VMMa en JETIX reageren op uitgelekte plannen

vrijdag 7 december 2007

De Vlaamse Media Maatschappij (VMMa) bereidt samen met JETIX Nederland de start voor van een 4e TV-kanaal. JETIX, onderdeel van The Walt Disney Company, zendt uit in 58 landen en in 19 talen. Wereldwijd bereikt JETIX meer dan 50 miljoen huishoudens.

E


en definitieve beslissing is nog niet genomen, maar er wordt hard aan gewerkt. Volgens de plannen, die nu verder worden uitgetekend, zou de zender in het voorjaar van 2008 operationeel kunnen zijn.

'Het JETIX-project past perfect in ons beleid: als er zich op de markt mogelijkheden aandienen, onderzoeken we die en bekijken we of ze voor ons interessant kunnen zijn', aldus Peter Quaghebeur, algemeen directeur van de VMMa. 'Dit project sluit perfect aan bij onze core business en bij onze ambitie om ook voor de Vlaamse kinderen een gevarieerd TV-aanbod uit te werken. Er moeten nog een aantal zaken uitgeklaard worden en daar maken we nu werk van. Tegelijkertijd voeren wij en onze buitenlandse partners de nodige gesprekken en onderhandelingen met alle betrokkenen. Wij hopen in het voorjaar van 2008 met de Vlaamse JETIX van start te gaan.'

De VMMa wil met JETIX haar werkgebied dus uitbreiden. Dat betekent dat de nieuwe zender zeker niet de plaats zal innemen van één van de bestaande zenders. Evenmin worden de jeugdprogramma's, die nu op VTM lopen, afgebouwd. Het aanbod aan kinderprogramma's van de Vlaamse Media Maatschappij zal dus vele malen groter worden. Het programmaschema van de nieuwe kinderzender zal voor een groot deel bestaan uit het rijke internationale aanbod van JETIX, aangevuld met Vlaamse producties.

René Boogaard, Algemeen directeur JETIX Nederland: 'We zijn trots om samen met VMMa onze expansiedoelstellingen te realiseren. Onze beider visies sluiten naadloos op elkaar aan. VMMa en JETIX willen de zender nadrukkelijk een Vlaams karakter geven in de toekomst. Dit betekent gehost door Vlaamse presentatoren, een Vlaamse locale show en Vlaams stemgeluid. De programmering zal afgestemd worden op de Vlaamse markt. Voor JETIX Nederland zou de beoogde samenwerking een logische uitbreiding van de huidige activiteiten betekenen en een betere service richting onze klanten.'

JETIX is een succesvol kinderplatform met TV, een website, events, consumer products en twee magazines. In Nederland is JETIX op TV marktleider onder kinderen van 6 tot 12 jaar van 6 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. De website wordt maandelijks door meer dan de helft van de doelgroep bezocht.

LEES OOK: VTM LANCEERT KINDERZENDER

[grotewedstrijd]

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Dag & nacht
    22:15
    VRT NWS laat
  • 22:00
    De ideale wereld
    22:38
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Sergio in Italië
    23:00
    Helden van hier: Politie Aalst
  • 22:05
    The Rainmaker
    22:50
    The Good Doctor
  • 20:35
    The Hunger Games: Mockingjay, Part 1
    22:40
    Resident Evil: Retribution
  • 20:35
    Mean Machine
    22:20
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 21:35
    Snowpiercer
    22:30
    ER
  • 22:05
    De Planckaerts
    22:40
    Baywatch
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:20
    De Container Cup
  • 20:35
    Knight and Day
    22:40
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    Doom Patrol
  • 21:45
    Komen Eten
    22:35
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 22:05
    Z-Nieuws
    22:16
    Z-Beurs
  • 21:56
    De kunstenaar
    22:55
    Meesterlijk speechen
  • 21:40
    Meat Timon
    22:10
    De Dagschotel
  • 21:00
    Beyond Paradise
    22:10
    Vienna Blood
  • 21:40
    Prison Break
    22:40
    NCIS: Los Angeles
  • 21:45
    Heel Holland Bakt Elke Dag
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Het Uur van de Wolf: Dolly verenigt de Staten
  • 22:05
    Meiden die rijden
    23:00
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog