VMMa en JETIX reageren op uitgelekte plannen

vrijdag 7 december 2007

De Vlaamse Media Maatschappij (VMMa) bereidt samen met JETIX Nederland de start voor van een 4e TV-kanaal. JETIX, onderdeel van The Walt Disney Company, zendt uit in 58 landen en in 19 talen. Wereldwijd bereikt JETIX meer dan 50 miljoen huishoudens.

E


en definitieve beslissing is nog niet genomen, maar er wordt hard aan gewerkt. Volgens de plannen, die nu verder worden uitgetekend, zou de zender in het voorjaar van 2008 operationeel kunnen zijn.

'Het JETIX-project past perfect in ons beleid: als er zich op de markt mogelijkheden aandienen, onderzoeken we die en bekijken we of ze voor ons interessant kunnen zijn', aldus Peter Quaghebeur, algemeen directeur van de VMMa. 'Dit project sluit perfect aan bij onze core business en bij onze ambitie om ook voor de Vlaamse kinderen een gevarieerd TV-aanbod uit te werken. Er moeten nog een aantal zaken uitgeklaard worden en daar maken we nu werk van. Tegelijkertijd voeren wij en onze buitenlandse partners de nodige gesprekken en onderhandelingen met alle betrokkenen. Wij hopen in het voorjaar van 2008 met de Vlaamse JETIX van start te gaan.'

De VMMa wil met JETIX haar werkgebied dus uitbreiden. Dat betekent dat de nieuwe zender zeker niet de plaats zal innemen van één van de bestaande zenders. Evenmin worden de jeugdprogramma's, die nu op VTM lopen, afgebouwd. Het aanbod aan kinderprogramma's van de Vlaamse Media Maatschappij zal dus vele malen groter worden. Het programmaschema van de nieuwe kinderzender zal voor een groot deel bestaan uit het rijke internationale aanbod van JETIX, aangevuld met Vlaamse producties.

René Boogaard, Algemeen directeur JETIX Nederland: 'We zijn trots om samen met VMMa onze expansiedoelstellingen te realiseren. Onze beider visies sluiten naadloos op elkaar aan. VMMa en JETIX willen de zender nadrukkelijk een Vlaams karakter geven in de toekomst. Dit betekent gehost door Vlaamse presentatoren, een Vlaamse locale show en Vlaams stemgeluid. De programmering zal afgestemd worden op de Vlaamse markt. Voor JETIX Nederland zou de beoogde samenwerking een logische uitbreiding van de huidige activiteiten betekenen en een betere service richting onze klanten.'

JETIX is een succesvol kinderplatform met TV, een website, events, consumer products en twee magazines. In Nederland is JETIX op TV marktleider onder kinderen van 6 tot 12 jaar van 6 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. De website wordt maandelijks door meer dan de helft van de doelgroep bezocht.

LEES OOK: VTM LANCEERT KINDERZENDER

[grotewedstrijd]

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    07:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 03:55
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:50
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 03:56
    Geen uitzending
    06:15
    This Is Us
  • 03:55
    Geen uitzending
    07:00
    Brooklyn Nine-Nine
  • 03:55
    Geen uitzending
    02:40
    Op Een Ander
  • 01:55
    C.S.I. New York
    02:20
    Geen uitzending
  • 00:49
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:36
    Feest in de lente 3
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 04:30
    Signora Volpe
    02:05
    Death Valley
  • 03:55
    Rivals
    02:35
    Blowing LA
  • 03:40
    NOS Journaal
    06:35
    Nederland in Beweging
  • 03:50
    Nieuwsuur
    07:00
    Andere Tijden Kort
  • 04:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal