Wielerklassieker E3 Saxo Classic vanaf 2025 te volgen bij VTM en HLN

dinsdag 2 april 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

De E3 Saxo Classic, op vrijdag 22 maart nog magistraal gewonnen door wereldkampioen Mathieu van der Poel, is vanaf volgend seizoen te volgen bij VTM en op HLN.

De wedstrijd zal al zeker tot en met de editie van 2027 live te zien zijn bij VTM, dat op die manier verder blijft bouwen aan het wieleraanbod op de zender. Met een geïntegreerde aanpak via VTM en HLN wil de E3 Saxo Classic sportief nog meer diepgang geven aan de wedstrijd en inzetten op een grotere live én interactievere koersbeleving, volgens de verschillende doelgroepen en verlangens van de kijkers.


Michiel Ameloot, hoofdredacteur van het Sporthuis van News City: 'We zijn bijzonder blij dat we de live uitzendrechten hebben kunnen verwerven van de E3 Saxo Classic, één van de weinige onafhankelijke World Tour-wielerklassiekers op de kalender. Met deze overeenkomst zetten we VTM meer dan ooit op de kaart als de zender van grote sportevenementen, ook in het wielrennen. In het voorjaar hebben we nu met Milaan-San Remo en de E3 Saxo Classic twee absolute topklassiekers in huis. De eerste is het monument waarmee het internationale wielerjaar begint en daar komt nu één van de aantrekkelijkste topkoersen op Vlaamse bodem bij. Onze wieleranalisten Michel Wuyts en Jan Bakelants zorgen maar al te graag voor commentaar en expertise bij de wedstrijd. Voor de échte start van het wielerseizoen zit de wielerliefhebber dus gebeiteld bij VTM en HLN.'

De overstap naar VTM, is volgens Ameloot geen toeval. 'De manier waarop de organisatoren van de E3 Saxo Classic hun wedstrijd aanpakken, sluit perfect aan bij het DNA van VTM en van HLN. Het sportieve primeert - uiteraard - maar daarnaast is het voor hen ook belangrijk dat er grote aandacht is voor de beleving van hun evenement. Dat is exact hoe wij sportevenementen ook willen benaderen.'

Dat is ook volgens de organisatie van de E3 Saxo Classic dé reden van de overstap naar VTM en DPG Media. 'We zijn allebei ambitieus en durven te vernieuwen. De E3 Saxo Classic blijft in de eerste plaats een wielerwedstrijd, maar we werken al jaren aan de totaalbeleving rond die wedstrijd. Er zijn optredens, er zijn pakketten voor VIP’s, het is ook voor een stuk een society-event… Je zou kunnen spreken van een wielerfestival. We voelen dat VTM en HLN mee willen stappen in dat verhaal en de bereidheid om ons de plaats te geven die we verdienen. We zijn niet zomaar één van de vele wielerwedstrijden in het rijtje, maar een absoluut topevenement dat bovendien ook het potentieel heeft om nog verder te groeien. Daar kunnen we de komende jaren samen verder aan bouwen.'

De samenwerking met DPG Media biedt voor de E3 Saxo Classic ook digitaal een meerwaarde, zegt de organisatie. 'Voor ons blijft de klassieke manier om mensen te bereiken - een rechtstreekse tv-uitzending - heel belangrijk. We zijn ervan overtuigd dat VTM dat op een kwaliteitsvolle manier kan doen. Maar als dynamische organisatie proberen wij ook voortdurend om nieuwe doelgroepen aan te spreken. Daar zien we grote mogelijkheden via HLN, veruit het grootste digitale platform van Vlaanderen. Als we met dat nieuwe publiek ons bereik als evenement vergroten en verbreden, staan we alleen maar sterker.'

De eerstvolgende editie van de E3 Saxo Classic zal op vrijdag 28 maart 2025 plaatsvinden en live te volgen zijn bij VTM en op HLN.


DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Winterbeelden
  • 07:10
    Sarah beweegt
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:05
    Hallo K3
    01:30
    Geen uitzending
  • 02:35
    Geen uitzending
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:45
    60 Days In
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:30
    Suits
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:10
    De Tafel van Gert
  • 07:05
    Friends
    01:20
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Brooklyn Nine-Nine
    01:25
    Swamp People
  • 06:20
    The Block Australia
    02:05
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    Big Sky
  • 03:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:13
    Simple diy
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:05
    A la carte
    01:00
    Chris Cooks Cymru
  • 07:05
    Death in Paradise
    01:00
    Darby and Joan
  • 07:05
    Storage Wars
    01:10
    First Dates Australia
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:15
    Pauw & De Wit
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    04:00
    Suhoor Stories
  • 07:10
    Zappelin Go met Soy en Joe
    01:45
    Eva