ook?
    00:25
    Lifestyle en wonen
  • 00:10
    Guillaume's Paris
  • 00:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 23:55
    Grey's Anatomy
  • 00:10
    NOS WK Avond
    01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 23:50
    After the Flood
    00:35
    De Nachtzoen
  • 20:25
    Pinkpop 2026 Live Stream
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal