KanaalZ kreunt onder economische crisis: 4 ontslagen

donderdag 5 maart 2009

Het nieuws over het facilitair samenwerkingsakkoord dat de VMMA, moedermaatschappij van vtm en KanaalZ donderdagmiddag bekend maakten, is slechts het begin van een grotere operatie. Vier journalisten verdwijnen uit de redactie van de zakenzender van Roularta.

Roul

arta Media Group blijft in tegenstelling tot eerdere berichten 100% eigenaar van KanaalZ. Wel komt er een samenwerking tussen de VMMa en KanaalZ op het gebied van faciliteiten. Zo zullen camera -en montagefaciliteiten of studio's tussen beide partijen uitgewisseld worden.

De plannen over een meer intensieve samenwerking of zelfs overnamen zouden voorlopig van de baan zijn. De voorbije maanden hadden beide partijen gesprekken over het opzetten van een gemeenschappelijke zender. Overdag zou er dan plaats gemaakt worden voor een kinderprogrammatie, 's avonds was het dan de beurt aan KanaalZ. Deze piste zou afgevoerd zijn wegens het uitblijven van een partner voor het kindergedeelte.

Toch sluit Roularta de mogelijkheid voor een soort commerciële Ketnet/Canvas niet uit. 'De beslissing om de zender binnen Roularta te houden, stond daar los van. Momenteel zijn er geen nieuwe, concrete plannen', klinkt het bij Roularta.

In hoofdzaak blijft KanaalZ zich concentreren op het politiek-economische en financieel nieuws. In het weekend wordt er plaats gemaakt voor debat, lifestyle en achtergrondreportages.

Naast het goede nieuws van de samenwerking met de VMMa klonk er ook slechts nieuws bij KanaalZ. De redactie van de zakenzender wordt grondig afgeslankt. Vier journalisten worden ontslagen. Voor hen wordt een oplossing gezocht binnen de mediagroep. Bron: HLN

LEES OOK: KanaalZ werkt vanaf april samen met VMMa

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.

'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Homo Universalis
    20:10
    Het weer
  • 19:10
    De Campus Cup
    20:00
    Terzake
  • 19:45
    Karrewiet
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:25
    Blind getrouwd: Australië
    20:45
    De Wereld Van De Marechaussee
  • 19:35
    How I Met Your Mother
    20:30
    Now You See Me 2
  • 19:05
    Police Interceptors
    20:00
    Premier League Darts
  • 19:15
    S.W.A.T.
    20:50
    Accused
  • 19:35
    David
    20:05
    Ramona
  • 19:10
    De Container Cup
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 19:45
    FBI: International
    20:35
    Watson
  • 19:45
    Lost Car Rescue
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Wat goééééd! Het beste van Chateau Meiland
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:39
    Tooldokter
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:15
    Chris Cooks Cymru
    19:50
    Urban Barbecue
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Below Deck
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    In het hart van de zaak: De Vlaardingse pleegkinderen