Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert doorbreken het allerlaatste taboe in 'Wat verdient Vlaanderen?'

dinsdag 6 mei 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Hoeveel verdient een burgemeester? Wat is het loon van de leerkracht aardrijkskunde van je zoon en welk bedrag wordt maandelijks op de rekening gestort van de postbode, die door weer en wind pakketjes aan huis brengt?

In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ doorbreken Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert het taboe en vragen ze aan vijftig Vlamingen hoeveel ze bruto verdienen.


Axel Daeseleire en Camille Vanuxem (bekend van NO CAP op VTM GO) gaan op pad in Vlaanderen en vragen zonder schroom aan iedereen - van een treinbestuurder tot een professor, de burgemeester én de buurman - hoeveel ze exact verdienen. Expert en professor arbeidseconomie Stijn Baert geeft tips over hoe je zélf kan onderhandelen over je loon. Gedurende twee afleveringen wordt loon na loon een ranking gemaakt, die resulteert in een top 50.

Axel Daeseleire: 'In Vlaanderen heerst nog één groot taboe: wat verdien je? Da’s privé. Maar daar brengen wij nu verandering in. Vijftig Vlamingen vertellen in dit programma tot op de eurocent hoeveel ze verdienen. Wie verdient veel, wie gemiddeld en wie zit onder het gemiddelde? En waar sta jij in de ranking? Weg met de loonschroom.'

Camille Vanuxem: 'Ik wil als reportagemaker taboes doorbreken en onderwerpen bespreekbaar maken. Dat doe ik in de online reeks NO CAP - waar trouwens binnenkort nieuwe afleveringen van online komen op VTM GO - en nu ook samen met Axel Daeseleire en Stijn Baert in ‘Wat verdient Vlaanderen?’. Ik ben zelf nog niet zo lang aan het werk - ik ben nu 27 en ben twee jaar geleden gestart in loondienst, maar intussen werk ik als zelfstandige - en ik vond het vooral frappant om de hoogste lonen in de lijst te horen.'

Stijn Baert: 'In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ vergelijken we vijftig brutolonen. Je loon hangt af van heel veel factoren: je opleiding, functie, ervaring,... Mensen op een hoger niveau of meer ervaring zullen meer verdienen. Ook de sector speelt mee en de grootte van het bedrijf: size matters. Een groter bedrijf gaat waarschijnlijk meer betalen. En dan is er de wet van vraag en aanbod. Als een bepaald profiel - bijvoorbeeld een lasser of ingenieur - zeer gegeerd zijn, maar er zijn weinig mensen die zich aanbieden, dan kan je ook een hoger loon verwachten.'

'Wat verdient Vlaanderen?', deel 1 op woensdag 21 mei en deel 2 op woensdag 28 mei om 20.40 uur bij VTM en op VTM GO.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 10:14
    Knofje
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:10
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:35
    Accused
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    09:50
    Zo doe je het!
  • 09:50
    Sullivan's Crossing
  • 08:55
    Godzilla
    02:10
    Blood & Treasure
  • 10:05
    Love Triangle Australia
    02:30
    Geen uitzending
  • 10:15
    Snapped: Killer Couples
    02:25
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:10
    De kunstenaar
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:10
    Chris Cooks Cymru
    02:00
    Meat Timon
  • 09:30
    Murdoch Mysteries
    02:10
    Inspector George Gently
  • 09:55
    NCIS
    02:15
    American Housewife
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:50
    Nieuwsuur
    08:15
    Vroege Vogels
  • 10:10
    Clangers
    02:15
    First Dates