Medusa moet vlak voor de finale haar slangenmasker afzetten: 'Dit is voor Lio'

Erik Van Looy zette zijn geld nog op Pauline Slangen, bij kijkend Vlaanderen heerste er twijfel tussen Hadise of Linda Mertens. De mythische Medusa bleek die laatste power lady te zijn. Milk Inc-frontvrouw Linda Mertens werd vlak voor de grote finale van 'The Masked Singer' ontmaskerd en moest vanavond haar identiteit prijsgeven.
Maar daar heeft ze meer dan vrede mee. “Ik had niet gedacht dat ik show 11 ging halen, dus voor mij is dit fantastisch”, klinkt het trots. “Ik heb heel lang in mijn veilig coconnetje gezeten en daar groei je niet van. Ik vond dit een unieke ervaring om één keer in je leven mee te maken en die kans heb ik gegrepen.”
Bekijk de ontmaskering van Medusa hier:
Toen Linda kennismaakte met haar Medusa-pak was ze tot tranen toe ontroerd. “Ik ben heel blij dat ik Medusa ben”, vertelt ze bij die eerste ontmoeting in Behind The Mask op VTM GO. “Medusa werd verbannen naar een plek waar de zon niet scheen en ik heb ook heel lang op een donkere plek gezeten waar de zon niet scheen. Ik vond dit de gelegenheid om de stap te zetten. Uitdagingen aangaan en angsten overwinnen, daar groei je van. Dat had ik nodig. Ik ga niet meer in dat donker plekje zitten, dat is klaar.”
Bekijk het fragment uit Behind The Mask hier:
Haar performance op Nutbush City Limits van Tina Turner was voor Linda een kantelmoment. “Daar was ik keihard aan het genieten, daar voelde ik mij goed. Ik dacht: dat is de echte Linda. Helemaal mijn ding.” Maar hét hoogtepunt was zonder twijfel het duet met goede vriendin Belle Perez. “Ik ken haar al meer dan 20 jaar, we zijn al van bij het begin van Milk Inc vriendinnen. Ze heeft me toen ook onder haar vleugels genomen in de showbizz. Dat je dit dan samen kan doen, dat was de kers op de taart. Een extra cadeautje.”
Tijdens de vele dans- en zangrepetities moest Linda ook een aantal tics zien af te leren. Zoals de manier waarop ze haar vingers beweegt terwijl ze haar micro vasthoudt of zingt met “een hijgje”. “Daar was ik me niet van bewust. Dat is een Linda-dingetje. Een tic. We hebben daar veel op geoefend, maar de conclusie was: ik krijg dat niet afgeleerd.”
“Ik kijk met een heel content gevoel terug op The Masked Singer”, besluit Linda. “Voor mij is deelnemen belangrijker dan winnen. Dus ik ga super dankbaar en kei blij naar huis. Het was een unieke ervaring die je maar één keer in je leven kan meemaken. Ik kan alleen maar besluiten dat doorzetten en angsten overwinnen je veel vertrouwen geeft. Ik deed het ook voor Lio, voor mijn dochter. Mama in een pak, zij had dit geweldig gevonden. Ze was er ook altijd bij. Alle uitdagingen die ik aanga, alles wat ik in mijn leven doe, daar zijn we met twee.”
Bekijk het optreden van Medusa hier:
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'The Auction House: Yorkshire' op Discovery
- 'Met het Mes op Tafel' is terug
- 'En nu is ze dood.' Een reeks van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh over femicide
- Oud-VARA-presentator Koos Postema overleden. NTR zendt 'Het Laatste Woord' uit
- Onopgeloste raadsels ontrafeld op Discovery: nieuw seizoen 'Expedition Files' met Josh Gates
- 'Radar' maandag over parkeerklachten, ondoorzichtig biedingsproces en gevoelige productinformatie
- 'Alles in Orde!' gaat de familie Delens helpen
- Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X': halve finalisten krijgen verrassing
- Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap aan 130km/u: 'Blijf van ons ma!'
- Dit zijn de kandidaten van ‘De Dag van Vandaag’ deze week
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- KRO-NCRV's 'Pointer' over de gevaren van AI-chatapps
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- NPO Klassiek geeft startschot voor 'Filmmuziek Top 400': stembus geopend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam!
Kijktip van de dag

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.
'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.



































