Bart Schols en Phara de Aguirre gaan afwisselend 'De Afspraak' presenteren

vrijdag 30 november 2018

De voorbije drie en een half jaar is 'De Afspraak' samen met 'Terzake' uitgegroeid tot het fundament van de Canvas-avond op weekdagen. In die tijd hebben Bart Schols en zijn ploeg van het programma een vaste afspraak met de Canvas-kijker gemaakt.

Vanaf januari krijgt Bart versterking van Phara de Aguirre. Samen zullen ze het kwaliteitsmerk dat 'De Afspraak' intussen geworden is, alleen nog maar versterken.


Het idee van een tweede presentator voor 'De Afspraak' leefde al een tijdje bij Canvas en VRT NWS, net om het succes van het programma te bestendigen. Olivier Goris, netmanager Canvas: ''De Afspraak' is een sleutelprogramma voor Canvas. Het vormt samen met 'Terzake' de ijzersterke start van de Canvas-avond. We wilden al dat gewicht het hele jaar door niet langer op de schouders van één presentator leggen, hoe sterk Bart ook is. Ik ben heel blij dat we een topper als Phara aan boord hebben, om zo nog jaren met 'De Afspraak' te kunnen doorgaan.'

Bart en Phara zullen het programma afwisselend presenteren, in langere blokken. Zo zal Phara 'De Afspraak' in goeie banen leiden tot aan de krokusvakantie. Daarna neemt Bart weer over. Zo hebben ze allebei de kans om aan andere projecten voor de VRT te werken. Steven Samyn, hoofdredacteur tv-duiding: ''De Afspraak' blijft nu al enkele jaren kijkers winnen en is uitgegroeid tot een vaste waarde voor VRT NWS. Dat Phara afwisselend met Bart gaat presenteren, kan het programma alleen maar ten goede komen.'

Ook Bart Schols is opgetogen over z’n nieuwe 'Afspraak'-collega: 'Na drie en een half jaar zijn we er met de ploeg van 'De Afspraak' meer dan ooit in geslaagd om het vertrouwen van de Canvas-kijker te winnen. De kijkcijfers zijn uitstekend en gaan er nog altijd op vooruit. Als je dan even op adem kan komen in de wetenschap dat een icoon als Phara op je stoel komt zitten, dan doe je dat in alle vertrouwen en met een gerust gemoed. Ze is voor mij nog altijd de absolute topinterviewster in dit huis, en ik weet zeker dat 'De Afspraak' er wel zal bij varen. En tegelijk krijg ik de kans om me met andere projecten bezig te houden.'

Phara de Aguirre: ''De Afspraak' is dankzij Bart en zijn redactie een sterk programma geworden, waar ik vaak met een lichte vorm van professionele jaloezie naar kijk. Maar de voorbije jaren werkte ik aan andere programma's. Nu kan ik met plezier even overnemen, tot het weer tijd is om aan de volgende verkiezingsprogramma's te beginnen. Noem het maar een grote eer dat ik op Barts stoel mag zitten.'

Phara de Aguirre hoeft uiteraard niet meer te worden voorgesteld. Ze werkt al bijna 25 jaar bij de VRT en er is nauwelijks een programma van de nieuwsdienst waar ze niet heeft aan meegewerkt, als journalist of als presentatrice: 'Terzake', het praatprogramma 'Phara', 'Panorama', 'Koppen', 'Het Journaal' en 'De Zevende Dag'.  Begin dit jaar maakte ze de driedelige reeks 'Amazones', over vrouwen die de wapens opnemen voor hun overtuiging. En in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteerde ze 'Iedereen Kiest'.

Aan de formule van 'De Afspraak' verandert er niets. Het programma doet het trouwens prima. Dit najaar (september tot eind november, live+7, nachtlus en VRT Nu inbegrepen ) waren er gemiddeld 295.000 kijkers.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.

'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Beker van België Volleybal
    18:53
    Kijk uit
  • 14:00
    Sporza: Billie Jean King Cup 2026
    19:05
    Jerusalem: builders of the holy city
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:35
    Florentina
    15:05
    Cheers
  • 14:25
    Kitchen Nightmares
    15:20
    My Mother Stole My Life
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Mirror Mirror
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:45
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 14:25
    Friends
    14:50
    Klopjacht
  • 14:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 13:50
    Pawn Stars
    14:40
    Pawn Stars: Best Of
  • 14:25
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 14:35
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:20
    Z-Weekoverzicht
    14:54
    Trends Talk
  • 14:22
    Het zelfbouwhuis
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:35
    Meat Timon
    15:05
    Het Weekmenu
  • 13:50
    Midsomer Murders
    14:55
    Death in Paradise
  • 14:10
    Scrubs
    15:05
    Station 19
  • 13:50
    Cruijff
    14:45
    De slimste mens
  • 14:35
    De vrouwen van ..
    15:17
    EO Metterdaad
  • 14:20
    For the Win
    14:40
    Kinderen voor Kinderen - De Grote Show