In 2013 nieuw op Eén: 'Het Spiegelpaleis'

Eén zet het nieuwe jaar ambitieus in met 'Het Spiegelpaleis', een gloednieuwe quiz gepresenteerd door Bruno Wyndaele en Sam De Bruyn. De plaats van afspraak is het Vlaams Parlement, waar Bruno en Sam samen met een massa kandidaten uit heel Vlaanderen op zoek gaan naar de ware aard van de Vlaming.
Wanneer Tomas De Soete en Freek Braeckman er in januari en februari enkele weken tussenuit gaan met 'Café Corsari', nemen Bruno Wyndaele en Sam De Bruyn het van hen over met de fonkelnieuwe dagelijkse quiz 'Het Spiegelpaleis'. Daarin gaan de 'Eeuwige Roem'- en 'De Premiejagers'-presentator en de Studio Brussel- en Music for Life-stem op zoek naar de eigenheid van de Vlaming.
Bruno en Sam quizzen in het Vlaams Parlement, dat voor de gelegenheid herschapen is tot een quizoord. Ze ontvangen er een massa kandidaten uit heel Vlaanderen, met wie de zoektocht naar de aard van de Vlaming start. Wat maakt ons tot wie we zijn? Hoe kijken wij naar de wereld? En hoe kijkt de wereld naar ons? Kortom, wat zien we in de spiegel?
In elke aflevering van 'Het Spiegelpaleis' snijden Bruno en Sam een ander thema aan: eten, drank, werk en vakantie, geld, taal en dialect, seks en relaties, fauna en flora en nog veel meer. In vijf rondes en een finale bewijzen de kandidaten hoe veel zij weten over de Vlaming. Van die massa kandidaten zal er na zes weken één kandidaat overblijven, de enige echte winnaar van 'Het Spiegelpaleis'.
Thuis meespelen met 'Het Spiegelpaleis'
De kijker thuis kan live meespelen en op elk moment zien hoe hij of zij het doet in vergelijking met de andere deelnemers, thuis of in het parlement. 'Het Spiegelpaleis' is volledig live meespeelbaar op computer, tablet of smartphone.
Thuisspelers registreren zich op voorhand of bij aanvang van het programma via http://www.een.be. Op het ogenblik dat de uitzending van 'Het Spiegelpaleis' begint op Eén, kan de thuiskijker inloggen via zijn Eén-of Facebook-account op http://www.een.be/nu en live meespelen. Gelijktijdig met de quiz verschijnen dezelfde vragen op hun laptop-, tablet- of smartphonescherm. Ze krijgen ook dezelfde antwoordtijd als de 'echte' quizkandidaten in het programma.
Die thuisspeler meet zich niet alleen met de quizkandidaten, maar ook met alle andere thuisspelers. De speler met de hoogste dagscore van alle thuisspelers wint een mooie prijs en kwalificeert zich voor de finaleweek.
'Het Spiegelpaleis', vanaf 1 januari van maandag tot en met donderdag om 21.30 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Content creator Jef zorgt voor primeur in 'So You Think You Can Dance': 'Ik wil géén Golden Ticket'
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- 'De Trein' neemt kijkers mee op een exclusieve rit achter de schermen van NMBS
- Kijkcijfers: 13, 14 en 15 maart 2026
- Iconische show 'K3 Originals: De Reünie' binnenkort op VTM GO+
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box'
Kijktip van de dag

Dieter en Sigrid zijn al vroeg op pad om de asperges voor het voorgerecht vers uit het veld te steken bij de aspergeboer. Intussen leren de andere medewerkers elkaar beter kennen in het vakantiehuis. In het restaurant is het vandaag de officiële opening en boer Olivier krijgt de eer om het lint door te knippen. Sigrid en Christine hebben het moeilijk met de tafelnummering.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.





































