News City Academy gaat voor de tweede keer op zoek naar het nieuwstalent van morgen

dinsdag 4 mei 2021

Na een succesvolle eerste editie in 2020, kunnen studenten zich vanaf nu inschrijven voor de tweede editie van News City Academy. De aftelklok is intussen gestart op www.newscityacademy.be.

Kandidaten die de intensieve selectieprocedure doorstaan, kunnen vanaf oktober 6 maanden lang een betaalde stage doen met een aantal van de meest ervaren nieuwsmakers van Vlaanderen. Onder meer 'VTM NIEUWS'-gezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en politiek journalist bij HLN Isolde Van den Eynde zullen de journalisten van de toekomst coachen.


Opleiding op maat
646. Zoveel studenten schreven zich vorig jaar in voor de eerste editie van News City Academy. Zes studenten mochten na een intensieve selectieprocedure ook effectief 6 maanden lang stage lopen. Dat het meer is dan zomaar een stage, bevestigt ook ex-trainee Manon, 23 jaar en afgestudeerd in de opleiding sociologie: 'Ik zag de oproep, en ik dacht: 'Dat is de kans van mijn leven.' Dat ik zo ver ben geraakt, heeft mijn zelfvertrouwen ook wel een enorme boost gegeven.' Vijf van de zes trainees hebben intussen een vaste baan bij News City.

News City, dat zijn alle nieuwsredacties van DPG Media. Samen organiseren ze een unieke betaalde stage van 6 maanden. Onder meer de redacties van HLN, VTM NIEUWS, de showbizz-redactie, de online videoredactie, de radioredactie, de sportredactie en de regioredactie zetten hun deuren open. Studenten krijgen een opleiding op maat en verkennen alle aspecten van het vak: van brainstormen met collega’s en artikels of teksten voor nieuwsankers schrijven, tot video’s maken voor HLN.be. Dat bevestigt ook Babette, die de eerste editie zopas afrondde: 'Je loopt bij News City Academy niet op één redactie stage, je schuift door. Zo heb ik ontdekt dat VTM NIEUWS en de Showbizz-redactie twee redacties zijn die mij echt liggen, wat ik op voorhand niet gedacht had.'

Ervaren collega's staan klaar met professioneel advies en constructieve feedback. De studenten zullen gecoacht worden door onder meer VTM-nieuwsgezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en Lies Vandenberghe, technologiejournalist Kenneth Dée, showbizzredacteur Jelle Brans, politiek journaliste bij HLN Isolde Van Den Eynde en chef online bij HLN Arno Van Hauwermeiren.

Raken, verrassen en inspireren
DPG Media gelooft sterk in jong talent en creativiteit. Dat benadrukt ook Nicholas Lataire, directeur van News City: 'Een diploma journalistiek is niet noodzakelijk, een brede algemene opleiding wel. We verwachten voornamelijk een grote passie voor nieuws, de zin om elke dag opnieuw verhalen uit te spitten. We zoeken talenten die met hun verhalen, hun scherpe pen of hun straffe videoreportages willen raken, verrassen en inspireren.'

Schrijf je in
Pas of bijna afgestudeerd, al dan niet in de journalistiek? Gebeten door nieuws? Aarzel dan niet om je in te schrijven voor de tweede editie van News City Academy. Inschrijven kan via www.newscityacademy.be tot woensdag 19 mei 2021, 10.00 uur.


Persbericht DPG Media
https://vtm.be/
Meer artikels over VTM

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:12
    Joker+ en Lotto
  • 19:20
    De ideale wereld
    20:00
    Terzake
  • 19:55
    Zo Cool!
    20:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Het Weer
    20:00
    Familie
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:35
    UEFA Champions League
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    20:35
    Larry Crowne
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    20:35
    Jack Ryan: Shadow Recruit
  • 19:20
    Will Trent
    20:50
    Red Light
  • 19:55
    Are You Being Served?
    20:35
    Lang Leve
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 19:35
    FBI
    20:35
    Boyhood
  • 19:35
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:53
    Roger
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:40
    Vietnjam, met Quyên
    20:05
    Tot op de Graat
  • 19:10
    Hope Street
    20:05
    The Doctor Blake Mysteries
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Hudson & Rex
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:55
    Met het Mes op Tafel
    20:21
    EO Metterdaad
  • 19:30
    First Dates
    20:25
    Meiden die rijden