Medusa moet vlak voor de finale haar slangenmasker afzetten: 'Dit is voor Lio'

vrijdag 29 november 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Erik Van Looy zette zijn geld nog op Pauline Slangen, bij kijkend Vlaanderen heerste er twijfel tussen Hadise of Linda Mertens. De mythische Medusa bleek die laatste power lady te zijn. Milk Inc-frontvrouw Linda Mertens werd vlak voor de grote finale van 'The Masked Singer' ontmaskerd en moest vanavond haar identiteit prijsgeven.

Maar daar heeft ze meer dan vrede mee. “Ik had niet gedacht dat ik show 11 ging halen, dus voor mij is dit fantastisch”, klinkt het trots. “Ik heb heel lang in mijn veilig coconnetje gezeten en daar groei je niet van. Ik vond dit een unieke ervaring om één keer in je leven mee te maken en die kans heb ik gegrepen.”


 

Bekijk de ontmaskering van Medusa hier:


 

Toen Linda kennismaakte met haar Medusa-pak was ze tot tranen toe ontroerd. “Ik ben heel blij dat ik Medusa ben”, vertelt ze bij die eerste ontmoeting in Behind The Mask op VTM GO. “Medusa werd verbannen naar een plek waar de zon niet scheen en ik heb ook heel lang op een donkere plek gezeten waar de zon niet scheen. Ik vond dit de gelegenheid om de stap te zetten. Uitdagingen aangaan en angsten overwinnen, daar groei je van. Dat had ik nodig. Ik ga niet meer in dat donker plekje zitten, dat is klaar.”

 

Bekijk het fragment uit Behind The Mask hier:


Linda begon met een klein hartje aan haar avontuur en kwam onderweg zichzelf tegen, maar zette door. De eerste opname in haar pak verliep niet van een leien dakje. “Tijdens die opname heb ik een schrik gepakt van dat masker”, klinkt het. “Claustrofobie, de hitte… ongelofelijk! Bij het eerste nummer ging mijn lichaam in freeze modus. Elke keer als dat masker op ging, kreeg ik het. Bij show 5 dacht ik dat ik zou neergaan. Net voor de opname, dat was pure paniek. Tilt. Je kan dat niet kalmeren. Ook in show 7 had ik het heel moeilijk. Die hyperventilatie-aanvallen krijg je niet onder controle, dan neemt je lichaam over. Ik zag het toen echt niet meer zitten en dacht: ik ga stoppen. Maar dan komt er weer een ander stemmetje dat zegt: komaan! Ineens herpakte ik mezelf.”

Haar performance op Nutbush City Limits van Tina Turner was voor Linda een kantelmoment. “Daar was ik keihard aan het genieten, daar voelde ik mij goed. Ik dacht: dat is de echte Linda. Helemaal mijn ding.” Maar hét hoogtepunt was zonder twijfel het duet met goede vriendin Belle Perez. “Ik ken haar al meer dan 20 jaar, we zijn al van bij het begin van Milk Inc vriendinnen. Ze heeft me toen ook onder haar vleugels genomen in de showbizz. Dat je dit dan samen kan doen, dat was de kers op de taart. Een extra cadeautje.”

Tijdens de vele dans- en zangrepetities moest Linda ook een aantal tics zien af te leren. Zoals de manier waarop ze haar vingers beweegt terwijl ze haar micro vasthoudt of zingt met “een hijgje”. “Daar was ik me niet van bewust. Dat is een Linda-dingetje. Een tic. We hebben daar veel op geoefend, maar de conclusie was: ik krijg dat niet afgeleerd.”

“Ik kijk met een heel content gevoel terug op The Masked Singer”, besluit Linda. “Voor mij is deelnemen belangrijker dan winnen. Dus ik ga super dankbaar en kei blij naar huis. Het was een unieke ervaring die je maar één keer in je leven kan meemaken. Ik kan alleen maar besluiten dat doorzetten en angsten overwinnen je veel vertrouwen geeft. Ik deed het ook voor Lio, voor mijn dochter. Mama in een pak, zij had dit geweldig gevonden. Ze was er ook altijd bij. Alle uitdagingen die ik aanga, alles wat ik in mijn leven doe, daar zijn we met twee.”

Bekijk het optreden van Medusa hier:




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Badgast' (VRT 1/KRO-NCRV)

Vince en Sergio proberen wanhopig hun geheim te verbergen. Ondertussen bereiden Zoë en haar vrienden een gevaarlijke deal voor. Daarbovenop komt Gerrit gevaarlijk in de buurt van de waarheid.

'Badgast', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza op zondag
    06:00
    Mr. Magoo
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 14:55
    Cirkelhoek
    06:00
    Tik Tak
  • 14:50
    Florentina
    02:05
    Gooische Vrouwen
  • 13:45
    Who's Stalking My Family?
  • 12:30
    Geen uitzending
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 13:00
    Geen uitzending
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 08:40
    Geen uitzending
    19:00
    Zorro
  • 10:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 14:40
    Friends
    02:00
    De Tafel van Gert
  • 14:10
    C.S.I. New York
    01:10
    FBI
  • 14:55
    Family Matters
    01:40
    Swamp People
  • 14:35
    Retour Masters
    02:00
    Botched
  • 14:45
    Mark of a Serial Killer
    01:20
    Big Sky
  • 14:56
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:52
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 14:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:35
    Winterse Kost
  • 14:20
    Midsomer Murders
    01:45
    Marie Antoinette
  • 14:05
    First Dates Australia
    01:55
    Grey's Anatomy
  • 14:00
    NOS Olympische Winterspelen
    02:00
    NOS Journaal
  • 14:45
    De Geknipte Gast
    01:40
    Nieuwsuur
  • 14:40
    Brugklas marathon
    01:25
    Hoodfights