VMMa en JETIX reageren op uitgelekte plannen

vrijdag 7 december 2007

De Vlaamse Media Maatschappij (VMMa) bereidt samen met JETIX Nederland de start voor van een 4e TV-kanaal. JETIX, onderdeel van The Walt Disney Company, zendt uit in 58 landen en in 19 talen. Wereldwijd bereikt JETIX meer dan 50 miljoen huishoudens.

E


en definitieve beslissing is nog niet genomen, maar er wordt hard aan gewerkt. Volgens de plannen, die nu verder worden uitgetekend, zou de zender in het voorjaar van 2008 operationeel kunnen zijn.

'Het JETIX-project past perfect in ons beleid: als er zich op de markt mogelijkheden aandienen, onderzoeken we die en bekijken we of ze voor ons interessant kunnen zijn', aldus Peter Quaghebeur, algemeen directeur van de VMMa. 'Dit project sluit perfect aan bij onze core business en bij onze ambitie om ook voor de Vlaamse kinderen een gevarieerd TV-aanbod uit te werken. Er moeten nog een aantal zaken uitgeklaard worden en daar maken we nu werk van. Tegelijkertijd voeren wij en onze buitenlandse partners de nodige gesprekken en onderhandelingen met alle betrokkenen. Wij hopen in het voorjaar van 2008 met de Vlaamse JETIX van start te gaan.'

De VMMa wil met JETIX haar werkgebied dus uitbreiden. Dat betekent dat de nieuwe zender zeker niet de plaats zal innemen van één van de bestaande zenders. Evenmin worden de jeugdprogramma's, die nu op VTM lopen, afgebouwd. Het aanbod aan kinderprogramma's van de Vlaamse Media Maatschappij zal dus vele malen groter worden. Het programmaschema van de nieuwe kinderzender zal voor een groot deel bestaan uit het rijke internationale aanbod van JETIX, aangevuld met Vlaamse producties.

René Boogaard, Algemeen directeur JETIX Nederland: 'We zijn trots om samen met VMMa onze expansiedoelstellingen te realiseren. Onze beider visies sluiten naadloos op elkaar aan. VMMa en JETIX willen de zender nadrukkelijk een Vlaams karakter geven in de toekomst. Dit betekent gehost door Vlaamse presentatoren, een Vlaamse locale show en Vlaams stemgeluid. De programmering zal afgestemd worden op de Vlaamse markt. Voor JETIX Nederland zou de beoogde samenwerking een logische uitbreiding van de huidige activiteiten betekenen en een betere service richting onze klanten.'

JETIX is een succesvol kinderplatform met TV, een website, events, consumer products en twee magazines. In Nederland is JETIX op TV marktleider onder kinderen van 6 tot 12 jaar van 6 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds. De website wordt maandelijks door meer dan de helft van de doelgroep bezocht.

LEES OOK: VTM LANCEERT KINDERZENDER

[grotewedstrijd]

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.

'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    De Ridder
    15:25
    Flikken Maastricht
  • 09:00
    Lentebeelden
    17:05
    The Office
  • 15:15
    Sarah danst
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:00
    Sara
  • 15:00
    Dream Home Australië
    16:15
    Achter gesloten deuren
  • 15:10
    Fast Five
    17:25
    S.W.A.T.
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:35
    Geen uitzending
    16:15
    Baywatch
  • 15:10
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 15:00
    Bake Off Vlaanderen
    16:05
    De Zussen Coorevits
  • 14:25
    Music and Lyrics
    16:10
    This Is Us
  • 15:05
    Bar Rescue
    16:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 14:55
    The Real Housewives of Beverly Hills
    15:40
    Het Blok
  • 14:45
    Snapped
    15:35
    The First 48
  • 13:29
    Herhalingslus
    17:00
    Z-Extra
  • 15:11
    Tooldokter
    17:00
    Een Uur Sorry Music
  • 15:00
    Apero - Dining
    15:30
    Lekker Messy
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:00
    New Tricks
  • 14:45
    Under the Banner of Heaven
    16:00
    Lie to Me
  • 14:30
    NOS Sport: EHL Finals 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 15:05
    2 Meter Sessies
    15:40
    Op de planken
  • 15:15
    Machtige Mike
    15:20
    Interstellar Ella