Bart Schols en Phara de Aguirre gaan afwisselend 'De Afspraak' presenteren

De voorbije drie en een half jaar is 'De Afspraak' samen met 'Terzake' uitgegroeid tot het fundament van de Canvas-avond op weekdagen. In die tijd hebben Bart Schols en zijn ploeg van het programma een vaste afspraak met de Canvas-kijker gemaakt.
Vanaf januari krijgt Bart versterking van Phara de Aguirre. Samen zullen ze het kwaliteitsmerk dat 'De Afspraak' intussen geworden is, alleen nog maar versterken.
Het idee van een tweede presentator voor 'De Afspraak' leefde al een tijdje bij Canvas en VRT NWS, net om het succes van het programma te bestendigen. Olivier Goris, netmanager Canvas: ''De Afspraak' is een sleutelprogramma voor Canvas. Het vormt samen met 'Terzake' de ijzersterke start van de Canvas-avond. We wilden al dat gewicht het hele jaar door niet langer op de schouders van één presentator leggen, hoe sterk Bart ook is. Ik ben heel blij dat we een topper als Phara aan boord hebben, om zo nog jaren met 'De Afspraak' te kunnen doorgaan.'
Bart en Phara zullen het programma afwisselend presenteren, in langere blokken. Zo zal Phara 'De Afspraak' in goeie banen leiden tot aan de krokusvakantie. Daarna neemt Bart weer over. Zo hebben ze allebei de kans om aan andere projecten voor de VRT te werken. Steven Samyn, hoofdredacteur tv-duiding: ''De Afspraak' blijft nu al enkele jaren kijkers winnen en is uitgegroeid tot een vaste waarde voor VRT NWS. Dat Phara afwisselend met Bart gaat presenteren, kan het programma alleen maar ten goede komen.'
Ook Bart Schols is opgetogen over z’n nieuwe 'Afspraak'-collega: 'Na drie en een half jaar zijn we er met de ploeg van 'De Afspraak' meer dan ooit in geslaagd om het vertrouwen van de Canvas-kijker te winnen. De kijkcijfers zijn uitstekend en gaan er nog altijd op vooruit. Als je dan even op adem kan komen in de wetenschap dat een icoon als Phara op je stoel komt zitten, dan doe je dat in alle vertrouwen en met een gerust gemoed. Ze is voor mij nog altijd de absolute topinterviewster in dit huis, en ik weet zeker dat 'De Afspraak' er wel zal bij varen. En tegelijk krijg ik de kans om me met andere projecten bezig te houden.'
Phara de Aguirre: ''De Afspraak' is dankzij Bart en zijn redactie een sterk programma geworden, waar ik vaak met een lichte vorm van professionele jaloezie naar kijk. Maar de voorbije jaren werkte ik aan andere programma's. Nu kan ik met plezier even overnemen, tot het weer tijd is om aan de volgende verkiezingsprogramma's te beginnen. Noem het maar een grote eer dat ik op Barts stoel mag zitten.'
Phara de Aguirre hoeft uiteraard niet meer te worden voorgesteld. Ze werkt al bijna 25 jaar bij de VRT en er is nauwelijks een programma van de nieuwsdienst waar ze niet heeft aan meegewerkt, als journalist of als presentatrice: 'Terzake', het praatprogramma 'Phara', 'Panorama', 'Koppen', 'Het Journaal' en 'De Zevende Dag'. Begin dit jaar maakte ze de driedelige reeks 'Amazones', over vrouwen die de wapens opnemen voor hun overtuiging. En in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteerde ze 'Iedereen Kiest'.
Aan de formule van 'De Afspraak' verandert er niets. Het programma doet het trouwens prima. Dit najaar (september tot eind november, live+7, nachtlus en VRT Nu inbegrepen ) waren er gemiddeld 295.000 kijkers.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fien Vermeulen nieuwe presentatrice van 'Shownieuws'
- Kijkcijfers: woensdag 1 april 2026
- Voortvluchtigen staan bij de start van 'Klopjacht' meteen oog in oog met de speurders
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in een nieuw seizoen van 'Eenmaal Andermaal'
- 'De Trein' onthult verborgen koninklijk erfgoed van Brussel-Centraal
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren
Kijktip van de dag

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.
'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.



































