'Het Huis' met Ruben Van Gucht: 'Ik heb een leven in België en in Kroatië'

Ruben Van Gucht is de tweede gast van Eric Goens in het tiende seizoen van 'Het Huis'. De 37-jarige VRT-journalist - misschien wel de meest besproken journalist van 2024 - maakte zijn drukke agenda vrij voor een dag in 'Het Huis'.
Voor het eerst praat hij onomwonden over zijn relationeel leven. Eric Goens stelt hem de vragen die menig Vlaming hem zou willen stellen.
Eric pikt Ruben op in het rustige Weert, een deelgemeente van Bornem. In zijn tuin, met zicht op een zijarm van de Schelde en het Graafschap van Marnix de Sainte Aldegonde, wacht Ruben zijn chauffeur op. 'Wauw', roept Eric wanneer hij het fabelachtige uitzicht ziet. 'Dat is hier 'Het Huis' light, hè', antwoordt Ruben.
Hoewel Ruben op een fantastische locatie woont, is hij amper thuis te vinden. 'Ik ben deze zomer elf weken in het buitenland geweest. Het was natuurlijk wel een zeer uitzonderlijke sportzomer', voegt hij er fijntjes aan toe. Voor ze vertrekken richting 'Het Huis' toont Ruben nog een gigantische foto in zijn living van zijn vrouw en voormalig Kroatisch hoogspringster Blanka Vlašić. 'Da’s haar persoonlijk record: 2m08 in Zagreb. Ze is elke dag in mijn leven, maar zo is ze ook elke dag in beeld in mijn leven. Gelukkig spreek ik niet tegen de foto, dat zou wat ziekelijk zijn', lacht Ruben.
Bij aankomst in 'Het Huis' wacht Rubens eerste koersfietsje in de living. 'Wat was ik fier op dit fietsje, een Flandria. Elke dag won ik de Tour de France in Breendonk.' Ruben is van jongs af doordrongen van sport en vooral van koers. 'Maar ik ben zeker geen sportjournalist geworden omdat ik niet goed genoeg was als voetballer of als wielrenner. Vanaf mijn zevende was ik echt wel bewust bezig met tv-kijken en wielrenners herkennen.'
Kritiek
Hoewel Ruben in zijn jeugd, net zoals vele leeftijdsgenoten, een actief verenigingsleven had, toneel speelde en veel sportte met vrienden, was hij altijd al een buitenbeentje. Het tegendeel zou vandaag verbazen. Geen enkele journalist die meer over de tongen gaat dan Ruben Van Gucht. Afgelopen zomer stond Ruben plots weer in de schijnwerpers toen er tijdens een video-interview met Radio2 in de achtergrond vrouwenbenen verschenen op zijn hotelbed. Bovendien wordt hij regelmatig gelinkt aan meerdere vrouwen.
Toch gaat Ruben niet gebukt onder de bakken kritiek die hij van vele media over zich heen krijgt. 'Alles hangt af van hoeveel dat je je daar zelf van aantrekt. Ik heb dat door de jaren heen geleerd en heb er geen problemen mee als het leven lastig is.'
Open communicatie
Tijdens het middagmaal gooit Eric het thema weer op tafel. 'Wat voor type relatie hou je erop na?', vraagt Eric. 'Ik kleef er niet graag termen op, omdat de mensen er te graag een stempel op drukken. Het doet er niet toe, het is mijn privéleven', antwoordt Ruben.
'Maar ik heb een leven in België en ik heb een leven in Kroatië, ook relationeel. En er is altijd heel open communicatie met de mensen die betrokken zijn. Niemand ter wereld hoeft zich zorgen te maken over hen. Iedereen weet alles en mag ook vertrekken als het hen niet aanstaat. Blanka mag ook zeggen dat dit niet het type leven is dat zij wil leiden, maar dat zegt ze niet.'
Mondo
In de fotokamer vertelt Ruben over zijn papa, die als zelfstandige computerprogramma’s schreef en amper thuis was. Hoewel Ruben altijd zei dat hij het vaderschap niet op dezelfde manier als zijn vader zou doen, ziet hij zijn eigen zoon Mondo nog minder dan Ruben zijn papa zag. 'Dat klopt, maar dat zit me niet dwars', zegt hij. 'Ik heb daar veel gesprekken over met Blanka. Maar op dit moment is dat de beste oplossing voor ons. Ik heb hier ook rekeningen te betalen en heb ook ambities. En wij zijn daar nu tevreden mee.'
Welk maniakaal trekje heeft Ruben? Wat zit er bij hem thuis nog in de verpakking? Waardoor was Ruben bijna overleden toen hij nog een kindje was? Waarom heeft hij zijn eerste bruiloft afgeblazen? Wanneer is de vlam met Blanka overgeslagen? En wie is zijn opmerkelijke verrassingsgast? Je komt het allemaal te weten in 'Het Huis'.
'Het Huis' met Ruben Van Gucht, dinsdag 5 november om 20.40 uur op VRT 1 en VRT MAX.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 9, 10, 11 en 12 maart 2026
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Niels Destadsbader sluit bijzondere deal met twee dealers in 'Stukken Van Mensen' en opent veiling voor het goede doel
- Nieuwe eerste keren, nieuwe chaos: KRO-NCRV-serie 'De Eerste Keer' is terug met seizoen 2
- CDA-leider Henri Bontenbal bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Muziek voor iedereen: AVROTROS Klassiek in actie voor Leerorkest
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Weer veel muzieknieuws zaterdag in 'FM Op 5'
- Na 12 dagen is het zover: Lize uit Tielt-Winge wint de Camper van Sven & Anke
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
Multimedia SPOTLIGHT
-
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'?
Kijktip van de dag

Bea en Ben lijken de perfecte match. Na een geweldige eerste date gebeurt er echter iets waardoor hun vurige aantrekkingskracht afkoelt tot het vriespunt. Dat verandert wanneer hun paden weer kruisen op een bruiloft in Australië en ze besluiten zich voor te doen als een koppel.
'Anyone But You', film uit 2023 met oa. Sydney Sweeney en Glen Powell, om 20.35 uur op VTM.



































