Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert doorbreken het allerlaatste taboe in 'Wat verdient Vlaanderen?'

dinsdag 6 mei 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Hoeveel verdient een burgemeester? Wat is het loon van de leerkracht aardrijkskunde van je zoon en welk bedrag wordt maandelijks op de rekening gestort van de postbode, die door weer en wind pakketjes aan huis brengt?

In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ doorbreken Axel Daeseleire, Camille Vanuxem en Stijn Baert het taboe en vragen ze aan vijftig Vlamingen hoeveel ze bruto verdienen.


Axel Daeseleire en Camille Vanuxem (bekend van NO CAP op VTM GO) gaan op pad in Vlaanderen en vragen zonder schroom aan iedereen - van een treinbestuurder tot een professor, de burgemeester én de buurman - hoeveel ze exact verdienen. Expert en professor arbeidseconomie Stijn Baert geeft tips over hoe je zélf kan onderhandelen over je loon. Gedurende twee afleveringen wordt loon na loon een ranking gemaakt, die resulteert in een top 50.

Axel Daeseleire: 'In Vlaanderen heerst nog één groot taboe: wat verdien je? Da’s privé. Maar daar brengen wij nu verandering in. Vijftig Vlamingen vertellen in dit programma tot op de eurocent hoeveel ze verdienen. Wie verdient veel, wie gemiddeld en wie zit onder het gemiddelde? En waar sta jij in de ranking? Weg met de loonschroom.'

Camille Vanuxem: 'Ik wil als reportagemaker taboes doorbreken en onderwerpen bespreekbaar maken. Dat doe ik in de online reeks NO CAP - waar trouwens binnenkort nieuwe afleveringen van online komen op VTM GO - en nu ook samen met Axel Daeseleire en Stijn Baert in ‘Wat verdient Vlaanderen?’. Ik ben zelf nog niet zo lang aan het werk - ik ben nu 27 en ben twee jaar geleden gestart in loondienst, maar intussen werk ik als zelfstandige - en ik vond het vooral frappant om de hoogste lonen in de lijst te horen.'

Stijn Baert: 'In ‘Wat verdient Vlaanderen?’ vergelijken we vijftig brutolonen. Je loon hangt af van heel veel factoren: je opleiding, functie, ervaring,... Mensen op een hoger niveau of meer ervaring zullen meer verdienen. Ook de sector speelt mee en de grootte van het bedrijf: size matters. Een groter bedrijf gaat waarschijnlijk meer betalen. En dan is er de wet van vraag en aanbod. Als een bepaald profiel - bijvoorbeeld een lasser of ingenieur - zeer gegeerd zijn, maar er zijn weinig mensen die zich aanbieden, dan kan je ook een hoger loon verwachten.'

'Wat verdient Vlaanderen?', deel 1 op woensdag 21 mei en deel 2 op woensdag 28 mei om 20.40 uur bij VTM en op VTM GO.


Wat verdient Vlaanderen op tv
Woensdag 17 juni om 21u10  »
VTM
Vijftig Vlamingen onthullen hun brutoloon. Van een inspecteur bij de luchtvaartpolitie tot een zorgkundige en een kok in een woonzorgcentrum, stuk voor stuk delen ze hun loon en hun visie op loon naar werken.
Donderdag 18 juni om 17u10  »
VTM
Vijftig Vlamingen onthullen hun brutoloon. Van een inspecteur bij de luchtvaartpolitie tot een zorgkundige en een kok in een woonzorgcentrum, stuk voor stuk delen ze hun loon en hun visie op loon naar werken.
Maandag 22 juni om 00u00  »
VTM
Vijftig Vlamingen onthullen hun brutoloon. Van een inspecteur bij de luchtvaartpolitie tot een zorgkundige en een kok in een woonzorgcentrum, stuk voor stuk delen ze hun loon en hun visie op loon naar werken.
Woensdag 24 juni om 21u05  »
VTM
Camille Vanuxem duikt in de loonbrieven van Vlamingen: van buschauffeur tot burgemeester. Hoeveel verdient een dispatcher met nachtshiften, waarom blijft een DHL-magazijnier liever uit de file en hoe leeft een topsportster van haar passie?

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:25
    Villa Politica
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah leest voor
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 14:30
    Project Runway
    15:25
    Achter gesloten deuren
  • 14:50
    Hulk
    17:15
    9-1-1
  • 14:45
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:15
    Stukken van mensen
    15:15
    Oogappels
  • 14:20
    Happy Face
    16:20
    This Is Us
  • 14:55
    Seal Team
    15:50
    Leverage: Redemption
  • 15:00
    911 Crisis Center
    15:50
    Property Brothers
  • 14:30
    Snapped
    15:15
    Snapped: Killer Couples
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 14:54
    Het appartement
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:05
    Vanavond bij ons
    15:40
    De Smaaktoerist
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:05
    Kook mee met MAX
    15:20
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
  • 15:00
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder