News City Academy gaat voor de tweede keer op zoek naar het nieuwstalent van morgen

dinsdag 4 mei 2021

Na een succesvolle eerste editie in 2020, kunnen studenten zich vanaf nu inschrijven voor de tweede editie van News City Academy. De aftelklok is intussen gestart op www.newscityacademy.be.

Kandidaten die de intensieve selectieprocedure doorstaan, kunnen vanaf oktober 6 maanden lang een betaalde stage doen met een aantal van de meest ervaren nieuwsmakers van Vlaanderen. Onder meer 'VTM NIEUWS'-gezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en politiek journalist bij HLN Isolde Van den Eynde zullen de journalisten van de toekomst coachen.


Opleiding op maat
646. Zoveel studenten schreven zich vorig jaar in voor de eerste editie van News City Academy. Zes studenten mochten na een intensieve selectieprocedure ook effectief 6 maanden lang stage lopen. Dat het meer is dan zomaar een stage, bevestigt ook ex-trainee Manon, 23 jaar en afgestudeerd in de opleiding sociologie: 'Ik zag de oproep, en ik dacht: 'Dat is de kans van mijn leven.' Dat ik zo ver ben geraakt, heeft mijn zelfvertrouwen ook wel een enorme boost gegeven.' Vijf van de zes trainees hebben intussen een vaste baan bij News City.

News City, dat zijn alle nieuwsredacties van DPG Media. Samen organiseren ze een unieke betaalde stage van 6 maanden. Onder meer de redacties van HLN, VTM NIEUWS, de showbizz-redactie, de online videoredactie, de radioredactie, de sportredactie en de regioredactie zetten hun deuren open. Studenten krijgen een opleiding op maat en verkennen alle aspecten van het vak: van brainstormen met collega’s en artikels of teksten voor nieuwsankers schrijven, tot video’s maken voor HLN.be. Dat bevestigt ook Babette, die de eerste editie zopas afrondde: 'Je loopt bij News City Academy niet op één redactie stage, je schuift door. Zo heb ik ontdekt dat VTM NIEUWS en de Showbizz-redactie twee redacties zijn die mij echt liggen, wat ik op voorhand niet gedacht had.'

Ervaren collega's staan klaar met professioneel advies en constructieve feedback. De studenten zullen gecoacht worden door onder meer VTM-nieuwsgezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en Lies Vandenberghe, technologiejournalist Kenneth Dée, showbizzredacteur Jelle Brans, politiek journaliste bij HLN Isolde Van Den Eynde en chef online bij HLN Arno Van Hauwermeiren.

Raken, verrassen en inspireren
DPG Media gelooft sterk in jong talent en creativiteit. Dat benadrukt ook Nicholas Lataire, directeur van News City: 'Een diploma journalistiek is niet noodzakelijk, een brede algemene opleiding wel. We verwachten voornamelijk een grote passie voor nieuws, de zin om elke dag opnieuw verhalen uit te spitten. We zoeken talenten die met hun verhalen, hun scherpe pen of hun straffe videoreportages willen raken, verrassen en inspireren.'

Schrijf je in
Pas of bijna afgestudeerd, al dan niet in de journalistiek? Gebeten door nieuws? Aarzel dan niet om je in te schrijven voor de tweede editie van News City Academy. Inschrijven kan via www.newscityacademy.be tot woensdag 19 mei 2021, 10.00 uur.


Persbericht DPG Media
https://vtm.be/
Meer artikels over VTM

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: kickstart
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    17:05
    Wild Scandinavia
  • 09:00
    Ernest & Celestine: Op avontuur in Brabbelland
    05:25
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    22:45
    Te bepalen
  • 07:00
    Willy
    00:05
    60 Days In
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 09:30
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 09:35
    Walker
    01:00
    Criminal Minds
  • 09:15
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    The Winter King
  • 09:50
    A Place in the Sun
    01:40
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 09:10
    Snapped
    01:15
    C.S.I. New York
  • 04:31
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:57
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:45
    Bon Appetit
    01:40
    Becoming Meewis
  • 09:55
    Death in Paradise
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 09:20
    Below Deck Sailing Yacht
    01:40
    NCIS
  • 09:57
    Socutera
    01:35
    MolTalk
  • 09:40
    Zentijd
    01:05
    Dit is de Week
  • 09:55
    Nurdys
    01:10
    First Dates