Kijkcijfers: analyse 2, 3 en 4 oktober 2009

De afgelopen weken hebben we nog maar weinig of zelfs helemaal geen miljoenentoppers in het weekend gehad. Maar afgelopen weekend was het 3 keer prijs. Eén keer op zaterdag (en neen, het is niet 'De Kampioenen') en twee keer op zondag. Ook benieuwd wie deze en andere uitschieters zijn? Lees het hier!
Vrijdag 2 oktober 2009
Enige opmerkelijke notering op vrijdag is die voor 'Thuis' met 805.864 kijkers. Ook 'Man Bijt Hond' doet het niet mis met 739.820 kijkers en 'Het Journaal' maakt het trio opnieuw compleet met 718.287 kijkers. Op de vierde plaats volgt 'Familie' (636.443) en doet net beter dan 'Het Nieuws' (624.946). 'Blokken' haalt nipt meer kijkers dan 'Sketch Up' (572.182). De vrijdagavondclash werd gewonnen door Eén met zijn 'Bart Peeters, De Hemel In Het Klad', dat afklokte op 490.185 kijkers. Het kon echter maar nipt winnen van de film 'The Devil Wears Prada' (443.132) op vtm. 'Sea Patrol' (412.413) rondt af op vrijdag.
zaterdag 3 oktober 2009
Op zaterdag werd het nieuwe K3'tje gekozen. Blijkbaar keken veel mensen hier naar uit, want de zoektocht naar de nieuwe kinderster haalde met maar liefst 1.022.452 kijkers een eerste plaats. 'Het Journaal' volgt na een serieus gat op de tweede plaats met 715.320 kijkers. 'Familie' doet het op de derde plaats met 629.813 fans. Na 'Man Bijt Hond' (614.379) volgt nog een opvallende notering: 'Het Late Nieuws' staat op de vijfde plaats met 566.136 kijkers. Met dank aan 'K2 Zoekt K3'.'Het Late Nieuws' doet zo beter dan zijn 19.00 uur-voorganger die afklokte op 557.242 kijkers. Tussen de twee vtm-nieuwsuitzendingen vinden we nog 'Dieren In Nesten' (563.889). Ook 'Studio 1' (460.850) is weer van de partij. Afsluiten doen we met 'Vlaanderen Vakantieland' (460.056) en een matige start voor het nieuwe 'De Wet Van Murphy' (450.853).
Zondag 4 oktober 2009
'Witse' is terug! En dat is altijd een feest voor kijkcijferliefhebbers. Gisteren klokte de commissaris af op maar liefst 1.415.361 kijkers. 'Witse' neemt 'De Jaren Stillekes' mee in zijn zog. Steven Van Herrewege en Guy Mortier haalden samen maar liefst 1.014.922 kijkers. Ook 'Sportweekend' deed het niet mis met 961.260 kijkers, met dank aan de topper tussen Club Brugge en Anderlecht. 'Het Journaal' (830.084) staat op de vierde plaats.
Na 'Zoo Australië' (781.084) volgt de eerste zondagse afspraak van 'So You Think You Can Dance' (526.374), gevolgd door een sterke seizoensstart van 'SOS Piet' (512.294). Die doet zelfs beter dan zijn wagonnetje 'Het Nieuws' (505.670). 'China Voor Beginners' (479.646) en 'Het 1 Uur-Journaal' (402.499) ronden af.
Een kijkcijferanalyse gemist? Bekijk hier het kijkcijfer top 3-archief van TV-Visie.
Bron: CIM audimetrie - uitgevoerd door de VRT-studiedienst - Gemeten op doelgroep 4+TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.




































