Vlaamse media gaan op zoek naar jong, divers en digitaal talent

donderdag 30 juni 2022

Vlaanderen bulkt van het jong, digitaal talent dat spijtig genoeg nog niet altijd de weg vindt in de mediasector. Daarom slaan verschillende mediahuizen de handen in elkaar.

Via mediaNXT, een initiatief van mediarte en Minister van Media Benjamin Dalle, zetten VRT, DPG Media, Mediahuis, SBS en Woestijnvis dit najaar voor de eerste keer samen hun deuren open voor 30 jongeren.


Bootcamp
mediaNXT is een bootcamp voor dertig werkzoekende jongeren waarbij ze zes weken lang kunnen proeven van de digitale media sector (content creatie, digital marketing, data-based storytelling …). Tijdens de eerste twee weken worden ze in groep ondergedompeld in de werking van media via een intensief opleidingstraject. Daarna verspreiden ze zich over de diverse mediaspelers waar ze elk vier weken lang op de vloer begeleid worden door gespecialiseerde mediamakers.

Alle mediapartners en mediarte engageren zich om zowel met interne als externe workshopgevers en gastdocenten te werken waar de jongeren zich in herkennen. De doelstelling is om de jongeren heel wat aan te leren maar ook dat de opleidingen inspirerende wisselwerkingen worden. Traditionele mediamakers kunnen immers best wat opsteken van hoe jongeren media maken en met welke invalshoeken zij aan de slag gaan.

Diploma is geen must
mediaNXT mikt op een jonge groep digitale mediamakers. Diversiteit is daarbij van groot belang, het al dan niet hebben van een diploma veel minder. mediaNXT zet ramen en deuren open voor alle gemotiveerde jongeren met digitale skills die een professionele kans willen wagen in de mediasector en wil daarbij nieuwe paden verkennen.

Jan Vermoesen, directeur mediarte: 'Alle mediapartners werken hard aan een inclusieve werkomgeving. Met dit project willen we hun ambitie een duw in de rug geven. Uiteraard zijn alle jongeren welkom maar we hebben in het bijzonder oog voor jongeren met een andere etnisch-culturele achtergrond of met een beperking. Ook willen we vrouwen stimuleren om hun kans te wagen in functies die vandaag vooral door mannen worden uitgevoerd. We zijn ervan overtuigd dat we deze jongeren een unieke blik in de mediasector kunnen geven en dat er een mooie kruisbestuiving kan ontstaan tussen jong talent en gevestigde mediamerken.'

De groep van 30 wordt geselecteerd na een talentscouting in oktober. Tijdens de zomer wordt de zoektocht naar talent opgestart via een breed verspreide communicatiecampagne die jongeren oproept zich in te schrijven. Kandidaten kunnen hiervoor terecht op www.medianxt.be.

Unieke samenwerking
Het is de eerste keer dat verschillende mediahuizen de krachten bundelen om samen jong, digitaal talent te scouten. De combinatie van VRT, DPG Media, Mediahuis, SBS en Woestijnvis zorgt ervoor dat jongeren in contact kunnen komen met zowel nieuwsmedia, radio en tv.

Minister Benjamin Dalle, Vlaams minister van Media: 'De unieke samenwerking tussen de verschillende media maakt voor mij echt het verschil in dit project. Jongeren kunnen zo in contact komen met een brede waaier aan mediacontent maar kunnen ook rekenen op de expertise van alle creatieve mediamakers die in de diverse mediahuizen werken. Ik ben blij dat we via mediaNXT deze samenwerking tot stand kunnen brengen en samen streven naar een inclusieve mediasector. Ik kijk alvast uit naar oktober om alle jongeren te leren kennen.'


Persbericht VRT

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Het Echte Leven in de ZOO' (VTM)

In ZOO Planckendael begint de lente met de terugkeer van de ooievaars. Ooievaar Flint bouwt zijn eerste nest, terwijl neushoorn Karamat hoogzwanger is. Ook sneeuwluipaard Diem lijkt drachtig, wat belangrijk is voor het voortbestaan van de soort.

'Het echte leven in de ZOO', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    Hoodie: compilatie
    01:15
    Het weer (middag)
  • 08:00
    Radio 2: Weekwatchers
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:50
    Robot Dreams
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Trolls World Tour
    01:10
    Kan ik het ook?
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 05:35
    Geen uitzending
    00:45
    9-1-1: Lone Star
  • 07:00
    Willy
    00:25
    Xena: Warrior Princess
  • 02:00
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 08:20
    Geen uitzending
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 08:45
    Walker
    01:15
    New Girl
  • 08:20
    NCIS: Los Angeles
    01:30
    Swamp People
  • 08:10
    The Block Australia
    01:50
    Botched
  • 08:00
    Girlfriend Missing
    01:20
    Big Sky
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:48
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Bon Appetit
    01:10
    De Chalet aan de Semois
  • 08:30
    Death in Paradise
    01:45
    The Hardacres
  • 08:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:10
    First Dates Australia
  • 08:05
    Soviet Bus Stops
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 08:50
    Kassa
    01:30
    Nieuwsuur
  • 08:45
    De magische auto
    01:20
    Sterk