Krasse 60-plussers knallen op het podium in 'The Voice Senior'

Op talent staat geen leeftijd. En al zeker niet op muzikaal talent. Vanaf vrijdag 7 december laten muzikale 60-plussers zien wat ze waard zijn op het podium in het allereerste seizoen van 'The Voice Senior'.
Sommigen blikken terug op een rijke carrière, anderen staan nu pas voor het eerst op een groot podium. Coaching krijgen de kandidaten van de grootste toppers in hun vak: Walter Grootaers, Dana Winner, Helmut Lotti en Natalia. Wie weet hen te raken met zijn of haar stem en verzilvert zo een plekje in één van de teams?
Slechts één Senior wordt aan het einde van de rit tot winnaar uitgeroepen en gaat naar huis met € 10.000 euro en de kans om een eigen single op te nemen.
2 blind auditions, 1 knock-out, 1 finale
Kort maar krachtiger dan ooit: dat is het parcours van 'The Voice Senior'. De coaches spitsen de oren tijdens 2 Blind Auditions, waarin een 20-tal kandidaten de revue passeren. Alleen de allerbeste stemmen verdienen een plekje in team Dana, Helmut, Walter of Natalia. Met elk 4 talenten gaan de coaches naar de Knock-Out, waarin de groep nog eens wordt uitgedund tot 8 talenten – 2 per coach – die het pleit beslechten in de grote finale op vrijdag 28 december 2018.
Bakken ervaring in de Coachstoelen
Op gebied van coaching kunnen de senioren rekenen op 4 iconen uit de Vlaamse muziekwereld. Walter Grootaers mag zich gerust één van de meest energieke 60-plussers van onze rockscene noemen. 'Ik heb geen seconde getwijfeld om mee te doen. Die senioren zijn naar hier komen om zich te amuseren en dat vind ik heel belangrijk', aldus de opper-Kreuner. 'Ik zoek gelijkgestemde zielen: zangers die nog graag voluit gaan en het niet erg vinden als ze daar de dag nadien wat last van hebben.'
Met haar klok van een stem en maar liefst 30 jaar ervaring op de teller vormt ook Dana Winner de ideale coach voor 'The Voice Senior'. 'Doorheen 30 jaar carrière heb ik voor en met alle mogelijke leeftijden mogen zingen. Daarom kan ik met zekerheid zeggen dat op écht talent geen leeftijd staat. Ik kan dan ook niet wachten om mijn eigen team van allerbeste seniors samen te stellen want… the Winner takes it all!'
Een klok van een stem en bakken ervaring: dat heeft ook Helmut Lotti. Hij kijkt er naar uit om voor het eerst op de 'Voice'-stoel plaats te nemen. 'Dit is echt iets voor mij', klinkt het. 'Het wordt geweldig om met die krasse knarren club in een repertoire te duiken waar ik zelf ook erg van hou. De mensen dieauditie doen, hebben allemaal een verhaal en dat helpt om een nummer geloofwaardig neer te zetten. Daar wil ik hen bij helpen. Ik ben wel competitief, dus als ik een kandidaat écht wil dan ga ik ervoor.'
Natalia is op Voice-gebied dan weer niet aan haar proefstuk toe. Na 2 seizoenen van 'The Voice Kids' en een 5de van 'The Voice van Vlaanderen' in de maak, gaat ze nu op zoek naar het grootste talent onder de senioren. En dat wordt toch heel andere koek. 'Ik voel me heel comfortabel bij oudere mensen. Zij zijn net zoals ik heel eerlijk, dat is makkelijk. Ik ben zelf ook nog een klein kind met een oude ziel. Wat ik ervan verwacht? Ik hoop dat er een goeie, schurende Joe Cocker-stem tussen zit!'
'The Voice Senior', vanaf vrijdag 7 december om 20.35 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Telenet breidt entertainmentaanbod uit met HBO Max
- Deze vijf duo's gaan de culinaire strijd aan in 'Mijn Restaurant'
- 216 projecten rond een warme thuis voor iedereen: De Warmste Week van VRT roept op tot actie
- Deze 37 bekende Vlamingen wagen hun kans in 'De Slimste Mens ter Wereld': ontdek de opvallende kandidaten
- Fatma belicht de complexe realiteit rond anoniem bevallen in 'Sous X'
- Farzad getuigt over discriminatie in 'Kotmadam Sergeant': 'Het maakt me boos en verdrietig'
- Wetenschappers onderzoeken verspreiding westnijlvirus in 'Focus'
- Baanbrekende techniek, mysteries en georganiseerde misdaad in oktober op The HISTORY Channel
- Van fatale nachten tot beruchte moordzaken: oktober op Crime+Investigation
- Dit zie je in oktober op CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FILMBOX+ One
- Kom naar de feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek in Brugge
- Giel Beelen keert terug in vaste programmering Radio Veronica
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap
Kijktip van de dag

Bockies laatste dag op school is aangebroken. Hij neemt uitgebreid afscheid van zijn nieuwe vrienden. Ondertussen brengt hij nog een emotionele muzikale ode aan zijn mama en krijgt hij zijn rapport.
'Bockie Gaat Naar School', om 21.15 uur op Play.



































