Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert doorbreken het allerlaatste taboe in 'Wat verdient Vlaanderen?'

Hoeveel verdient een burgemeester? Wat is het loon van de leerkracht aardrijkskunde van je zoon en welk bedrag wordt maandelijks op de rekening gestort van de postbode, die door weer en wind pakketjes aan huis brengt?
In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ doorbreken Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert het taboe en vragen ze aan vijftig Vlamingen hoeveel ze bruto verdienen.
Axel Daeseleire en Camille Vanuxem (bekend van NO CAP op VTM GO) gaan op pad in Vlaanderen en vragen zonder schroom aan iedereen - van een treinbestuurder tot een professor, de burgemeester én de buurman - hoeveel ze exact verdienen. Expert en professor arbeidseconomie Stijn Baert geeft tips over hoe je zélf kan onderhandelen over je loon. Gedurende twee afleveringen wordt loon na loon een ranking gemaakt, die resulteert in een top 50.
Axel Daeseleire: 'In Vlaanderen heerst nog één groot taboe: wat verdien je? Da’s privé. Maar daar brengen wij nu verandering in. Vijftig Vlamingen vertellen in dit programma tot op de eurocent hoeveel ze verdienen. Wie verdient veel, wie gemiddeld en wie zit onder het gemiddelde? En waar sta jij in de ranking? Weg met de loonschroom.'
Camille Vanuxem: 'Ik wil als reportagemaker taboes doorbreken en onderwerpen bespreekbaar maken. Dat doe ik in de online reeks NO CAP - waar trouwens binnenkort nieuwe afleveringen van online komen op VTM GO - en nu ook samen met Axel Daeseleire en Stijn Baert in ‘Wat verdient Vlaanderen?’. Ik ben zelf nog niet zo lang aan het werk - ik ben nu 27 en ben twee jaar geleden gestart in loondienst, maar intussen werk ik als zelfstandige - en ik vond het vooral frappant om de hoogste lonen in de lijst te horen.'
Stijn Baert: 'In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ vergelijken we vijftig brutolonen. Je loon hangt af van heel veel factoren: je opleiding, functie, ervaring,... Mensen op een hoger niveau of meer ervaring zullen meer verdienen. Ook de sector speelt mee en de grootte van het bedrijf: size matters. Een groter bedrijf gaat waarschijnlijk meer betalen. En dan is er de wet van vraag en aanbod. Als een bepaald profiel - bijvoorbeeld een lasser of ingenieur - zeer gegeerd zijn, maar er zijn weinig mensen die zich aanbieden, dan kan je ook een hoger loon verwachten.'
'Wat verdient Vlaanderen?', deel 1 op woensdag 21 mei en deel 2 op woensdag 28 mei om 20.40 uur bij VTM en op VTM GO.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Acteur Erik Van Herreweghe (70) overleden
- NET5 wordt nieuwe Nederlandse thuisbasis van Jamie Oliver
- SBS6 brengt eenzame Nederlanders samen tijdens bijzondere kerstspecial
- Kijkcijfers: woensdag 9 september 2026
- 'Goedemorgen Nederland' maakt plek voor nieuw journalistiek talent
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof': 'I love the smell of granola in the morning'
- Ruben kent de waarheid, Marc-Marie vreest de genadeslag in 'De Verraders'
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…'
Kijktip van de dag

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.
'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































