'Vlaanderen Muziekland' sluit de zomer af in Diest met bijzondere boodschap

Vrijdag 30 augustus werd in Diest afscheid genomen van de zomer en van 'Vlaanderen Muziekland' - al is dat laatste van korte duur. De tweede zomereditie sinds de revival was opnieuw een groot succes.
De afgelopen maanden trok de muzikale caravaan doorheen acht grote en kleinere steden, en bracht met telkens een straffe line-up maar liefst 35.000 muziekliefhebbers op de been. Nog nagenietend van een spetterende zomer, kijkt de productie al vol goesting vooruit naar een nieuwe wintereditie. Op donderdag 14 november trekt 'Vlaanderen Muziekland' richting Winterland Hasselt voor drie gezellige winteropnames.
Afgelopen vrijdag, 30 augustus, nam 'Vlaanderen Muziekland' afscheid van het publiek en de zomer, en dat op toepasselijke wijze. De Grote Markt van Diest vormde het decor voor de laatste opnamedag van de zomereditie 2024, met een indrukwekkende line-up en een dolenthousiast publiek dat de sfeer naar ongekende hoogtes tilde. De markt stond afgeladen vol en bood de perfecte achtergrond voor dit voorlopig laatste feestje.
Acht grote en kleinere steden brachten zo’n 35.000 muziekliefhebbers op de been. Naast het kruim van de Vlaamse muziek, werden de bezoekers ook getrakteerd op unieke momenten. Zo kreeg Aalst in primeur het Pride-anthem ‘Love is Love’ van Jessy te horen en maakte Frozen-prinses Elsa (Vajèn van den Bosch) haar opwachting in Nieuwpoort.
De grootste verandering was zonder twijfel op te merken in het presentatieteam. Naast vaste waarden Katja Retsin en Sverre Denis, was ook gloednieuw Pickx+-gezicht – en sinds zaterdag kersvers 'Zomerhit'-winnaar – Maksim Stojanac op de catwalk te vinden.
Goed nieuws voor de liefhebber die geen volledig jaar kan wachten tot een nieuwe editie: ook dit jaar keert 'Vlaanderen Muziekland' terug voor een gezellige en spetterende wintereditie. Op donderdag 14 november trekt de productie richting het Kolonel Dusartplein in Hasselt. Eén dag voor de opening van populaire winterhappening Winterland Hasselt, dient de locatie als ideale setting voor de opname van drie wonderlijke en magische afleveringen.
'Muziek brengt de Vlaming samen. Dichtbij, op de marktpleinen van hun eigen stad met hun favoriete artiesten, dat is het succes van dit format. We kijken alvast uit naar onze muziekplannen voor de zomer van 2025, want dat muziek een belangrijke plaats inneemt op de zender is met deze mooie aantallen alweer duidelijk geworden. Wij danken het publiek, de artiesten, de crew én onze drie toppers Katja, Sverre en Maksim om van elke aflevering weer een feest te maken', aldus Krijn Jonckheere, Head of Media bij Pickx.
'Vlaanderen Muziekland Diest' is nog de hele week te bekijken op Pickx+, Pickx Showcase, pickx.be en het YouTube kanaal van Pickx.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Alleen Elvis blijft Bestaan' brengt licht in de donkere dagen
- Dit zijn de gasten in nieuw seizoen 'Boerderij van Dorst'
- 'Start to Race': Gewone mensen, ongewone grenzen, één echte race
- Kijkcijfers: woensdag 14 oktober 2026
- Netflix schrapt 6 procent van personeel: circa duizend banen verdwijnen
- Gert legt Sarah op de rooster over zijn verrassingsdag in 'De Verhulstjes'
- Axel Daeseleire krijgt exclusieve inkijk in slaapkamer van president motorbende Blue Angels
- Jury van 'Mijn Restaurant' hoort gevloek tot in de zaal: 'Dit trekt op geen kloten!'
- In 'Meldpunt Actueel': autisme bij ouderen vaak onopgemerkt
- Noah wil Kürt koste wat kost weg in 'De Verraders': 'Hij is the head of the snake'
- NPO Radio 2 vernieuwt in 2027 de programmering in het weekend
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Weersomstandigheden zorgen voor dag uitstel zelfstandige vliegtuiglanding JOE-dj Coen Swijnenberg
- 'Welcome to our Black Parade': Studio Brussel maakt remake van iconische videoclip van My Chemical Romance
- Spannende primeur op JOE: Coen Swijnenberg landt zelfstandig een vliegtuig
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers'
Kijktip van de dag

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































