Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert doorbreken het allerlaatste taboe in 'Wat verdient Vlaanderen?'

Hoeveel verdient een burgemeester? Wat is het loon van de leerkracht aardrijkskunde van je zoon en welk bedrag wordt maandelijks op de rekening gestort van de postbode, die door weer en wind pakketjes aan huis brengt?
In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ doorbreken Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert het taboe en vragen ze aan vijftig Vlamingen hoeveel ze bruto verdienen.
Axel Daeseleire en Camille Vanuxem (bekend van NO CAP op VTM GO) gaan op pad in Vlaanderen en vragen zonder schroom aan iedereen - van een treinbestuurder tot een professor, de burgemeester én de buurman - hoeveel ze exact verdienen. Expert en professor arbeidseconomie Stijn Baert geeft tips over hoe je zélf kan onderhandelen over je loon. Gedurende twee afleveringen wordt loon na loon een ranking gemaakt, die resulteert in een top 50.
Axel Daeseleire: 'In Vlaanderen heerst nog één groot taboe: wat verdien je? Da’s privé. Maar daar brengen wij nu verandering in. Vijftig Vlamingen vertellen in dit programma tot op de eurocent hoeveel ze verdienen. Wie verdient veel, wie gemiddeld en wie zit onder het gemiddelde? En waar sta jij in de ranking? Weg met de loonschroom.'
Camille Vanuxem: 'Ik wil als reportagemaker taboes doorbreken en onderwerpen bespreekbaar maken. Dat doe ik in de online reeks NO CAP - waar trouwens binnenkort nieuwe afleveringen van online komen op VTM GO - en nu ook samen met Axel Daeseleire en Stijn Baert in ‘Wat verdient Vlaanderen?’. Ik ben zelf nog niet zo lang aan het werk - ik ben nu 27 en ben twee jaar geleden gestart in loondienst, maar intussen werk ik als zelfstandige - en ik vond het vooral frappant om de hoogste lonen in de lijst te horen.'
Stijn Baert: 'In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ vergelijken we vijftig brutolonen. Je loon hangt af van heel veel factoren: je opleiding, functie, ervaring,... Mensen op een hoger niveau of meer ervaring zullen meer verdienen. Ook de sector speelt mee en de grootte van het bedrijf: size matters. Een groter bedrijf gaat waarschijnlijk meer betalen. En dan is er de wet van vraag en aanbod. Als een bepaald profiel - bijvoorbeeld een lasser of ingenieur - zeer gegeerd zijn, maar er zijn weinig mensen die zich aanbieden, dan kan je ook een hoger loon verwachten.'
'Wat verdient Vlaanderen?', deel 1 op woensdag 21 mei en deel 2 op woensdag 28 mei om 20.40 uur bij VTM en op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Noraly Beyer onthult maandag winnaar Libris Literatuur Prijs
- Nieuw seizoen '22 Kids and Counting' op TLC
- Kijkcijfers: maandag 4 mei 2026
- Televisie- en radiopresentator Hans Otten (55) overleden
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: Op de rug van de patient
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.
'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.



































