VMMa en JETIX reageren op uitgelekte plannen

De Vlaamse Media Maatschappij (VMMa) bereidt samen met JETIX Nederland de start voor van een 4e TV-kanaal. JETIX, onderdeel van The Walt Disney Company, zendt uit in 58 landen en in 19 talen. Wereldwijd bereikt JETIX meer dan 50 miljoen huishoudens.
E
en definitieve beslissing is nog niet genomen, maar er wordt hard aan gewerkt. Volgens de plannen, die nu verder worden uitgetekend, zou de zender in het voorjaar van 2008 operationeel kunnen zijn.
'Het JETIX-project past perfect in ons beleid: als er zich op de markt mogelijkheden aandienen, onderzoeken we die en bekijken we of ze voor ons interessant kunnen zijn', aldus Peter Quaghebeur, algemeen directeur van de VMMa. 'Dit project sluit perfect aan bij onze core business en bij onze ambitie om ook voor de Vlaamse kinderen een gevarieerd TV-aanbod uit te werken. Er moeten nog een aantal zaken uitgeklaard worden en daar maken we nu werk van. Tegelijkertijd voeren wij en onze buitenlandse partners de nodige gesprekken en onderhandelingen met alle betrokkenen. Wij hopen in het voorjaar van 2008 met de Vlaamse JETIX van start te gaan.'
De VMMa wil met JETIX haar werkgebied dus uitbreiden. Dat betekent dat de nieuwe zender zeker niet de plaats zal innemen van één van de bestaande zenders. Evenmin worden de jeugdprogramma's, die nu op VTM lopen, afgebouwd. Het aanbod aan kinderprogramma's van de Vlaamse Media Maatschappij zal dus vele malen groter worden. Het programmaschema van de nieuwe kinderzender zal voor een groot deel bestaan uit het rijke internationale aanbod van JETIX, aangevuld met Vlaamse producties.
René Boogaard, Algemeen directeur JETIX Nederland: 'We zijn trots om samen met VMMa onze expansiedoelstellingen te realiseren. Onze beider visies sluiten naadloos op elkaar aan. VMMa en JETIX willen de zender nadrukkelijk een Vlaams karakter geven in de toekomst. Dit betekent gehost door Vlaamse presentatoren, een Vlaamse locale show en Vlaams stemgeluid. De programmering zal afgestemd worden op de Vlaamse markt. Voor JETIX Nederland zou de beoogde samenwerking een logische uitbreiding van de huidige activiteiten betekenen en een betere service richting onze klanten.'
JETIX is een succesvol kinderplatform met TV, een website, events, consumer products en twee magazines. In Nederland is JETIX op TV marktleider onder kinderen van 6 tot 12 jaar van 6 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. De website wordt maandelijks door meer dan de helft van de doelgroep bezocht.
LEES OOK: VTM LANCEERT KINDERZENDER
[grotewedstrijd]
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- Tommy Wieringa is zondag te gast in 'VPRO Zomergasten'
- 'Ahoy Zingt De Nijs': een muzikale hommage aan Rob de Nijs bij MAX
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit Steenwijkerland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
Multimedia SPOTLIGHT
-
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen'
Kijktip van de dag

De woning van Joost en Cleo uit Landsmeer is door veroudering flink in verval geraakt, waardoor zij er niet meer prettig wonen met hun twee kindjes. Veel zaken zijn kapot en er zijn te weinig geschikte slaapkamers, waardoor het hele gezin gedwongen is samen op één slaapkamer te slapen. Joost wil graag verhuizen, terwijl Cleo liever de woning sloopt en heropbouwt.
'Kopen of Slopen?', om 21.20 uur op Play.
































