Bart Schols en Phara de Aguirre gaan afwisselend 'De Afspraak' presenteren

vrijdag 30 november 2018

De voorbije drie en een half jaar is 'De Afspraak' samen met 'Terzake' uitgegroeid tot het fundament van de Canvas-avond op weekdagen. In die tijd hebben Bart Schols en zijn ploeg van het programma een vaste afspraak met de Canvas-kijker gemaakt.

Vanaf januari krijgt Bart versterking van Phara de Aguirre. Samen zullen ze het kwaliteitsmerk dat 'De Afspraak' intussen geworden is, alleen nog maar versterken.


Het idee van een tweede presentator voor 'De Afspraak' leefde al een tijdje bij Canvas en VRT NWS, net om het succes van het programma te bestendigen. Olivier Goris, netmanager Canvas: ''De Afspraak' is een sleutelprogramma voor Canvas. Het vormt samen met 'Terzake' de ijzersterke start van de Canvas-avond. We wilden al dat gewicht het hele jaar door niet langer op de schouders van één presentator leggen, hoe sterk Bart ook is. Ik ben heel blij dat we een topper als Phara aan boord hebben, om zo nog jaren met 'De Afspraak' te kunnen doorgaan.'

Bart en Phara zullen het programma afwisselend presenteren, in langere blokken. Zo zal Phara 'De Afspraak' in goeie banen leiden tot aan de krokusvakantie. Daarna neemt Bart weer over. Zo hebben ze allebei de kans om aan andere projecten voor de VRT te werken. Steven Samyn, hoofdredacteur tv-duiding: ''De Afspraak' blijft nu al enkele jaren kijkers winnen en is uitgegroeid tot een vaste waarde voor VRT NWS. Dat Phara afwisselend met Bart gaat presenteren, kan het programma alleen maar ten goede komen.'

Ook Bart Schols is opgetogen over z’n nieuwe 'Afspraak'-collega: 'Na drie en een half jaar zijn we er met de ploeg van 'De Afspraak' meer dan ooit in geslaagd om het vertrouwen van de Canvas-kijker te winnen. De kijkcijfers zijn uitstekend en gaan er nog altijd op vooruit. Als je dan even op adem kan komen in de wetenschap dat een icoon als Phara op je stoel komt zitten, dan doe je dat in alle vertrouwen en met een gerust gemoed. Ze is voor mij nog altijd de absolute topinterviewster in dit huis, en ik weet zeker dat 'De Afspraak' er wel zal bij varen. En tegelijk krijg ik de kans om me met andere projecten bezig te houden.'

Phara de Aguirre: ''De Afspraak' is dankzij Bart en zijn redactie een sterk programma geworden, waar ik vaak met een lichte vorm van professionele jaloezie naar kijk. Maar de voorbije jaren werkte ik aan andere programma's. Nu kan ik met plezier even overnemen, tot het weer tijd is om aan de volgende verkiezingsprogramma's te beginnen. Noem het maar een grote eer dat ik op Barts stoel mag zitten.'

Phara de Aguirre hoeft uiteraard niet meer te worden voorgesteld. Ze werkt al bijna 25 jaar bij de VRT en er is nauwelijks een programma van de nieuwsdienst waar ze niet heeft aan meegewerkt, als journalist of als presentatrice: 'Terzake', het praatprogramma 'Phara', 'Panorama', 'Koppen', 'Het Journaal' en 'De Zevende Dag'.  Begin dit jaar maakte ze de driedelige reeks 'Amazones', over vrouwen die de wapens opnemen voor hun overtuiging. En in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteerde ze 'Iedereen Kiest'.

Aan de formule van 'De Afspraak' verandert er niets. Het programma doet het trouwens prima. Dit najaar (september tot eind november, live+7, nachtlus en VRT Nu inbegrepen ) waren er gemiddeld 295.000 kijkers.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.

'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Andermans zaken
    21:45
    Vive le vélo, Leve de Ronde
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Putin's secret weapons
  • 20:00
    Sporza: CEV Cup Volleybal
    21:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Eenmaal Andermaal
    21:40
    Alloo in de buitenlandse gevangenis
  • 20:25
    De Augurkenkoning
    21:40
    De Trein
  • 20:35
    Fast Five
    22:45
    Miami Vice
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:05
    Mafia's Greatest Hits
  • 20:50
    9-1-1
    22:25
    ER
  • 20:35
    Team Spirit: De serie
    22:40
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:20
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:50
    Z-Nieuws
    21:01
    Z-Beurs
  • 20:38
    Mijn tuin
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    21:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:00
    Beyond Paradise
    21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Below Deck
    21:30
    Below Deck Down Under
  • 20:35
    The Passion
    22:15
    De slimste mens
  • 20:25
    Simone en de Roofstaat
    21:10
    Pointer
  • 20:25
    Klinkt als een sekte
    21:15
    De Instagram moord