Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1

In 'Gloria Mundi' ontdekt Gloria, die in het echt gewoon Monserez heet, de wereld. Ze doet dat door zich elke aflevering te laten leiden door een bekende gids met wortels zowel in Vlaanderen als in een ver of minder ver buitenland.
Als culturele en vaak ook letterlijke vertaler, loodst die gids Gloria door haar of zijn thuisland. Zo verblijft ze met Bashir Abdi bij Somalische nomaden, maar even goed verdiept ze zich samen met Otto-Jan Ham in bizarre Nederlandse gebruiken, zoals elk jaar minstens één keer naar de Efteling gaan.
Een ervaren wereldreiziger is Gloria niet, maar door de warme ontvangst die ze keer op keer krijgt bij de familie van haar gidsen, voelt ze zich in een mum van tijd thuis op de meest exotische bestemmingen. Zeker wanneer Gloria ontdekt dat thee gaan drinken bij de tante van Fatma Taspinar in het Turks gebergte, niet zo gék veel verschilt van een stuk taart bij haar eigen bomma in Wijgmaal. Aflevering na aflevering krijgt Gloria, en hopelijk de kijker met haar, een scherper beeld van andere landen en culturen dat de gebruikelijke clichés overstijgt.
Terzelfdertijd is de reeks natuurlijk ook een portret van haar bekende gidsen met migratieachtergrond en hoe zij constant navigeren tussen twee werelden. Hun zoektocht naar identiteit blijkt in zowat alle gevallen een bron te zijn van zowel hindernissen als kracht. Gloria ontpopt zich tot een betrokken interviewer en pent haar indrukken neer in een getekend dagboek. Doorheen haar omzwervingen krijgt ze ook nog eens ruzie met een school piranha’s, test ze haar moves tijdens een Rwandese misviering en valt ze uit de lucht samen met een Turkse parapentekampioen. Acht reisverhalen, die tegelijkertijd ver en dichtbij aanvoelen. Want iedereen is van de wereld.
Gloria: 'Elk stukje van de wereld is iemands thuis. In 'Gloria Mundi' ontdek ik de wereld door de ogen van mensen die op twee plekken thuis zijn. In een wereld die zo hard verandert en zo woelig kan zijn, is het enige wat we kunnen doen: luisteren naar elkaars verhaal. Ik hoop dat iedereen die ernaar kijkt, op hun manier zelf iets mee naar huis neemt.'
Aflevering 1: Kamal Kharmach
Comedian/tv-presentator Kamal Kharmach neemt Gloria mee op roadtrip door de Noord-Marokkaanse geboortestreek van zijn ouders. Ze kamperen in het Rifgebergte en helpen mee op de boerderij van Kamals familie. Gloria laat zich inwijden in diverse tradities, zoals het Offerfeest en theeslurpen in de lokale kroeg. Onderweg blikt Kamal terug op de migratie van zijn ouders en de impact ervan op zijn jeugd.
Kamal Kharmach (33) is geboren en getogen in een Borgerhouts gezin met zes kinderen. Zijn ouders zijn afkomstig van de Noord-Marokkaanse havenstad Al Hoceima. Als kind bracht Kamal er zijn zomervakanties door. Als comedian bevat zijn humor scherpe observaties rond integratie en diversiteit.
'Gloria Mundi', vanaf 5 mei elke maandag om 20.40 uur op VRT 1 en al vanaf 06.00 uur 's ochtends op VRT MAX.
https://www.vrt.be/vrtmax/
Meer artikels over VRT 1
Meer artikels over Woestijnvis
DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- Nieuwe themazender VTM Series brengt de adrenaline van 'ER' terug naar het scherm
- Kristel Verbeke pakt uit met nieuw seizoen van 'Zorgen voor mama': rauw, echt en urgenter dan ooit
- Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zesde seizoen van de 'De Campus cup'?
- 'I Can See Your Voice' is terug mét nieuwe panelleden
- Dan start Eric Goens zijn nieuwe talkshow 'Bar Goens' bij VTM
- Jani en Otto-Jan ontvangen opnieuw 8 bekende gasten in hun Griekse villa
- Makelaar Kristien gaat de strijd aan met nieuwe architect Tim in nieuw seizoen 'Ons Huis/Nieuw Huis'
- Wouter Deboot fiets opnieuw 'Met De Wind Mee': een fascinerende tocht door de Balkan
- Duik mee in het geheugen en oeuvre van Urbanus in 'Urbanus van Binnen'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Play zendt samen met DAZN finale Croky Cup uit
- Kijk nu de spannende nieuwe trailer van 'De Twaalf - De botoxmoorden'
- Voetbalfans winnen: Telenet brengt Jupiler Pro League en topcompetities terug op Play Sports
- Reünie-aflevering 'Een Vergetelijk Mooie Reis' bij MAX
- Mysterieuze raadsels en historische keerpunten in mei op The HISTORY Channel
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Wim Willaert gaat op afzondering in 'Door de Bomen'
- 4 en 5 mei 2026: herdenken en vieren bij de NOS
- TV5MONDE over Cannes Filmfestival in mei
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.



































