Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1

In 'Gloria Mundi' ontdekt Gloria, die in het echt gewoon Monserez heet, de wereld. Ze doet dat door zich elke aflevering te laten leiden door een bekende gids met wortels zowel in Vlaanderen als in een ver of minder ver buitenland.
Als culturele en vaak ook letterlijke vertaler, loodst die gids Gloria door haar of zijn thuisland. Zo verblijft ze met Bashir Abdi bij Somalische nomaden, maar even goed verdiept ze zich samen met Otto-Jan Ham in bizarre Nederlandse gebruiken, zoals elk jaar minstens één keer naar de Efteling gaan.
Een ervaren wereldreiziger is Gloria niet, maar door de warme ontvangst die ze keer op keer krijgt bij de familie van haar gidsen, voelt ze zich in een mum van tijd thuis op de meest exotische bestemmingen. Zeker wanneer Gloria ontdekt dat thee gaan drinken bij de tante van Fatma Taspinar in het Turks gebergte, niet zo gék veel verschilt van een stuk taart bij haar eigen bomma in Wijgmaal. Aflevering na aflevering krijgt Gloria, en hopelijk de kijker met haar, een scherper beeld van andere landen en culturen dat de gebruikelijke clichés overstijgt.
Terzelfdertijd is de reeks natuurlijk ook een portret van haar bekende gidsen met migratieachtergrond en hoe zij constant navigeren tussen twee werelden. Hun zoektocht naar identiteit blijkt in zowat alle gevallen een bron te zijn van zowel hindernissen als kracht. Gloria ontpopt zich tot een betrokken interviewer en pent haar indrukken neer in een getekend dagboek. Doorheen haar omzwervingen krijgt ze ook nog eens ruzie met een school piranha’s, test ze haar moves tijdens een Rwandese misviering en valt ze uit de lucht samen met een Turkse parapentekampioen. Acht reisverhalen, die tegelijkertijd ver en dichtbij aanvoelen. Want iedereen is van de wereld.
Gloria: 'Elk stukje van de wereld is iemands thuis. In 'Gloria Mundi' ontdek ik de wereld door de ogen van mensen die op twee plekken thuis zijn. In een wereld die zo hard verandert en zo woelig kan zijn, is het enige wat we kunnen doen: luisteren naar elkaars verhaal. Ik hoop dat iedereen die ernaar kijkt, op hun manier zelf iets mee naar huis neemt.'
Aflevering 1: Kamal Kharmach
Comedian/tv-presentator Kamal Kharmach neemt Gloria mee op roadtrip door de Noord-Marokkaanse geboortestreek van zijn ouders. Ze kamperen in het Rifgebergte en helpen mee op de boerderij van Kamals familie. Gloria laat zich inwijden in diverse tradities, zoals het Offerfeest en theeslurpen in de lokale kroeg. Onderweg blikt Kamal terug op de migratie van zijn ouders en de impact ervan op zijn jeugd.
Kamal Kharmach (33) is geboren en getogen in een Borgerhouts gezin met zes kinderen. Zijn ouders zijn afkomstig van de Noord-Marokkaanse havenstad Al Hoceima. Als kind bracht Kamal er zijn zomervakanties door. Als comedian bevat zijn humor scherpe observaties rond integratie en diversiteit.
'Gloria Mundi', vanaf 5 mei elke maandag om 20.40 uur op VRT 1 en al vanaf 06.00 uur 's ochtends op VRT MAX.
https://www.vrt.be/vrtmax/
Meer artikels over VRT 1
Meer artikels over Woestijnvis
DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- Nieuwe themazender VTM Series brengt de adrenaline van 'ER' terug naar het scherm
- Kristel Verbeke pakt uit met nieuw seizoen van 'Zorgen voor mama': rauw, echt en urgenter dan ooit
- Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zesde seizoen van de 'De Campus cup'?
- 'I Can See Your Voice' is terug mét nieuwe panelleden
- Dan start Eric Goens zijn nieuwe talkshow 'Bar Goens' bij VTM
- Jani en Otto-Jan ontvangen opnieuw 8 bekende gasten in hun Griekse villa
- Makelaar Kristien gaat de strijd aan met nieuwe architect Tim in nieuw seizoen 'Ons Huis/Nieuw Huis'
- Wouter Deboot fiets opnieuw 'Met De Wind Mee': een fascinerende tocht door de Balkan
- Duik mee in het geheugen en oeuvre van Urbanus in 'Urbanus van Binnen'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- WNL-presentator Frank van Leeuwen wint 27ste seizoen van 'De Slimste Mens': 'Als een idioot voorbereid'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- 'Nachtdieren USA' rijdt rond in Oklahoma
- 'Vroege Vogels' bezoekt Park Schothorst
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen'
Kijktip van de dag

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































