Bart Schols en Phara de Aguirre gaan afwisselend 'De Afspraak' presenteren

vrijdag 30 november 2018

De voorbije drie en een half jaar is 'De Afspraak' samen met 'Terzake' uitgegroeid tot het fundament van de Canvas-avond op weekdagen. In die tijd hebben Bart Schols en zijn ploeg van het programma een vaste afspraak met de Canvas-kijker gemaakt.

Vanaf januari krijgt Bart versterking van Phara de Aguirre. Samen zullen ze het kwaliteitsmerk dat 'De Afspraak' intussen geworden is, alleen nog maar versterken.


Het idee van een tweede presentator voor 'De Afspraak' leefde al een tijdje bij Canvas en VRT NWS, net om het succes van het programma te bestendigen. Olivier Goris, netmanager Canvas: ''De Afspraak' is een sleutelprogramma voor Canvas. Het vormt samen met 'Terzake' de ijzersterke start van de Canvas-avond. We wilden al dat gewicht het hele jaar door niet langer op de schouders van één presentator leggen, hoe sterk Bart ook is. Ik ben heel blij dat we een topper als Phara aan boord hebben, om zo nog jaren met 'De Afspraak' te kunnen doorgaan.'

Bart en Phara zullen het programma afwisselend presenteren, in langere blokken. Zo zal Phara 'De Afspraak' in goeie banen leiden tot aan de krokusvakantie. Daarna neemt Bart weer over. Zo hebben ze allebei de kans om aan andere projecten voor de VRT te werken. Steven Samyn, hoofdredacteur tv-duiding: ''De Afspraak' blijft nu al enkele jaren kijkers winnen en is uitgegroeid tot een vaste waarde voor VRT NWS. Dat Phara afwisselend met Bart gaat presenteren, kan het programma alleen maar ten goede komen.'

Ook Bart Schols is opgetogen over z’n nieuwe 'Afspraak'-collega: 'Na drie en een half jaar zijn we er met de ploeg van 'De Afspraak' meer dan ooit in geslaagd om het vertrouwen van de Canvas-kijker te winnen. De kijkcijfers zijn uitstekend en gaan er nog altijd op vooruit. Als je dan even op adem kan komen in de wetenschap dat een icoon als Phara op je stoel komt zitten, dan doe je dat in alle vertrouwen en met een gerust gemoed. Ze is voor mij nog altijd de absolute topinterviewster in dit huis, en ik weet zeker dat 'De Afspraak' er wel zal bij varen. En tegelijk krijg ik de kans om me met andere projecten bezig te houden.'

Phara de Aguirre: ''De Afspraak' is dankzij Bart en zijn redactie een sterk programma geworden, waar ik vaak met een lichte vorm van professionele jaloezie naar kijk. Maar de voorbije jaren werkte ik aan andere programma's. Nu kan ik met plezier even overnemen, tot het weer tijd is om aan de volgende verkiezingsprogramma's te beginnen. Noem het maar een grote eer dat ik op Barts stoel mag zitten.'

Phara de Aguirre hoeft uiteraard niet meer te worden voorgesteld. Ze werkt al bijna 25 jaar bij de VRT en er is nauwelijks een programma van de nieuwsdienst waar ze niet heeft aan meegewerkt, als journalist of als presentatrice: 'Terzake', het praatprogramma 'Phara', 'Panorama', 'Koppen', 'Het Journaal' en 'De Zevende Dag'.  Begin dit jaar maakte ze de driedelige reeks 'Amazones', over vrouwen die de wapens opnemen voor hun overtuiging. En in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen presenteerde ze 'Iedereen Kiest'.

Aan de formule van 'De Afspraak' verandert er niets. Het programma doet het trouwens prima. Dit najaar (september tot eind november, live+7, nachtlus en VRT Nu inbegrepen ) waren er gemiddeld 295.000 kijkers.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kerst met de familie Meiland' (SBS6)

De jaarlijkse kerstreis is voor de familie Meiland een traditie waar het hele gezin naar uitkijkt. Martien, Erica, Maxime en Montana pakken hun koffers om dit keer naar het magische IJsland te reizen en daar het IJslandse kerstfeest Jól te vieren. De familie bezoekt o.m. de hoofdstad Reykjavik en de Golden Circle en ze vliegen naar het noorden om de meest afgelegen kerstwinkel van de wereld te bezoeken.

'Kerst met de familie Meiland', om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    Het verhaal van Vlaanderen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:20
    Annika
    01:44
    Het weer (laat)
  • 18:50
    Shaun het schaap
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:50
    The Masked Singer
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:15
    Motorway Cops USA
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:05
    The Amazing Spider-Man 2
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:05
    Caught on Dashcam Holiday Specials
    07:00
    Willy
  • 17:35
    Four Christmases and a Wedding
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    Allo Allo Xmas Special: The Gateau from the Chateau
    01:50
    Geen uitzending
  • 18:25
    Huizenjagers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:30
    NCIS
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:35
    The Simpsons
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    Lights, Camera, Christmas!
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:30
    World's Most Evil Killers
  • 18:34
    Fleet TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:35
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    06:20
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 18:10
    Inspector George Gently
    01:20
    Midsomer Murders
  • 17:55
    The Man Who Invented Christmas
    06:10
    Below Deck Mediterranean
  • 18:15
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    EO Metterdaad
    01:25
    Nieuwsuur
  • 18:35
    Proefkonijnen
    06:00
    Wordt aangekondigd