News City Academy gaat voor de tweede keer op zoek naar het nieuwstalent van morgen

dinsdag 4 mei 2021

Na een succesvolle eerste editie in 2020, kunnen studenten zich vanaf nu inschrijven voor de tweede editie van News City Academy. De aftelklok is intussen gestart op www.newscityacademy.be.

Kandidaten die de intensieve selectieprocedure doorstaan, kunnen vanaf oktober 6 maanden lang een betaalde stage doen met een aantal van de meest ervaren nieuwsmakers van Vlaanderen. Onder meer 'VTM NIEUWS'-gezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en politiek journalist bij HLN Isolde Van den Eynde zullen de journalisten van de toekomst coachen.


Opleiding op maat
646. Zoveel studenten schreven zich vorig jaar in voor de eerste editie van News City Academy. Zes studenten mochten na een intensieve selectieprocedure ook effectief 6 maanden lang stage lopen. Dat het meer is dan zomaar een stage, bevestigt ook ex-trainee Manon, 23 jaar en afgestudeerd in de opleiding sociologie: 'Ik zag de oproep, en ik dacht: 'Dat is de kans van mijn leven.' Dat ik zo ver ben geraakt, heeft mijn zelfvertrouwen ook wel een enorme boost gegeven.' Vijf van de zes trainees hebben intussen een vaste baan bij News City.

News City, dat zijn alle nieuwsredacties van DPG Media. Samen organiseren ze een unieke betaalde stage van 6 maanden. Onder meer de redacties van HLN, VTM NIEUWS, de showbizz-redactie, de online videoredactie, de radioredactie, de sportredactie en de regioredactie zetten hun deuren open. Studenten krijgen een opleiding op maat en verkennen alle aspecten van het vak: van brainstormen met collega’s en artikels of teksten voor nieuwsankers schrijven, tot video’s maken voor HLN.be. Dat bevestigt ook Babette, die de eerste editie zopas afrondde: 'Je loopt bij News City Academy niet op één redactie stage, je schuift door. Zo heb ik ontdekt dat VTM NIEUWS en de Showbizz-redactie twee redacties zijn die mij echt liggen, wat ik op voorhand niet gedacht had.'

Ervaren collega's staan klaar met professioneel advies en constructieve feedback. De studenten zullen gecoacht worden door onder meer VTM-nieuwsgezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en Lies Vandenberghe, technologiejournalist Kenneth Dée, showbizzredacteur Jelle Brans, politiek journaliste bij HLN Isolde Van Den Eynde en chef online bij HLN Arno Van Hauwermeiren.

Raken, verrassen en inspireren
DPG Media gelooft sterk in jong talent en creativiteit. Dat benadrukt ook Nicholas Lataire, directeur van News City: 'Een diploma journalistiek is niet noodzakelijk, een brede algemene opleiding wel. We verwachten voornamelijk een grote passie voor nieuws, de zin om elke dag opnieuw verhalen uit te spitten. We zoeken talenten die met hun verhalen, hun scherpe pen of hun straffe videoreportages willen raken, verrassen en inspireren.'

Schrijf je in
Pas of bijna afgestudeerd, al dan niet in de journalistiek? Gebeten door nieuws? Aarzel dan niet om je in te schrijven voor de tweede editie van News City Academy. Inschrijven kan via www.newscityacademy.be tot woensdag 19 mei 2021, 10.00 uur.


Persbericht DPG Media
https://vtm.be/
Meer artikels over VTM

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Twee van de kandidaten nemen het meteen tegen elkaar op in een duel, waarbij de verliezer direct afvalt. Na deze eerste schifting blijven nog 89 kandidaten over in de strijd om 40.000 euro.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:38
    Het weer
  • 19:15
    North Shore
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Helden
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 18:45
    De Wereld Van De Marechaussee
    19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 18:40
    Nutty Professor II: The Klumps
    20:30
    The Super Mario Bros. Movie
  • 19:10
    All New Traffic Cops
    22:30
    Risen
  • 18:55
    Accused
    19:45
    Alert: Missing Persons Unit
  • 18:50
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:05
    Huizenjagers
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 18:30
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 19:05
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    The Tender Bar
  • 18:50
    Chateau Meiland
    20:35
    Op Een Ander
  • 18:45
    World's Most Evil Killers
  • 19:13
    Trends Talk
    19:48
    CEO van mijn leven
  • 19:06
    De ambachter
    19:39
    Simple diy
  • 18:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:20
    Guillaume's Paris
  • 19:00
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:45
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    Black Swan
  • 19:00
    Op Safari
    19:20
    MolTalk
  • 19:00
    Kassa
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Welkom in Amsterdam