VMMa en JETIX reageren op uitgelekte plannen

De Vlaamse Media Maatschappij (VMMa) bereidt samen met JETIX Nederland de start voor van een 4e TV-kanaal. JETIX, onderdeel van The Walt Disney Company, zendt uit in 58 landen en in 19 talen. Wereldwijd bereikt JETIX meer dan 50 miljoen huishoudens.
E
en definitieve beslissing is nog niet genomen, maar er wordt hard aan gewerkt. Volgens de plannen, die nu verder worden uitgetekend, zou de zender in het voorjaar van 2008 operationeel kunnen zijn.
'Het JETIX-project past perfect in ons beleid: als er zich op de markt mogelijkheden aandienen, onderzoeken we die en bekijken we of ze voor ons interessant kunnen zijn', aldus Peter Quaghebeur, algemeen directeur van de VMMa. 'Dit project sluit perfect aan bij onze core business en bij onze ambitie om ook voor de Vlaamse kinderen een gevarieerd TV-aanbod uit te werken. Er moeten nog een aantal zaken uitgeklaard worden en daar maken we nu werk van. Tegelijkertijd voeren wij en onze buitenlandse partners de nodige gesprekken en onderhandelingen met alle betrokkenen. Wij hopen in het voorjaar van 2008 met de Vlaamse JETIX van start te gaan.'
De VMMa wil met JETIX haar werkgebied dus uitbreiden. Dat betekent dat de nieuwe zender zeker niet de plaats zal innemen van één van de bestaande zenders. Evenmin worden de jeugdprogramma's, die nu op VTM lopen, afgebouwd. Het aanbod aan kinderprogramma's van de Vlaamse Media Maatschappij zal dus vele malen groter worden. Het programmaschema van de nieuwe kinderzender zal voor een groot deel bestaan uit het rijke internationale aanbod van JETIX, aangevuld met Vlaamse producties.
René Boogaard, Algemeen directeur JETIX Nederland: 'We zijn trots om samen met VMMa onze expansiedoelstellingen te realiseren. Onze beider visies sluiten naadloos op elkaar aan. VMMa en JETIX willen de zender nadrukkelijk een Vlaams karakter geven in de toekomst. Dit betekent gehost door Vlaamse presentatoren, een Vlaamse locale show en Vlaams stemgeluid. De programmering zal afgestemd worden op de Vlaamse markt. Voor JETIX Nederland zou de beoogde samenwerking een logische uitbreiding van de huidige activiteiten betekenen en een betere service richting onze klanten.'
JETIX is een succesvol kinderplatform met TV, een website, events, consumer products en twee magazines. In Nederland is JETIX op TV marktleider onder kinderen van 6 tot 12 jaar van 6 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. De website wordt maandelijks door meer dan de helft van de doelgroep bezocht.
LEES OOK: VTM LANCEERT KINDERZENDER
[grotewedstrijd]
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'
- Indringende serie over Tweede Wereldoorlog met Tom Hanks nieuw op The HISTORY Channel
- Daan Alferink krijgt inzinking bij moodboard van nieuw 'Blind Gekocht'-koppel
- ‘Spoed’ leeft nog altijd: Sven De Ridder en Truus Druyts blikken terug op legendarische VTM-reeks in ‘Flashback’
- Stan Van Samang brengt ‘een ster' naar Florentina
- 'Kunst in het Wild': een ontdekkingstocht langs kunst in de openbare ruimte
- Herman Verbruggen gaat dinsdag 'Door de Bomen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Kato en Thibault vinden 'Blind Gekocht' huis te klein: 'Het staat hier direct terug vol'
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.
'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.
































