Medusa moet vlak voor de finale haar slangenmasker afzetten: 'Dit is voor Lio'

Erik Van Looy zette zijn geld nog op Pauline Slangen, bij kijkend Vlaanderen heerste er twijfel tussen Hadise of Linda Mertens. De mythische Medusa bleek die laatste power lady te zijn. Milk Inc-frontvrouw Linda Mertens werd vlak voor de grote finale van 'The Masked Singer' ontmaskerd en moest vanavond haar identiteit prijsgeven.
Maar daar heeft ze meer dan vrede mee. “Ik had niet gedacht dat ik show 11 ging halen, dus voor mij is dit fantastisch”, klinkt het trots. “Ik heb heel lang in mijn veilig coconnetje gezeten en daar groei je niet van. Ik vond dit een unieke ervaring om één keer in je leven mee te maken en die kans heb ik gegrepen.”
Bekijk de ontmaskering van Medusa hier:
Toen Linda kennismaakte met haar Medusa-pak was ze tot tranen toe ontroerd. “Ik ben heel blij dat ik Medusa ben”, vertelt ze bij die eerste ontmoeting in Behind The Mask op VTM GO. “Medusa werd verbannen naar een plek waar de zon niet scheen en ik heb ook heel lang op een donkere plek gezeten waar de zon niet scheen. Ik vond dit de gelegenheid om de stap te zetten. Uitdagingen aangaan en angsten overwinnen, daar groei je van. Dat had ik nodig. Ik ga niet meer in dat donker plekje zitten, dat is klaar.”
Bekijk het fragment uit Behind The Mask hier:
Haar performance op Nutbush City Limits van Tina Turner was voor Linda een kantelmoment. “Daar was ik keihard aan het genieten, daar voelde ik mij goed. Ik dacht: dat is de echte Linda. Helemaal mijn ding.” Maar hét hoogtepunt was zonder twijfel het duet met goede vriendin Belle Perez. “Ik ken haar al meer dan 20 jaar, we zijn al van bij het begin van Milk Inc vriendinnen. Ze heeft me toen ook onder haar vleugels genomen in de showbizz. Dat je dit dan samen kan doen, dat was de kers op de taart. Een extra cadeautje.”
Tijdens de vele dans- en zangrepetities moest Linda ook een aantal tics zien af te leren. Zoals de manier waarop ze haar vingers beweegt terwijl ze haar micro vasthoudt of zingt met “een hijgje”. “Daar was ik me niet van bewust. Dat is een Linda-dingetje. Een tic. We hebben daar veel op geoefend, maar de conclusie was: ik krijg dat niet afgeleerd.”
“Ik kijk met een heel content gevoel terug op The Masked Singer”, besluit Linda. “Voor mij is deelnemen belangrijker dan winnen. Dus ik ga super dankbaar en kei blij naar huis. Het was een unieke ervaring die je maar één keer in je leven kan meemaken. Ik kan alleen maar besluiten dat doorzetten en angsten overwinnen je veel vertrouwen geeft. Ik deed het ook voor Lio, voor mijn dochter. Mama in een pak, zij had dit geweldig gevonden. Ze was er ook altijd bij. Alle uitdagingen die ik aanga, alles wat ik in mijn leven doe, daar zijn we met twee.”
Bekijk het optreden van Medusa hier:
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Deze kinderen maken het verschil: dit zijn de nominaties voor de KRO-NCRV's Lief gebaar Award
- 'Becoming Meewis': waar traditie en vernieuwing elkaar ontmoeten in een tweesterrenkeuken
- Eerste bommetje in 'Konvooi': 'Jullie hebben nog 38 km de tijd om te beslissen wie afvalt'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Het konvooi start in Hasselt met de families Badi, Torfs, Torrekens en Lammertyn. Op weg naar Duitsland worden ze geconfronteerd met warme vlaai, een pijnlijke talentenjacht en een eerste afscheid.
'Konvooi', om 20.00 uur op Play.



































