VRT zet samenwerking rond sattelietzender BVN stop: 'Inzetten op digitalisering'

dinsdag 6 april 2021

BVN, de publieke tv-zender voor Nederlandstaligen buiten Nederland en Vlaanderen, gaat vanaf 1 juli 2021 verder met een 100% Nederlandse NPO-programmering. Het samenwerkingsverband binnen BVN wordt de komende maanden afgebouwd vanwege een nieuwe digitale strategie van de Vlaamse minister van Media.

BVN biedt vanaf genoemde datum het beste van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) aan alle Nederlandstaligen die buiten Nederland wonen of verblijven. De zender blijft overal ter wereld via internet beschikbaar en in een belangrijk deel via de satelliet. Vlamingen in het buitenland kunnen vanaf 1 juli 2021 het VRT-aanbod bekijken en beluisteren via VRT NU, VRT NWS en de VRT radio-apps.

'Met respect voor de keuze van de Vlaamse minister van Media gaan beide partners op constructieve manier uit elkaar. We kijken terug op een zeer prettige samenwerking', zegt Frans Klein, voorzitter van het BVN-bestuur.

Na een evaluatie in 2020 werd er beslist om het samenwerkingsakkoord BVN, Het Beste van Vlaanderen en Nederland niet te verlengen. Vlaanderen kiest voor een digitaal aanbod via de platformen VRT NU, VRT NWS en de VRT radio-apps.

Vlaams minister van Media Benjamin Dalle: 'Door digitalisering en internationalisering verandert ons mediagebruik ongelofelijk snel, net daarom moeten we partnerschappen uit het verleden kritisch tegen het licht durven houden. We hebben daarom beslist om de overeenkomst met BVN niet te verlengen en te kiezen voor andere samenwerkingsvormen die meer aangepast zijn op de noden van de huidige mediagebruikers. Want laat het duidelijk zijn: we willen in de toekomst sterk blijven samenwerken met Nederland, onder meer via de VRT. Over hoe dat er concreet zal uitzien is er op dit moment nauw overleg met mijn Nederlandse collega.'

Frederik Delaplace, CEO van de VRT: 'Ons aanbod voor Vlaamse expats en reizigers switcht van satelliet naar digitaal. We kiezen voor toekomstgerichte technologie die inspeelt op het mediagebruik van vandaag. We bouwen daarmee voort aan het succes van VRT NU, VRT NWS en de VRT radio-apps. Zo kan de Vlaming zijn VRT optimaal meenemen naar het buitenland en on demand van ons aanbod genieten, waar, hoe en wanneer hij dat wil.'

In de loop van de maand mei communiceert de VRT hoe Vlamingen in het buitenland gebruik kunnen maken van VRT NU.  Alle informatie vind je dan hier 

De naam BVN blijft bestaan en verwijst vanaf 1 juli 2021 naar het ‘Beste Van NPO’. De zender blijft in een belangrijk deel van de wereld via de satelliet beschikbaar en wereldwijd via www.bvn.tv en via de BVN-app.

Vlamingen in Europa die toch via satelliet willen blijven kijken en luisteren, kunnen voor het volledige VRT radio- en tv-aanbod terecht bij TV Vlaanderen.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    00:45
    Journaallus
  • 17:55
    Sporza: Baanwielrennen
    00:40
    90 minutes
  • 19:20
    Otis-Skate
    21:00
    Geen uitzending
  • 19:00
    VTM Nieuws
    06:00
    Vegesauriërs
  • 19:10
    Home and Away
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 19:10
    The Simpsons
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 18:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:50
    9-1-1: Lone Star
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 19:25
    David
    01:00
    The Golden Girls
  • 18:55
    Huizenjagers
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    Family Law
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    Bar Rescue
    01:35
    Running Wild With Bear Grylls
  • 18:50
    Retour Masters
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 18:55
    Cold Justice
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:27
    Ver Gevorderd
    00:00
    Oh What A Night
  • 19:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    00:05
    Guten Appetit
  • 18:50
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 18:45
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    00:25
    Nieuwsuur
  • 19:25
    First Dates
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe