Erik Van Looy compleet belachelijk gemaakt in Nederland

dinsdag 5 november 2024
Foto: RTL - © Tom Cornelissen 2023

Erik Van Looy heeft vermoedelijk al heel veel spijt van het lucratieve contract dat hij afsloot met de Nederlandse commerciële omroep RTL. De kijkers én vakpers lusten hem totaal niet.

Na 'De Pappenheimers' is Erik Van Looy sinds kort op RTL 4 te zien met het nieuwe programma 'Ons Kent Ons'. 'De Pappenheimers' flopte en nu is het nieuwe programma van 'De Slimste Mens'-presentator dezelfde weg op gegaan. Kijkers haken massaal af en de kritieken zijn niet mals.


Autoriteit onder de Nederlandse tv-recensenten Angela de Jong noemt Van Looy in de krant AD 'de miskoop van de eeuw' en een presentator die alleen maar zelf kan lachen om zijn 'puberale kaka- en pipigrappen'. Bovendien blijft Erik voor de meeste Nederlanders onverstaanbaar. Dat was bij 'De Pappenheimers' al een probleem, maar zet zich nu door. De Jong is érg scherp voor de in Vlaanderen populaire Erik Van Looy. Ze zegt zelfs letterlijk dat Van Looy eigenlijk niets kan. 'En meer kan Erik Van Looy ook niet, zie de Vlaamse versie van ‘De Slimste Mens'.

Weet wel dat 'De Slimste Mens' in Nederland een saaie bedoening is, zonder enige vorm van humor en met fletse (saaie) juryleden. Maar dat Nederland Erik Van Looy niet lust, is ondertussen duidelijk. Wel vreemd is dan weer dat ook in Nederland de filmpjes van 'De Slimste Mens ter Wereld' gretig worden bekeken op sociale media. Ligt het dan niet gewoon aan de formats die Van Looy moét dragen? Het ene programma is het andere niet.

Afwachten maar hoelang het duurt alvorens de wegen van RTL en Erik Van Looy weer scheiden. Of misschien vinden ze alsnog de kip met de gouden eieren.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 00:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van Tine
  • 01:45
    Geen uitzending
    02:05
    Fire Country
  • 02:30
    Blood & Treasure
    02:45
    Bar Rescue
  • 02:20
    Geen uitzending
    06:35
    Property Brothers
  • 02:00
    Geen uitzending
    07:15
    Shades of Blue
  • 01:57
    Business Branding
    05:48
    Herhalingslus
  • 02:27
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 02:25
    Loïc: Zot van Koken
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 01:15
    Inspector George Gently
    03:05
    Father Brown
  • 02:30
    Cougar Town
    03:05
    First Dates Australia
  • 02:20
    NOS Journaal Laat
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:25
    First Dates
    02:15
    NPO Doc: Alles moet beter