News City Academy gaat voor de tweede keer op zoek naar het nieuwstalent van morgen

dinsdag 4 mei 2021

Na een succesvolle eerste editie in 2020, kunnen studenten zich vanaf nu inschrijven voor de tweede editie van News City Academy. De aftelklok is intussen gestart op www.newscityacademy.be.

Kandidaten die de intensieve selectieprocedure doorstaan, kunnen vanaf oktober 6 maanden lang een betaalde stage doen met een aantal van de meest ervaren nieuwsmakers van Vlaanderen. Onder meer 'VTM NIEUWS'-gezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en politiek journalist bij HLN Isolde Van den Eynde zullen de journalisten van de toekomst coachen.


Opleiding op maat
646. Zoveel studenten schreven zich vorig jaar in voor de eerste editie van News City Academy. Zes studenten mochten na een intensieve selectieprocedure ook effectief 6 maanden lang stage lopen. Dat het meer is dan zomaar een stage, bevestigt ook ex-trainee Manon, 23 jaar en afgestudeerd in de opleiding sociologie: 'Ik zag de oproep, en ik dacht: 'Dat is de kans van mijn leven.' Dat ik zo ver ben geraakt, heeft mijn zelfvertrouwen ook wel een enorme boost gegeven.' Vijf van de zes trainees hebben intussen een vaste baan bij News City.

News City, dat zijn alle nieuwsredacties van DPG Media. Samen organiseren ze een unieke betaalde stage van 6 maanden. Onder meer de redacties van HLN, VTM NIEUWS, de showbizz-redactie, de online videoredactie, de radioredactie, de sportredactie en de regioredactie zetten hun deuren open. Studenten krijgen een opleiding op maat en verkennen alle aspecten van het vak: van brainstormen met collega’s en artikels of teksten voor nieuwsankers schrijven, tot video’s maken voor HLN.be. Dat bevestigt ook Babette, die de eerste editie zopas afrondde: 'Je loopt bij News City Academy niet op één redactie stage, je schuift door. Zo heb ik ontdekt dat VTM NIEUWS en de Showbizz-redactie twee redacties zijn die mij echt liggen, wat ik op voorhand niet gedacht had.'

Ervaren collega's staan klaar met professioneel advies en constructieve feedback. De studenten zullen gecoacht worden door onder meer VTM-nieuwsgezichten Cathérine Moerkerke, Faroek Özgünes en Lies Vandenberghe, technologiejournalist Kenneth Dée, showbizzredacteur Jelle Brans, politiek journaliste bij HLN Isolde Van Den Eynde en chef online bij HLN Arno Van Hauwermeiren.

Raken, verrassen en inspireren
DPG Media gelooft sterk in jong talent en creativiteit. Dat benadrukt ook Nicholas Lataire, directeur van News City: 'Een diploma journalistiek is niet noodzakelijk, een brede algemene opleiding wel. We verwachten voornamelijk een grote passie voor nieuws, de zin om elke dag opnieuw verhalen uit te spitten. We zoeken talenten die met hun verhalen, hun scherpe pen of hun straffe videoreportages willen raken, verrassen en inspireren.'

Schrijf je in
Pas of bijna afgestudeerd, al dan niet in de journalistiek? Gebeten door nieuws? Aarzel dan niet om je in te schrijven voor de tweede editie van News City Academy. Inschrijven kan via www.newscityacademy.be tot woensdag 19 mei 2021, 10.00 uur.


Persbericht DPG Media
https://vtm.be/
Meer artikels over VTM
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    F.C. De Kampioenen
    20:50
    Daar zijn beelden van
  • 20:15
    Black sands
    21:50
    Juno
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Flikken Maastricht
  • 20:40
    K3 Originals
    21:50
    Uncharted
  • 20:30
    No Hard Feelings
    22:25
    Fast & Furious 6
  • 20:30
    Saving Private Ryan
    23:35
    Philadelphia
  • 20:35
    Ultimate Police Interceptors
    22:30
    Firestarter
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 20:25
    Nonkel Jef
    22:20
    Wat nu weer?
  • 20:15
    Blind Gekocht NL
    21:40
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:25
    Transfusion
    22:25
    Walking Tall
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:50
    Paradise Hotel
  • 20:30
    Hashtag Homicide
    22:10
    A Murderer Upstairs
  • 20:21
    Trends Talk
    20:54
    CEO van mijn leven
  • 20:37
    De perfecte tuin
    21:00
    Play That Song
  • 20:40
    Vanavond bij ons
    21:15
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Soul
    21:50
    From
  • 20:30
    The Connection
    21:25
    Theo Maassen: Onbegonnen Werk
  • 20:35
    Over Leven
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:25
    Blinded
    22:00
    Druk