In 2013 nieuw op Eén: 'Het Spiegelpaleis'

Eén zet het nieuwe jaar ambitieus in met 'Het Spiegelpaleis', een gloednieuwe quiz gepresenteerd door Bruno Wyndaele en Sam De Bruyn. De plaats van afspraak is het Vlaams Parlement, waar Bruno en Sam samen met een massa kandidaten uit heel Vlaanderen op zoek gaan naar de ware aard van de Vlaming.
Wanneer Tomas De Soete en Freek Braeckman er in januari en februari enkele weken tussenuit gaan met 'Café Corsari', nemen Bruno Wyndaele en Sam De Bruyn het van hen over met de fonkelnieuwe dagelijkse quiz 'Het Spiegelpaleis'. Daarin gaan de 'Eeuwige Roem'- en 'De Premiejagers'-presentator en de Studio Brussel- en Music for Life-stem op zoek naar de eigenheid van de Vlaming.
Bruno en Sam quizzen in het Vlaams Parlement, dat voor de gelegenheid herschapen is tot een quizoord. Ze ontvangen er een massa kandidaten uit heel Vlaanderen, met wie de zoektocht naar de aard van de Vlaming start. Wat maakt ons tot wie we zijn? Hoe kijken wij naar de wereld? En hoe kijkt de wereld naar ons? Kortom, wat zien we in de spiegel?
In elke aflevering van 'Het Spiegelpaleis' snijden Bruno en Sam een ander thema aan: eten, drank, werk en vakantie, geld, taal en dialect, seks en relaties, fauna en flora en nog veel meer. In vijf rondes en een finale bewijzen de kandidaten hoe veel zij weten over de Vlaming. Van die massa kandidaten zal er na zes weken één kandidaat overblijven, de enige echte winnaar van 'Het Spiegelpaleis'.
Thuis meespelen met 'Het Spiegelpaleis'
De kijker thuis kan live meespelen en op elk moment zien hoe hij of zij het doet in vergelijking met de andere deelnemers, thuis of in het parlement. 'Het Spiegelpaleis' is volledig live meespeelbaar op computer, tablet of smartphone.
Thuisspelers registreren zich op voorhand of bij aanvang van het programma via http://www.een.be. Op het ogenblik dat de uitzending van 'Het Spiegelpaleis' begint op Eén, kan de thuiskijker inloggen via zijn Eén-of Facebook-account op http://www.een.be/nu en live meespelen. Gelijktijdig met de quiz verschijnen dezelfde vragen op hun laptop-, tablet- of smartphonescherm. Ze krijgen ook dezelfde antwoordtijd als de 'echte' quizkandidaten in het programma.
Die thuisspeler meet zich niet alleen met de quizkandidaten, maar ook met alle andere thuisspelers. De speler met de hoogste dagscore van alle thuisspelers wint een mooie prijs en kwalificeert zich voor de finaleweek.
'Het Spiegelpaleis', vanaf 1 januari van maandag tot en met donderdag om 21.30 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- Ankers los! Tom Waes is vertrokken voor opnames 'Zeilen Waes'
- Marco Borsato herenigd met Sergio in Italië: 'Ik weet niet of het nog lukt om te zingen, maar het begint te kriebelen'
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Donderdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- Sandrine André en Roel Vanderstukken onthullen opmerkelijke collecties in 'Eenmaal Andermaal'
- ‘F*CK DRUGS’ is een intiem portret van drie queer mannen in de wereld van extatische chemsex en rauwe realiteit
- Woensdag in 'Nomaden': 'Defying the junta: Filmmakers in Hiding'
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'?
Kijktip van de dag

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.
'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.





































