Pommelien Thijs grote favoriet MIA's met 9 nominaties

woensdag 29 november 2023

VRT en VI.BE - het steunpunt voor artiesten en de muzieksector - hebben de genomineerden van de Music Industry Awards (MIA's) 2023 bekendgemaakt. Pommelien Thijs is de grote favoriet, met maar liefst negen nominaties op haar naam.

De top wordt vervolledigd door Brihang, dEUS en Metejoor.


Nieuw dit jaar is dat de Vlaamse muziekprofessionals bij radio, televisie, geschreven pers en online muziekmedia per categorie vijf genomineerden hebben geselecteerd (in plaats van vier genomineerden, zoals vorige jaren). Resultaat: voor deze Mia’s zijn in totaal 42 verschillende groepen en artiesten genomineerd. Daarbij enkele opvallende nieuwkomers zoals Loverman, Kids With Buns, Amber Broos, DIKKE, Ão, Aaron Blommaert en Gustaph. Ook nieuw deze editie: de categorieën 'Solo man' en 'Solo vrouw' zijn samengevoegd in de genderneutrale categorie 'Solo artiest'.  In deze categorie neemt nominatie-koningin Pommelien Thijs het op tegen Coely, Metejoor, Brihang en Loverman. Het is nu aan het publiek en de muzieksector om hun favorieten te kiezen.

Stemmen kan vanaf vandaag tot en met zondag 10 december via mias.be. Wie live bij deze feestelijke awardshow wil zijn, op woensdag 24 januari in het Sportpaleis in Antwerpen, kan tickets kopen via mias.be.

De MIA's zijn live te beleven in het Sportpaleis of live te volgen op VRT 1 en VRT MAX op woensdag 24 januari.

De MIA’s vallen midden in de Week van de Belgische muziek, die vanaf 22 januari tot en met zondag 28 januari volop te beleven is. VI.BE en VRT slaan voor het vierde jaar op rij de handen in elkaar met verschillende spelers uit de brede muzieksector en diverse media om muziek van hier te vieren.

Wie zijn de grote kanshebbers voor een MIA?
Pommelien Thijs is de grote favoriet deze editie, met negen nominaties: voor de publiekscategorieën 'Album' (voor Per ongeluk), 'Nederlandstalig', 'Pop', 'Solo artiest', 'Hit van het jaar 2023' en voor de sectorcategorieën 'Artwork', 'Auteur/componist', 'Live act' en 'Videoclip'.

Brihang is genomineerd in zes categorieën: 'Album' (Droomvoeding), 'Hiphop', 'Nederlandstalig', 'Solo artiest' (publieksprijzen), 'Artwork' en 'Auteur/componist (sectorprijzen).

dEUS en Metejoor hebben allebei vijf nominaties op hun naam. Voor dEUS is dat 'Alternative', 'Groep' (publieksprijzen), 'Artwork', 'Live act' en 'Videoclip' (sectorprijzen). Metejoor is dan weer genomineerd in de publiekscategorieën 'Album' (Joris), 'Nederlandstalig', 'Pop', 'Solo artiest' en Hit van het jaar 2023'.

Songfestival-revelatie Gustaph is genomineerd voor de publiekscategorieën 'Doorbraak', 'Pop', Solo artiest' en de sectorprijs 'Videoclip'. Loverman mag ook vier nominaties op zijn naam schrijven: voor 'Alternative', 'Doorbraak', Solo artiest' (publiekscategorie) en de sectorprijs 'Auteur/componist'.

Het wordt ook voor Bazart, CAMILLE, Coely, Glints, Lost Frequencies en Warhaus een spannende uitreiking: zij hebben elk drie nominaties op hun naam.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:45
    Otis-Skate
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:45
    Hallo Kroket
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:30
    Hallo K3
    00:55
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:10
    9-1-1
  • 06:00
    Qmusic
    23:10
    The Unbearable Weight of Massive Talent
  • 07:00
    Willy
    00:00
    Police Interceptors
  • 07:25
    Never Been Chris'd
  • 06:00
    Joe
    01:15
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:10
    Geen uitzending
  • 07:35
    Friends
    01:20
    NCIS: Hawaii
  • 07:15
    Pawn Stars
    01:40
    See No Evil
  • 07:45
    Property Brothers
    01:55
    A Place in the Sun
  • 07:25
    The Killer in My Family
    01:20
    Cold Case
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:40
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:45
    Puur Oosters - Japans
    01:00
    Vanavond bij ons
  • 07:35
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    01:20
    Scott & Bailey
  • 07:35
    Below Deck Mediterranean
    01:05
    NCIS: Los Angeles
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 07:13
    Tijd voor Max
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:35
    Waffel de wonderhond
    02:00
    Wordt aangekondigd