Kids With Buns openhartig over hun belangrijkste nummer in 'Liefde voor Muziek'

dinsdag 6 mei 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Ze wonnen De Nieuwe Lichting bij Studio Brussel, stonden al op Pukkelpop en veroverden in sneltempo heel wat harten met hun breekbare sound en ontwapenende eerlijkheid. In een nieuwe aflevering van 'Liefde voor Muziek' ontroert het duo Kids With Buns, bestaande uit Marie Van Uytvanck en Amber Piddington, met hun muzikaliteit én hun verhaal.

'Ze hebben iets magisch', vindt Luc Steeno. 'Op zo’n jonge leeftijd al zó goed weten wat je wilt? Van mij mogen die keihard boomen en knallen', vult Barbara Dex aan.


Eén van hun belangrijkste nummers is Nothing New, dat hun gedeelde coming-outverhaal vertelt. 'Dat is niet tof verlopen. We zijn allebei geout door anderen op een moment dat we er zelf totaal nog niet klaar voor waren', vertelt Marie. Als artiesten besloten ze later wél het heft in eigen handen te nemen. 'We hebben er heel bewust voor gekozen om ons uit te spreken over onze geaardheid', zegt Amber. 'Toen wij opgroeiden, hadden we geen rolmodellen. Wij willen dat anders doen.'


De artiest wiens genre het verst van de dames ligt, Luc Steeno, waagt zich aan Nothing New en brengt een speciale gast mee. 'Laat ons eens teruggaan naar 1992, want sindsdien heb ik nooit nog een nummer gezongen met een accordeon. Ik ben sinds kort een jonge gast aan het begeleiden die schlager wil zingen en ik heb hem vandaag uitgenodigd.' Guus kiest voor Bad Grades en buigt het om tot een warme, ouderlijke boodschap. 'Ik heb kinderen van jullie leeftijd en die zitten ook weleens in een fase dat het minder gaat', legt Guus uit. 'Als ouder kan je je dan machteloos voelen omdat je niet veel instrumenten hebt om het beter te maken. Je komt dan vaak met de clichés en één van die clichés gaat jullie toezingen.'

Ook Frank Vander linden laat zich inspireren door zijn vaderrol en herwerkt Daughter tot een brief aan zijn dochter. 'Het lied gaat erover dat je eigenlijk in constante onderhandeling bent met je kinderen', vertelt Frank. 'En misschien heeft dat kind ook gelijk. Wij als ouders zullen ook weleens tegen gewrongen hebben.' Barbara Dex weet de dames te ontroeren met haar versie van What Happens In Your Brain. 'Het nummer kreeg een nieuwe betekenis toen een fan vertelde dat die recent iemand had verloren en het veel voor hem betekende', vertelt Marie. Geike Arnaert, Alex Callier en Raymond Geerts brengen Clutter terug naar de triphop-roots van Hooverphonic. 'Het voelde alsof het op mijn lijf geschreven was', zegt Geike. 'We vonden het tekstueel perfect zoals het was, dus dachten we: laat ons dat nummer nu eens terug katapulteren naar het begin van onze carrière.'

Maksim kiest voor Stubborn Mind, het meest poppy nummer van Kids With Buns, en laat zich van een nieuwe kant zien. 'Ik ben heel erg poppy dus ik dacht: misschien moet ik het meer naar jullie kant trekken?', lacht Maksim. Voor hun eigen cover kiezen Marie en Amber In Charleroi van Tom Pintens, met wie ze nog hebben samengewerkt. 'Het is zo gek om te beseffen dat ik vroeger met mijn papa naar dat nummer luisterde onderweg naar school', zegt Marie. 'En dat ik later, met de persoon die het schreef, zou mogen samenwerken.'

'Liefde voor Muziek', woensdag 7 mei om 20.40 uur bij VTM.


Liefde voor muziek op tv
Zondag 26 juli om 14u10  »
VTM
In deze aflevering bewerken Clouseau, Natalia, Bart Peeters, Gers Pardoel, Josje Huisman en Isabelle A de songs van Lady Linn.
Zondag 2 augustus om 14u10  »
VTM
In deze aflevering bewerken Clouseau, Natalia, Gers Pardoel, Josje Huisman, Lady Linn en Isabelle A de songs van Bart Peeters.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:18
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Autun, de overblijfselen van het Gallische Rome
  • 16:35
    Kratts in het wild
    16:55
    Athleticus Urban Games
  • 16:30
    Sara
    17:05
    Aspe
  • 15:55
    Hell's Kitchen USA
  • 15:10
    Definitely, Maybe
    17:10
    9-1-1
  • 16:00
    Xena: Warrior Princess
    16:55
    Stargate SG-1
  • 16:25
    Suits
    17:15
    ER
  • 16:25
    Wat nu weer?
    16:55
    SOS Piet
  • 16:10
    Lang Leve de Liefde
    16:40
    De Moeite Waard?!
  • 16:00
    Grey's Anatomy
  • 16:30
    Two and a Half Men
    17:30
    The Neighborhood
  • 16:30
    Come Dine with Me: The Professionals
    17:25
    Love It or List It
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:32
    Ver Gevorderd
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:25
    Open Vuur
    17:10
    BBQ Vanavond?!
  • 16:05
    The Doctor Blake Mysteries
    17:10
    Death in Paradise
  • 16:10
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck
  • 13:55
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:25
    Wildernis onder Water
    16:51
    EO Metterdaad
  • 15:20
    Wow! Een bericht uit de ruimte
    16:50
    Brugklas marathon