'Het Huis' met Ruben Van Gucht: 'Ik heb een leven in België en in Kroatië'

Ruben Van Gucht is de tweede gast van Eric Goens in het tiende seizoen van 'Het Huis'. De 37-jarige VRT-journalist - misschien wel de meest besproken journalist van 2024 - maakte zijn drukke agenda vrij voor een dag in 'Het Huis'.
Voor het eerst praat hij onomwonden over zijn relationeel leven. Eric Goens stelt hem de vragen die menig Vlaming hem zou willen stellen.
Eric pikt Ruben op in het rustige Weert, een deelgemeente van Bornem. In zijn tuin, met zicht op een zijarm van de Schelde en het Graafschap van Marnix de Sainte Aldegonde, wacht Ruben zijn chauffeur op. 'Wauw', roept Eric wanneer hij het fabelachtige uitzicht ziet. 'Dat is hier 'Het Huis' light, hè', antwoordt Ruben.
Hoewel Ruben op een fantastische locatie woont, is hij amper thuis te vinden. 'Ik ben deze zomer elf weken in het buitenland geweest. Het was natuurlijk wel een zeer uitzonderlijke sportzomer', voegt hij er fijntjes aan toe. Voor ze vertrekken richting 'Het Huis' toont Ruben nog een gigantische foto in zijn living van zijn vrouw en voormalig Kroatisch hoogspringster Blanka Vlašić. 'Da’s haar persoonlijk record: 2m08 in Zagreb. Ze is elke dag in mijn leven, maar zo is ze ook elke dag in beeld in mijn leven. Gelukkig spreek ik niet tegen de foto, dat zou wat ziekelijk zijn', lacht Ruben.
Bij aankomst in 'Het Huis' wacht Rubens eerste koersfietsje in de living. 'Wat was ik fier op dit fietsje, een Flandria. Elke dag won ik de Tour de France in Breendonk.' Ruben is van jongs af doordrongen van sport en vooral van koers. 'Maar ik ben zeker geen sportjournalist geworden omdat ik niet goed genoeg was als voetballer of als wielrenner. Vanaf mijn zevende was ik echt wel bewust bezig met tv-kijken en wielrenners herkennen.'
Kritiek
Hoewel Ruben in zijn jeugd, net zoals vele leeftijdsgenoten, een actief verenigingsleven had, toneel speelde en veel sportte met vrienden, was hij altijd al een buitenbeentje. Het tegendeel zou vandaag verbazen. Geen enkele journalist die meer over de tongen gaat dan Ruben Van Gucht. Afgelopen zomer stond Ruben plots weer in de schijnwerpers toen er tijdens een video-interview met Radio2 in de achtergrond vrouwenbenen verschenen op zijn hotelbed. Bovendien wordt hij regelmatig gelinkt aan meerdere vrouwen.
Toch gaat Ruben niet gebukt onder de bakken kritiek die hij van vele media over zich heen krijgt. 'Alles hangt af van hoeveel dat je je daar zelf van aantrekt. Ik heb dat door de jaren heen geleerd en heb er geen problemen mee als het leven lastig is.'
Open communicatie
Tijdens het middagmaal gooit Eric het thema weer op tafel. 'Wat voor type relatie hou je erop na?', vraagt Eric. 'Ik kleef er niet graag termen op, omdat de mensen er te graag een stempel op drukken. Het doet er niet toe, het is mijn privéleven', antwoordt Ruben.
'Maar ik heb een leven in België en ik heb een leven in Kroatië, ook relationeel. En er is altijd heel open communicatie met de mensen die betrokken zijn. Niemand ter wereld hoeft zich zorgen te maken over hen. Iedereen weet alles en mag ook vertrekken als het hen niet aanstaat. Blanka mag ook zeggen dat dit niet het type leven is dat zij wil leiden, maar dat zegt ze niet.'
Mondo
In de fotokamer vertelt Ruben over zijn papa, die als zelfstandige computerprogramma’s schreef en amper thuis was. Hoewel Ruben altijd zei dat hij het vaderschap niet op dezelfde manier als zijn vader zou doen, ziet hij zijn eigen zoon Mondo nog minder dan Ruben zijn papa zag. 'Dat klopt, maar dat zit me niet dwars', zegt hij. 'Ik heb daar veel gesprekken over met Blanka. Maar op dit moment is dat de beste oplossing voor ons. Ik heb hier ook rekeningen te betalen en heb ook ambities. En wij zijn daar nu tevreden mee.'
Welk maniakaal trekje heeft Ruben? Wat zit er bij hem thuis nog in de verpakking? Waardoor was Ruben bijna overleden toen hij nog een kindje was? Waarom heeft hij zijn eerste bruiloft afgeblazen? Wanneer is de vlam met Blanka overgeslagen? En wie is zijn opmerkelijke verrassingsgast? Je komt het allemaal te weten in 'Het Huis'.
'Het Huis' met Ruben Van Gucht, dinsdag 5 november om 20.40 uur op VRT 1 en VRT MAX.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Kijkcijfers: woensdag 15 april 2026
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.
'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.



































