Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1

zondag 4 mei 2025
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

In 'Gloria Mundi' ontdekt Gloria, die in het echt gewoon Monserez heet, de wereld. Ze doet dat door zich elke aflevering te laten leiden door een bekende gids met wortels zowel in Vlaanderen als in een ver of minder ver buitenland.

Als culturele en vaak ook letterlijke vertaler, loodst die gids Gloria door haar of zijn thuisland. Zo verblijft ze met Bashir Abdi bij Somalische nomaden, maar even goed verdiept ze zich samen met Otto-Jan Ham in bizarre Nederlandse gebruiken, zoals elk jaar minstens één keer naar de Efteling gaan.


Een ervaren wereldreiziger is Gloria niet, maar door de warme ontvangst die ze keer op keer krijgt bij de familie van haar gidsen, voelt ze zich in een mum van tijd thuis op de meest exotische bestemmingen. Zeker wanneer Gloria ontdekt dat thee gaan drinken bij de tante van Fatma Taspinar in het Turks gebergte, niet zo gék veel verschilt van een stuk taart bij haar eigen bomma in Wijgmaal. Aflevering na aflevering krijgt Gloria, en hopelijk de kijker met haar, een scherper beeld van andere landen en culturen dat de gebruikelijke clichés overstijgt.

Terzelfdertijd is de reeks natuurlijk ook een portret van haar bekende gidsen met migratieachtergrond en hoe zij constant navigeren tussen twee werelden. Hun zoektocht naar identiteit blijkt in zowat alle gevallen een bron te zijn van zowel hindernissen als kracht. Gloria ontpopt zich tot een betrokken interviewer en pent haar indrukken neer in een getekend dagboek. Doorheen haar omzwervingen krijgt ze ook nog eens ruzie met een school piranha’s, test ze haar moves tijdens een Rwandese misviering en valt ze uit de lucht samen met een Turkse parapentekampioen. Acht reisverhalen, die tegelijkertijd ver en dichtbij aanvoelen. Want iedereen is van de wereld.

Gloria: 'Elk stukje van de wereld is iemands thuis. In 'Gloria Mundi' ontdek ik de wereld door de ogen van mensen die op twee plekken thuis zijn. In een wereld die zo hard verandert en zo woelig kan zijn, is het enige wat we kunnen doen: luisteren naar elkaars verhaal. Ik hoop dat iedereen die ernaar kijkt, op hun manier zelf iets mee naar huis neemt.'

Aflevering 1: Kamal Kharmach
Comedian/tv-presentator Kamal Kharmach neemt Gloria mee op roadtrip door de Noord-Marokkaanse geboortestreek van zijn ouders. Ze kamperen in het Rifgebergte en helpen mee op de boerderij van Kamals familie. Gloria laat zich inwijden in diverse tradities, zoals het Offerfeest en theeslurpen in de lokale kroeg. Onderweg blikt Kamal terug op de migratie van zijn ouders en de impact ervan op zijn jeugd.

Kamal Kharmach (33) is geboren en getogen in een Borgerhouts gezin met zes kinderen. Zijn ouders zijn afkomstig van de Noord-Marokkaanse havenstad Al Hoceima. Als kind bracht Kamal er zijn zomervakanties door. Als comedian bevat zijn humor scherpe observaties rond integratie en diversiteit.

'Gloria Mundi', vanaf 5 mei elke maandag om 20.40 uur op VRT 1 en al vanaf 06.00 uur 's ochtends op VRT MAX.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Villa Politica
    02:10
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    The Good Doctor
    05:20
    Geen uitzending
  • 00:25
    Blind getrouwd: Australië
    00:50
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:25
    De douane in actie
    01:25
    Stukken van mensen
  • 00:25
    Fire Country
    01:25
    This Is Us
  • 00:15
    Oep z'n bakkes
  • 00:35
    Interior Design Masters
    02:25
    911 Crisis Center
  • 00:50
    FBI: International
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 01:20
    Mijn tuin
    01:32
    Het appartement
  • 01:20
    A la carte
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 00:50
    Miss Scarlet and the Duke
    02:00
    The Count of Monte Cristo
  • 01:20
    American Housewife
    01:40
    Below Deck Mediterranean
  • 01:15
    EenVandaag
    01:40
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:30
    Nieuwsuur
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 01:10
    Curaçao en het wonder van het WK
    01:50
    3 op Reis: De reis van je leven