Rechten UEFA Champions League opnieuw bij VTM! Europees topvoetbal tot en met 2027 op VTM 2

Vanaf september 2024 bedient VTM 2 voetbalfans meer dan ooit op hun wenken. VTM heeft voor de komende drie jaar de rechten van de Champions League voor de dinsdag, woensdag én donderdagwedstrijden in portefeuille.
Kortom de Europese topmatchen zullen te zien zijn bij één zender en dat is VTM 2. Met de grootste matchen, de strafste sterspelers én een gedreven team van commentatoren, analisten en hosts wordt VTM 2 zo dé absolute thuishaven voor het beste Europese topvoetbal in Vlaanderen.
Met de nieuwe overeenkomst kan VTM 2 vanaf 2024 niet alleen de wedstrijden op woensdag en de matchen van Belgische clubs op dinsdag uitzenden. In de komende drie jaar kunnen voetbalfans bij VTM 2 de beste wedstrijd met een Belgische club vanop de eerste rij beleven én kan de zender op alle andere speeldagen kiezen welke topper ze naar de Vlaamse huiskamers brengt. Bovendien passeren alle hoogtepunten van iedere matchdag de revue in de studio van hosts Maarten Breckx en Aster Nzeyimana. Dat VTM 2 met dit rechtenpakket zoveel matchen naar het open net haalt is ongezien in ons land en in Europa, waar het merendeel van de Champions League-matchen achter een betaalmuur zitten.
Kristine Willems, Channel manager VTM 2: “Door de stevige competitie van globale (tech)partijen, zit topsport hoe langer hoe meer achter de betaalmuur. We zijn bij VTM dan ook bijzonder trots dat we de topwedstrijden van de mooiste voetbalcompetitie ter wereld gratis kunnen blijven aanbieden aan onze kijkers. En die competitie was nog nooit zo spannend. Het nieuwe format verzekert nog meer wedstrijden op het scherp van de snee, nog meer adrenaline. Helemaal VTM 2.”
Met méér clubs en méér matchen verandert het competitieformat voor het eerst in 20 jaar tijd. Het traditionele poulesysteem verdwijnt en alle 36 - in plaats van 32 - ploegen komen tijdens de groepsfase in één klassement terecht. Daardoor kunnen de grootste kleppers al van bij het begin van de competitie met elkaar clashen. En élke wedstrijd telt. Zelfs de allerlaatste match kan beslissen of een team zich al dan niet voor de play-offs kwalificeert. Hét voetbalrecept dat het hart van elke supporter sneller doet slaan.
Michiel Ameloot, Hoofdredacteur Sporthuis DPG Media: “Voor de komende drie jaar is de Champions League in Vlaanderen helemaal van VTM, zowel op dinsdag als woensdag en zelfs een donderdag! Wat een eer en privilege om hier met onze sportredactie mee aan de slag te gaan. Ook in onze verslaggeving willen we Champions League spelen. We hebben de voorbije maanden hard gewerkt aan een unieke ploeg die de matchen van commentaar en analyse zal voorzien. En dat niet alleen in het stadion, maar ook in de studio en in onze podcast vier-nul.”
Een gedreven team van commentatoren, analisten en hosts
Met Aster Nzeyimana aan boord verzekerde VTM zich van één van de beste voetbalcommentatoren van het land. Aster zal tijdens de matchen van de Champions League niet alleen in het commentaarhok te vinden zijn. In tandem met VTM NIEUWS-sportanker Maarten Breckx zal hij vanuit de studio ook als host en samen met analisten Marc Degryse, Jan Mulder en Gilles De Bilde voetbalfans doorheen de wedstrijden van de Champions League loodsen.
Sinds kort deelt Aster Nzeyimana zijn grenzeloze passie voor het voetbal ook in de nieuwe podcast Vier-Nul. Iedere maandagochtend brengt hij drie collega-voetbalzotten samen om met een eigenzinnige blik het voetbal van het afgelopen weekend te bespreken. Aster Nzeyimana strooit in Vier-Nul met voorzetten, analist Marc Degryse goochelt met scherpe meningen, ex-keeper Frank Boeckx countert met zijn voetbalkennis en verhalen uit de kleedkamer, en voetbaljournalist Jarno Bertho werkt af met unieke feiten.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wat fans al weken hopen: Thilly en Tim kussen in 'Thuis'
- Na Gert Verhulst en Tine Embrechts: Play zoekt derde host voor ‘De Tafel’
- Volg zaterdag live en exclusief de uitreiking van De Ensors op Proximus
- Play Media, Telenet en Kinepolis lanceren nieuwe en versterkte 'film on demand' zone
- Kijkcijfers: 29, 30 en 31 januari & 1 februari 2026
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- 21-jarige voetballer riskeert schorsing van drie jaar in 'De Rechtbank'
- 'Focus' duikt in de wereld van de ruimtevaart
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari
Kijktip van de dag

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.
'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.



































